Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Otilia voi naste ca Cuza Voda cu aceiasi doctorita! Am mare incredere in profesionalismul d-ei, plus ca are un suflet mare! Nu e genul care sa se uite intai in buzunar si apoi sa-si faca treaba! Ma tot intreb ce gand are mititica asta! La baieti am nascut la 39sapt si 5 zile respectiv 6 zile! Aici ajung la 41sapt si 1 zi daca d-ra nu vrea singurica!
Carla ce bine ca mai mergeti la plaja, chiar si pentru cateva ore! Ma bucur ca va prieste la mare si ca puteti sta un timp indelungat!
ALic ce scumpica trebuie sa fie Naty! Si Matei zice cu intonatie cate ceva pe limba lui! Mai sunt cuvinte pe care le pricepem! La fel si el papa singurel, dar ce poate apuca el in manuta!

In dimineata asta le-am facut friganele ca in alt fel nu imi mananca oul(decat in pitza)! Si vad ca e cu succes! Piticul e oparit la cuculet! Nu vrea de fel la oala si dupa un kk imediat e rosu! Il spal, creia o pauzasc dar nu s-a vindecat total! E si mare de acum si cu oala e certat iremediabil! Sa va zic ca seara avem un zumzet general in casa! Baietii se joaca si rad impreuna! Sunt tare scumpi! David l-a luat pe fratesau in brate!
Mama a plecat ieri de cum am venit! Nu are stare deloc... M-a cam suparat, dar ce sa fac?! Sunt optimista ca va avea grija DD de mine de o fi sa nasc "subit"! Ma bazez pe vecini si pe cine am prin preajma! Parca mi-a "intrat la apa" rabdarea! Ma plictisesc, abia ma misc, burta e grea, mi se intareste mereu si nu-mi gasesc locul, nervozitate! E ca si cum ai sta cu bagajul la usa in asteptarea taxiului care te duce la destinatie!

Alina-Mirela 40+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata!
Carla, plaja placuta! am inteles ca vremea e foarte buna la mare, si parintii mei sunt cu un bilet dintr-ala interminabil de pensionari ce m-as mai duce si eu
stiam de Larisa ca e foarte harnicuta si da, ai dreptate, e o varsta foarte frumoasa, mai ales cand constati cu surpsindere ca te poti intelege foarte bine cu astia mici

Otilia, cred ca acum 14 sunt la numar e o dintoasa Naty a mea
eu zic ca daca-ti si matura dupa aia, poti sa-l lasi linistita pe Matei sa-ti "picteze" cu papic

Alynta, e normal sa ai starea asta, cred ca abia astepti sa fii din nou acasa, de data asta si cu mariuca, sa va linistiti si sa incepeti un alt capitol din viata voastra! eu asta simteam si-mi doream cel mai mult!

referitor la ou, chiar la micul dejun i-am facut Nataliei unul fiert moale, e a treia oara cand i-l dau asa; n-am gasit nimic referitor la contraindicatii si nici n-am un dr bun cu care sa ma sfatuieasc; asa ca daca stiti vreun motiv anti, sunt numai urechi!




---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alynta, si ai grija de tine ca a mai ramas ffff putin. in cateva zile o vei tine pe mariuca langa tine

alic, felicitari lui naty pt cei 14 dintisori!!! cred ca e cel mai dintos copil de la noi!!
referitor la ou, eu nu i-am dat inca unul molcut. nu stiu daca e bine sau nu.

meniul nostru de azi
- ora 10 - para cu banana si biscuiti
- ora 13 - paste cu mozarella (am mai avut de ieri)
- o sticluta de 125 ml laptic, la somn (abia l-am pus la somn)
- la 17 - ou cu piure de cartofi si dovlecel
- ora 20 - ghiveci de legume cu o bucatica de unt
- la 21,30 - 22 (la culcare) - 250 ml lapte.

astept sa vad ce le mai dati si voi puiutilor.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La mare e frumos, soare, ieri si alaltaieri am stat pe plaja pana la 7 seara, azi dimineata a fost soare, acum vreo jumatate de ora s-a innorat, dar oricum intram in casa sa doarma cea mica si sa mai fac si eu niste treburi. Pe la 5 iesim iar si pare ca va fi soare.

Mada77 va pupa pe toate si ureaza Alyntei nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mada multumesc!

Alina-Mirela 40+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Carla, nu ne delectezi si pe noi cu niste poze proaspete de la malul marii?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna, buna!
Scuzati-ne pt faptul ca ne facem aparitia rar..............
N-am apucat sa citesc tot dar sunt cu ochii pe forum sa vdm dc apare Mariuca noastra. Inca putin, Alynta, si o sa ai printesa in brate.
Despre noi ce sa zic? Suntem ok, nazdravane rau..., avem 12 dintisori ( si inca 2 pe drum), avem o energie debordanta ( parca bea red bull...), INCA suge intr-una , zi si noapte ( m-a terminat noaptea dar n-am ce-i face). A inceput sa alerge, sa scoata mai multe cuvinte, are o prietena pe care o striga toata ziua : ANDA, ANDA ( Alexandra), o cunoaste toata lumea de la magazinele din preajma, se joaca cu toata lumea. Doar sa nu intri fortat in spatiul ei ca s-a terminat. Oricum avem magneti aman2 ca e toata ziua agatata de mine. In rest, e copilul pefect ( terorist) si o iubesc MAXIM ( maxim am zis!!!!!!).
In alta ordine de idei, poftiti la , cola, pepsi, fanta, cafea, ciocolata, pizza, ceai, apa plata cu lamaie , ce vreti voi. Am zis ca va cinstesc azi, doar implinesc 2 ani de la ultimul ciclu. Mai e cineva ca mine?
Va doresc multa, multa sanatate si copii cu cat mai putine julituri, vanatai, etc.
Pupici tuturor ( mai ales burticilor)!!!!!!!!!!!

Florentina zurlie si de Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Binladenu'

http://lb1f.lilypie.com/SDdqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Florentina multumesc! Ce drgalasa ai tu acolo! Bravo pentru alaptat!

Alina-Mirela 40+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Flo, ca bine zice Alynta, felicitari pentru alaptat!
Alic, poze am pus pe facebook, cele mai recente sunt de la malul marii din iulie, o sa ma invrednicesc odata sa pun si pe site-urile lor o selectie, inclusiv cele de acum. Deocamdata sunt pe un laptop mic si un internet pe stick, asa ca nu ma apuc de pus poze nicaieri pana nu ajung in Bucuresti (bleah, numai cand ma gandesc la aerul ala de nerespirat mi se face rau).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

avem poze noi-noute

Carla, care-i contul pe facebook? vrem sa va vedem oleaca

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput