Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

ana, la multi ani!!! sa fii fericita, sanatoasa si sa ai parte de tot binele din lume!!!

lauraoana, drum bun si concediu placut!!

ma apuc de calcat ceva rufe, pana se trezeste copilul mic din dotare.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alic, meniul zilei este
- dimineata - banana cu para si cereale (sau biscuite)
- la pranz - ciorba de pui cu multe legume
- dupa amiaza - paste cu rosii si mozarella
- seara - tocanita de cartofi cu ficat de pui.
sa stii ca sunt zile cand vrea 3 mese solide, dar avem mai multe cand vrea 4 mese solide. eu am intotdeauna cel putin 2 feluri gatite pt el.
ce face naty??? mai papa noaptea??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alynta, multumesc Andreea isi iubeste suzeta tare mult, incerc sa i-o dau doar la somn, da' nu prea-mi iese, daca se maraie o mai primeste si in timpul zilei.
Nu regret ca m-am intors la lucru, mai ales ca mi-a crescut si salariul in timpul cat am fost in maternitate , nu stiu cum, da' nu zic nimic sa nu se prinda Si parca am mai multa rabdare cu copiii daca nu stau toata ziua cu ei, ne jucam mai mult, e mai multa liniste ...

Mihaelutza, si Andreea daca se trezeste noaptea tot la noi in pat aterizeaza, eu am pe partea mea a patului din dormitor gratii de protectie.
Hi,hi, tare harnici au fost barbatii nostri, da sa nu crezi ca s-au oferit ei
Andreea are 8 dinti si acum i-a iesit un colt la un premolar de sus.

Ioana, mare, ce ma bucur ca e totul in regula, asa o sa ai si tu un concediu linistit

Andreea, mi-am adus aminte ca tu intrebai la un moment dat daca sunt mai cuminti fetele ... DA, 100% in cazul nostru, Andreea e muuuult mai linistita si mai "cuminte" decat Bogdan.
Am tuns-o si pe Andreea de 2 ori in vara asta, ea inca adoarme in brate si transpira tare in timpul verii.

Elena, multumesc Cred ca are vreo 80cm, mie nu mi se pare tare inalta.

Oana_mvt, e asa de scump Eduard, vai, ce bine vorbeste, Andreea mea e asa mutulica

Ioana, Cris, multumesc

Ioana, cat te invidiez, asa de dor mi se face de Paris cand te aud cum povestesti

Raluca, multa sanatate si bine-ati revenit!

Ma duc la o cafea (adica inka), revin

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Ana, La multi ani, multa sanatate si multe bucurii!

Alynta, foarte frumoase pozele, ce fain dormeau copiii pe patura! Tu arati foarte, foarte bine

Sori, Andreea de obicei mananca cereale la masa de seara, inainte de culcare nu-i mai dau lapte ca-l refuza si doarme toata noaptea (pana pe la 6.30-7), cu maxim o trezire cand o iau la noi in pat.

Cosminica, bine ai revenit! Am vazut pozele, ce scumpa e Eliza!
Oare ce mai face Maria_bunica, n-a mai scris de tare mult timp...

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

hello,

ralucasi te asteptam cu poze
ioana cred ca e superb Parisul
otilia chiar asa,sa nu ma plag ca mai e si moca,nu?
miruta nu stiu cat de ok e o programare la ea ca are numai ore nocturnerecomand totusi ca Anto sa invete alta meserie decat sa se faca stilistanici eu nu cred ca kg in plus sunt cauza mersului cracanat la copii,miruna merge foarte bine si totusi e tsumo..
sorilea noi doar ce am inceput sa introducem si papica seara in afara de biberon,dar o concluzie pot sa trag abea dupa ce terminam cu dintii ca deocamdata sa mor daca e vreo schimbare
cosminica sanatate la piticasuper pozele de la mare
otilia multam de cafelutaeu azi dimineata am constat ca ultima lingurita de ness mi-a papat-o al meu sot,asa ca ciu-ciu drog pentru trezireacum ma dreg cu un energizant cred ca era toare comic aseara cum faceai ture la patut
strunfita mergi blat daca ti-au marit salariu

LA MULTI ANI Ana si Andreea S sa fiti sanatoare si tot ce v-ati propus sa se implineasca

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

cris, pai mai ales ca e si gratis...dar incearca sa-i explici ca mai bine sa lucreze ziua si sa doarma noaptea...
chiar sa stii ca era tare simpatica si cominca situatia, dar as fi gustat-o altfel daca nu eram pe jumatate adormita...
mirunelul...nu e chiar sumo, e bine proportionata...si cred ca nu ai indopat-o cu gris, biscuiti si cir de mamaliguta in lapte, doar pt a face in ciuda altora si a arata ce mama grozava esti si cum stii tu sa ai grija de copil, in timp ce altiii...mai sunt si din astia..

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

otilia eiiiiii,asta mica a mea lucreaza in turenoaptea pe mine si ziua pe ta-su(cand il prinde ca e mai mereu pe teren)care din pacate pentru ea e tuns nr. 2 si nu poate sa-i scoata un permanent de calitate

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

cris, cred ca ar trebui sa se reprofleze printesica... cu un singur client nu se imbogateste ea...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

otilia ce spui tu acolo??pai deja cotizez in fiecare zi la pusculita ei indiferent daca ma coafeaza sau nunu de alta dar ne face la portofel si pe mine si pe ta-si si are o inclinatie deosebita dupa monede pe care le baga intr-o cutie

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
M-am prezentat la ora 11 la maternitate cu gandul ca acolo raman! Mai ales ca aveam si ceva intepaturi dubioase in spate! Acolo surpriza....Dr mea era in operatie si dura pe putin 2 ore! Mi se recomanda calduros sa plec si sa revin maine! Ma inarmez cu rabdare si raman! La 13 apare d-ra dr!
Cocluziile: colul tot gros si penetrabil la index
bebelina grasunica-4000grame!
Ce e de facut?! Mai aplic un plasture pe burta pentru inducerea contractiilor, mai astept o saptamana in ideia ca d-ra va veni singurica! Ne "permitem" asteptarea deorece placenta nu e "imbatranita" si lichidul amniotic e in cantitate normala! Asa ca mama pune-ti rabdarea la incercare! Lunea viitoare merg la control si marti ma interneaza sa ma induca, in caz ca nu vine de la sine intre timp!

Multumesc pentru grija!

Alina-Mirela 40+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput