Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Neataaaaa...
Nimeni la apel de dimineata? Haide-ti la o si pt cine vrea, cine doreste .

Eu cred ca o sa am o zi naspa , nu am dormit mai deloc. S-a trezit razvan pe la 22.30 intru-un scherlalait si vreo ora juma, nu a bagat limba in gura. Cred ca s-a speriat. A adormit cu greu, pt ac se trezise bn si vrioa la copii . Apoi s-a tot marait, de am stat cu el mai mult in brate. Si daca tot am stat treaza si cu el in brate, nu i-am mai dat deloc lapte (pe la 3 imi cerea). i-am oferit doar apa, dar plangea si imi arunca bibele. Apoi cu greu a adormit pe la 4 . S-a mai marait la 6, cand i-am dat si sa manance si apoi a adormit linistit. EL acum doarme ...eu nu pot acum. Si uite asa sunt ZOMBI

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cris erai in umbra??
Cum de nu ai iesit la apel pana acum, iar nu te-a lasat Mirunel terorici sa dormi ??

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata fetelor, incerc sa raspund din amintiri, sper sa reusesc.

Otilia, intrebai ce fel de ceai dam copiilor. Eu nu dau deloc, ale mele beau multa apa. Oricum la trezirille nocturne Larisa nu accepta decat san.
Andata, bine ca ai amanat vaccinul, ma intreb cati doctori au administrat ROR-ul copiilor cu alergie la ou...
Mh si SoriLea, eu stau aproape de str. Rotunda, vad IOR-ul pe geam, poate ne intersectam pe undeva.
Ioana, tu stii cel mai bine ca aceste teste de sange sunt pentru statistica si de cele mai multe ori dau rezultate eronate. A fost si un scandal legat de faptul ca un laborator dadea special rezultate proaste pentru ca gravidele sa faca amniocenteza, care era "doar" vreo 20 milioane. Eu din toate femeile pe care le stiu ca au facut amnio, la toate erau copilasii sanatosi. Din pacate una din ele a pierdut sarcina in urma unei infectii ulterioare interventiei...
Eu sunt sigura ca bebele tau este bine, esti tanara, sanatoasa, ai toate motivele sa fii optimista. Distractie placuta in vacanta si sa ne auzim cu bine!

Am vazut ieri pe plaja o fetita obeza, avea cam 2 ani si fundul mai mare ca mine, burta imensa, picioarele ca niste butuci, brrr, Doamne fereste de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Carla locuiesti in zona strandului??

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

SoriLea, locuiesc in spatele strandului, vizavi de Dante Aligheri.

Picky, felicitari pentru sarcina!
Eu am alaptat-o pe Saby pana cand eram in luna a 6-a cu Larisa. Am intarcat-o cam in 2 luni, pentru ca era foarte atasata de san si eu nu rezistam sa ma strige de mai mult de 2 ori si sa nu-i dau. Intai am rarit mesele de peste zi, am ramas cu suptul de dimineata si la culcare, apoi doar cu cel de la culcare. Sa renunte la el a fost cel mai greu, pentru ca nu stia sa adoarma altfel. Am inceput sa-i dau lapte de capra, sa o obosesc bine dupa-amiaza si cand era ora de somn o lua sotul in brate si o legana si o plimba si ii canta. A fost tare greu, pentru ca ea nu voia sa adoarma fara san, de multe ori am pus-o la san fara sa mai fie lapte, si in cateva secunde a adormit. A fost greu, repet, cateva luni a durat cam 2 ore pana sa adoarma fara san. Si pentru ea a fost frustrant ca nu a mai primit ca de obicei, la discretie. Daca ar fi sa aleg inca o data, n-as mai face asta. La cea mica am hotarat sa alaptez pana va renunta ea.
Daca vrei sa stii ceva mai exact, iti raspund cu placere.

Fetele sunt bine, multumesc de intrebare. Se vede ca se iubesc, au grija una de alta, incep sa nu mai vrea sa faca nimic separat, se ci ciondanesc, dar mi se pare inevitabil. Sunt curioasa cum va suporta Larisa faptul ca Sabina incepe gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna dimineata!
Beca, am citit necazul tau..eu zic ca-ti va prinde bine vacanta asta, ai sa ai cu ce sa-ti ocupi timpul si te vei intoarce mai optimista!

Carla, am tot sperat sa gasesc solutia in cele scrise de tine, Natalia tot la san adoarme...si n-am facut decat sa constat ca mai bine o las sa suga in continuare
ce frumos scrii despre fete

Picky, ma bucur c-ai intrat pe-aici!

pup si restul fetelor!si va intreb pe toate ce aspirator imi recomandati...dar unul care sa curate intr-adevar; eu cu asta pe care-l am fac mai multa galagie decat curatenie



---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Multumesc pentru urari . Phillip cred ca noi doua suntem veteranele stupului.

Otilia...Irina se trezea si ii dadeam apa, la inceput a refuzat dupa aia a acceptat cateva guritze si in final a renuntzat. Au fost cateva noptzi de foiala, pana s-a acomodat la noul program. La inceput bibele de ora 6 l-a vrut la 4.30-5 dim dupa care si-a tot lungit cu cate o ora programul pana am ajuns sa dormim pana la 7 -7.30. Daca imi amintesc bine nu a durat mai mult de 1 saptamana.

Eu nu le-am dat niciodata cereale in biberonul de seara, am vrut sa ii obisnuiesc cu laptele in stare naturala dar stiu ca unii copii nu se satura asa ca poate incerci sa ii dai niste cereale inainte de culcare sa ii tina de foame (daca nu crezi ca ii incarca stomacul).

Ioana....eu as repeta ecografia si la alt medic, inainte de amnio (daca o faci) si cred ca potzi sa faci si TT (la mine culmea, a iesit mai bun decat dublu testul)



Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Badriana La multi ani!
Oana MTV multumesc! SI Matei are multa personalitate! Daca nu-i convine ceva bate puternic din picioare! Am ridicat o data tonul la el si a avut efect! Deja a prins la smecherie! Protesteaza in special cand e scos din apa! Nu zic ca daca fratesau doarme trage de el pana il trezeste! Deci nu sunteti singurii "figuranti"! Dragut cum "l-a pus la pnct" pe fratesau! Te lasa cu gura cascata!
SoriLea stai si tu intinsa poate iti mai revii, ca daca se trezeste te ia de odihnita!
Cris e perioada eruptiilor dentare pe aici! Asta mic s-a trezit azi noapte si umbla prin casa! Noi eram intr-un pat, el cu fratesau! Cand plec la baie el dormea pe parchet!

Fata inca nu imi da semne de "iesire"! Azi dimineata mi-am zis sa mai lenevesc in pat, ca nu se stie cand mai am parte de "luxul" asta! Si numai bine ma urla David ca nu stiu ce nu-i place! L-am tratat "la diverse" si s-a potolit instant! Matei s-a trezit plin de kk pe el si haine! Asa ca da-i dusuiala! Am avut o dimineata plina! Plus certurile cu al' mare ca tipa, il bate pe fratesau!
Carla ma bucur ca fetele se iubesc! Ce bine ca alaptezi! Si eu vad copii obezi si sincer mi-e mila de ei! Vai de sarmanii parinti ca distrug niste copii, gandind ca le fac un bine.... De multe ori e vina LOR!


Alina-Mirela 39+5Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

11.11.1978

Picky, felicitari pentru sarcina

Ioana, te pup, incearca sa fii optimista si sa te bucuri de concediu!

Oana_mvt, e mortal Eduard

LauraO, concediu fain!

Am reusit sa pun si io ceva poze de la mare si din weekend:
http://family.webshots.com/album/578500422hrNzzL
http://family.webshots.com/album/578511384rKOyXn

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Strunfita am vizionat pozele! Ce faina drumetia din weke-end! Superb peisajul! Ce multi copii! E bine ca au ai tai pitici parteneri de joaca!
La mare imi place ca ati si vizitat! In zona Farului am stat noi cand am mers la mare-am vazut ca l-ai fotografiat! Am vazut o "suzetoasa"! Si Matei e mare fan! Ce "tuneluri" in nisip..S-a muncit nu gluma!
Cum e la serviciu?! regreti ca te-ai intors mai repede?

Alina-Mirela 39+5Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput