Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaa,mi-a tras-o fi-mea in asa hal ca la 8:40 inca eram in pat si nu reuseam sa ma trezesc..in concluzie,sunt prafffff..

sorilea nu-i asa de greu,trebuie urmati niste pasi,dar se pare ca eu am pierdut unul pe drum aseara
alynta multam de cafelutastai linistita ca tutunul dauneaza sanatatii si eu dau doar pufaitoare virtualechiar ca a venit toamna si se pare ca si-a intrat serios in drepturi
andata uite ca mi-ai adus aminte,eu am alergie la ou si de cate ori am fost intepata am facut o usoara "pareza" sa-i zic asa,care ma tinea imobilizata cateva zilema bucur ca ai observat articolul si ai luat masuri,nu stiam ca ioana e si ea alergica,cred ca am sarit eu postarea ta fara sa vreaucand mergeti la medic sa-i spui dr. sa treaca mare pe prima pagina ca ioana este alergica ca sa nu mai aveti surprize,la noi asa a facut pediatra la miruna
sorilea ce mai la deal si la vale,specific sistemului nostrugreseli cu nemiluita de parca ar fi la clasa I ..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Andata bine ca ti-a cazut privirea pe articol! Ar trebui ca medicii sa fie cei care intreaba si isi i-au masurile....
SoriLea ma bucur ca ati reusit! E foarte stresanta asteptarea!

Alina-Mirela 39+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris incearca sa te odihnesti azi! Cred ca te ajuta si vremea mohorata!

Alina-Mirela 39+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Offfffff alyntace bine suna putina odihna,numai ca trebuie sa termin cu balustrada sa o vacsuiesc si sa fac si mancare sper numai sa termine al meu conectarile mai repede si sa stea putin cu oracaitoarea ca altfel clachez..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

cris, esti dulce. Nu stiu daca am mai postat pe undeva de alergia Ioanei. Initial ea mi-a facut o reactie urata la zinnat, pe care ni-l daduse drita de la urgente cand am ajuns cu ea cu febra. La cateva zile dupa aia, i-am dat lapte de vaca si ou si reactia dupa aia a fost mai urata si a trecut mai greu ca la prima. Laptele i l-am reintrodus, nu are nimic de la lapte, dar oua imi e frica sa-i dau. Poate mai tarziu o sa-i fac si un test pt depistarea alergiilor, dar doctorita a zis ca e prea mica acum pt asta. A scris si pe fisa ei ca e alergica si in tabelul pt sanepid ca e contraindicat vaccinul asta. Doar ROR-ul si antigripalul sunt pe baza de ou, la restul vaccinurilor nu sunt probleme

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

alynta, . Asa e, medicii ar trebui sa fie atenti. Numai ca sunt cam multi de "ar trebui" in sistemul nostru medical

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am venit de la medic... nu pot sa va spun care este starea mea acum... mi-a iesit la dublu test risc mare de trisomia 21 si avem indicatie de amniocenteza. Amniocenteza o pot face la 16 saptamani... nu stiu incotro sa o apuc, imi spun intr-una ca bebelusul meu este sanatos si ca nu se poate intampla asa ceva tocmai la noi... OOooooof, Doamne. Il rog pe Dumnezeu intr-una sa nu ma lase si sa imi tina sanatos copilasul. mi se pare prea mult,
In rest, a aparut si o infectie urinara, am mai dat acum o poba de urina pt urocultura si am si reteta de antibiotic. Placenta este pe nu stiu ce parte fixata si asta nu este bine pt amniocenteza... Imi vajaie capul, Si maine pplecam din tara si, pe cuvantul meu, as sta numai in casa, singura si linistita acum....

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Beca hai nu dispera! La fel a patit si o mamica care are bebe 2, de la odiseea lui David! La amiocenteza s-a dovedit ca bebelusul era perfect sanatos! Capul sus! Stiu ca te gandesti mereu la asta, e normal ca mama sa o faci! Suntem alaturi de tine!

Alina-Mirela 39+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Ioana, sper din suflet sa nu fie adevarat si bebe sa fie bine. La echo ce ti-a zis?

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Ioana..... . Poate ai avut gemeni si unul s-a resorbit. Astea mai dau valori proaste la teste. Eu cu Irina am avut emotzii la testele astea, au iesit la mustatza cum s-ar zice iar eu eram deja pe peretzi.

Eu am alta suparare, fi-miu are talasemie minora (de aici si anemia constanta la analize) si mai nou a facut si mononucleoza. Ma termina, colecteaza tot de la gradinitza asta.Ma gandesc sa ii fac o cura de vre-o 3 luni cu probiotice. Vreau sa le iau pe alea de la Jarrow ca sunt capsule pe care le inghite, pudra nu o vrea sub nici o forma. E iar cu muci dar a raspuns foarte bine la tratamentul cu homeopate.



stupul,
Adriana

Mergi la inceput