Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmina, f frumoase pozele si ce tunsulici ai tu acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Ioana, vezi ca DD are grija de voi. Ma bucur din suflet ca e bine. Bucura-te de vacanta.

Andreea, Eduard si-a dat drumul la vorbit in ultimele 3 saptamani. Inainte avea el cateva cuvinte pe care le repeta.

Va uram tuturor un weekend placut.
Noi avem 3 zile libere uraaaaaaaaaa


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

OANA, minunat Eduard, incredibil, ne-am uitat amandoi cu mare drag la el. Cum cere el de frumos tzitzi. Si deja face propozitii, Cum ati facut? Super tare

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

CARMINA, foarte faine pozele, iar la cetate un peisaj superb. Si ce de s-au mai catarat copiii. Si ce-au mai sapat ei in nisip...

MIHAELA, Sara are inca 4 dinti, doi sus si doi jos. Eu as lasa copilul sa doarma unde ii este mai bine, daca in felul acesta dorm si eu

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Oana, e absolut incredibil Eduard... te cred cand spui ca nu-ti vine sa-l intarci...si eu sunt intr-aceeasi oala

Ioanama bucur foarte tare sa aud astfel de vesti..bravo, bravo!!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele..o ,poate si o tigara ???

O familie de viermi traia intr-un rahat. Viermusul cel mic o intreaba pe mama:
-Mama, dar noi am putea trai intr-un mar?
-Da, desigur, raspunde mama.
-Mama, dar intr-o banana, am putea?
-Am putea si intr-o banana.
-Atunci de ce traim in rahat?
-Pentru ca suntem patrioti, fiule, si Romania e tara noastra ....ha ha ha ))


sorilea sper ca azi noapte a dormit flacaul
carla cat traim o sa tot vedem o gramada de "minunatii" si ma faci sa-mi amintesc de al meu socru care ma tot frece la creiar intr-o perioada ca fi-mea e slaba (la aproape 13 kg)si ca nepoata lu X-escu era asa de grasa si frumoasa ca nu putea sa stea in fund la 1 ansi sa-i dau copilului sa manace ca o ia vantul
alynta eruptia ei dentara ma termina fizic noaptea si psihic ziua..ce tarepai nu a vrut sa deranjeze mititelul
stunfita ce fain v-ati distratsi kinderii tai sunt asa dulci
mihaelutza nici nu stii cand o sa fuga de tine si o sa vrea sa doarma singurica..ai rabdare ca o sa se ceara fara mami si tati in patdeci,Deiuta ta e criminala
oana important e ce vrei tu sa faci,si daca decizia ta e sa-i dai piept pana mai incolo,restul ar fi cazul sa-si vada de treaba loreeeee,la filmulet o s am uit cand e treaza sectorista
ioana ce super stiam ca o sa fie binedistractie palcuta si continuare te asteptam sa ne spui cand misca bebele


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, ce veste buna, minunat!!! Ma bucur mult ca totul este in regula si te poti bucura de vacanta.
Ce tampiti la laborator!!! Si daca nu vorbea dr. cu ei si nu refaceau calculele, cum era? Sa zicem ca nu ai fi facut amnio-, stateai stresata toata sarcina din cauza prostiei lor .
Cris, Saby avea 13 kg pe la 2 ani si jumatate si este perfect sanatoasa si arata bine (cra, cra), deci dupa standardele alor tai trebuie sa intre de 2 ori pe usa ca sa se vada o data. Larisa nu stiu cate kg mai are dar sigur nu a ajuns la fabuloasa greutate de 13.
Oana, felicitari pentru Eduard, e super . A mea cere "bea apa" si "mai da/vea d'aia", dar nu a mai acumulat nimic in ultimele 2 luni. Cu alaptatul si eu zic ca tine, atata timp cat va simtiti bine amandoi in situatia asta, care e treaba restului lumii??? Sigur ca te mai plangi cand te papa toata noaptea, dar mama e prima care ar trebui sa te sustina, nu sa-ti dea si ea in cap. Oricum intarcatul nu rezolva mereu problema trezitului noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

neata fetele!!
pot spune ca am avut si noi o noapte mai linistita, cu doar 5 treziri!!nu i-am mai lasat sticluta de lapte in patut, ci ma ridicam eu, ii tineam sticluta, iar cand termina i-o luam pur si simplu. a cam protestat el, dar sper sa mearga si de acum incolo. sper sa nu tina aceasta minune doar 3 zile.

picky, felicitari pt sarcina!! sa fie una fara probleme, la termen si o nastere cat mai usoara!!! te asteptam mai des.
ce face printesa??

lauraoana, voi incerca si eu cu apa, si incet- incet, poate nu mai mancam noaptea.
drum bun si distractie placuta!

philip, noi suntem pe pampers nr 4 , dar noaptea ii pun nr 5 si tot supraplin este.

oana mvt, fff simpatic eduard.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Ioana ce ma bucur ca sunteti bine!! Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

sori, eu nu-i schimb noaptea pampersul. inca de cand era un bebe protesta daca incercam sa i-l schimb. si acum, daca vreau sa fac asta, incepe sa ma bombane, la final lasandu-de cu plansete. asa ca...am renuntat la idee. dar poate daca nu va mai manca asa mult noaptea, nu va mai face asa mult pisu.
a dormit mai bine razvanel asta noapte???i-ai mai dat laptic??

cris, ai vazut... tot dintisorii sunt vinovati..nu face mirunelul prostii noaptea fara motiv...

carla, si eu as fi vrut sa=i dau cat mai mult san, dar daca nu s=a putut...
cat despre fetita obeza, sa stii ca si mie mi s-a reprosat ca matei era ff slab la 1 anisor (el avand 10,3 kg), pe cand nepotica mea, cu 3 saptamani mai mare ca matei avea deja 12,5 kg. so,....pacat de ea, ca-i tare frumusica, dar merge cu piciorusele in x....

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput