Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Ioana ce ma bucur ca sunteti bine!! Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Nimik,nimik!
Am sters praful in living si baie cu lungi pauze! Urmeaza o baie si aranjatul de rigoare pt spital!
Acum tati ii spala pe baieti! Ma gandesc la cum va fi cand vine si Maria si incerc, cat pot, sa mai fac una alta! Mai ales ca dupa externare mai vine unul altul, pediatra ne va vizita! Nu cred ca voi fi apta de mari lucruri prin casa dupa externare!
Eu cred ca pe saptamana viitoare o tin pe Maria in brate ca deja depasesc termenul!

Alina-Mirela 39+6Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Alynta sa-ti dea DD o nastere usoara si o Mariuca cuminte.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata,avem calda si tigari ..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Buna dimineata!
Am revenit si noi acasa acum cateva zile din concediu insa abia acum reusesc sa intru putin pe net sa va salut.am foarte mult de recuperat deoarece cat timp am fost la mare si in Bucuresti nu am avut timp sa intru pe net.abia astept sa vad ce s-a mai povestit pe aici.
La mare a fost fff bine,am prins niste zile foarte calduroase,apa calda,abia cand am plecat s-a stricat vremea.In Bucuresti a fost foarte frumos.ne-am plimbat putin,am reusit sa ne intalnim cu niste prieteni si sa imi vizitez niste rude.cand reusesc sa pun pozele pe laptop le voi adauga si in album.
Alexia e putin racita,tuseste si am fost vineri la o alta dr decat a noastra care pe langa raceala a descoperit ca la pasarica are o pielicica lipita(cum e fimoza la baietei,asa ceva au si unele fetite)si i-a desfacut-o pt ca trebuia rezolvata la nastere dar nimeni nu a vazut pana acum ce are,nici macar noi,iar aceasta era o problema destul de serioasa pt ca o deranja la urinat acum si mai incolo putea provoca infectii si alte complicatii.acum e mai bine,are tratament si se simte mai bine.iar marti mergem la niste analize.in rest noi suntem bine.
Va las acum ca ma pun la recuperat cat pot de mult pana plecam in Sibiu.va pup si sper sa revin mai incolo.
stupului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimi!

RALUCA, bine ati revenit si sanatate micutei!

CARLA, nu inchiriem masina, transportul in comun este mult mai lesne, traficul aici este infernal, si preferam sa ne bucuram de toate, decat sa ne enervam in trafic. Si aici (de fapt in toate tarile pe care le-am vizitat) transport in comun nu inseamna ce inseamna la noi, nici pe departe. Cred ca merge foarte bine cardul de debit, noi din acela avem, inclusiv plata hotelului cu el am facut-o.

LAURA, spor la facut bagaje! Si distractie faina la mare!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ieri ne-am plimbat toata dupa amiaza. Orasul acesta este un muzeu cu totul, cel putin partea turistica. Un vis.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!

badriana, eu ii dau cereale in bibele de la culcare, dar i se face la fel de repede foame. aseara a reusit performanta de a manca o sticluta pe la 22,30 apoi urmatoarea a fost 3,30. deci...boiereala din partea mea. insa pe la 5 mi-a mai mancat inca o sticluta plina. tot 5 treziri am avut. suntem pe drumul cel bun...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Ioana, cat ma bucur ca e doar alarma falsa. Rusine insa laborantilor, cred ca a fost cumplit pt tine sa stai cu atata grija. Distractie placuta in continuare la Paris.

Alynta, am vazut pozicile cu flacaii si burtica. Poate ca Mariuca si-a programat sa vina pe lume pe 8.

Pupici intregului stup

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

mihaelutza, nu stiu ce sa-ti spun despre dormitul in patut. eu am patit-o la arina, care pana la 2 luni a dormit numai cu noi, iar cand am vrut sa o mutam in patut nici ca am mai putut. urla ca din gura de sarpe, asa ca pana la urma am vandut patutul.
pe matei insa l-am tinut cu mine in pat doar primele 2 saptamani dupa nastere, cat mi-a fost mie mai greu sa ma ridic la comanda, dupa care, l-am culcat numai in patutul lui. si acum, la amiaza, tot in patutul lui doarme, chiar daca il adorm pe picioare. noi am fost cu 7 dintisori pana week-end-ul trecut, cand, in 4 zile ne-au iesit 2 maselute de sus si un inciv lateral de jos. acum suntem cu 10 dintisori.

beca, ma bucur atat de mult!!! ti-am spus eu ca s-a strecurat o greseala pe undeva... ca doar traim in romanica...concediu placut in continuare!!!

nicuratze, sper si eu cat mai curand la doar 2 treziri pe noapte....dar e bine si cu 5, fata de 10 - 20 cate avea (de multe ori se trezea si la 10 minute).

alynta, nu, nu am ajutoare. doar arina, dar are si ea 12 anisori si o fortez prea tare. mi-i suficient cand se uita la matei sa nu se loveasca sau ii mai da sa manance. sincera sa fiu, de cand l-am nascut pe matei am dormit doar de 2 ori la amiaza. ultima data a fost la paste, cand l-a adormit arina pe matei si l-a tinut pe picioare ca sa nu ma trezeasca. asa am reusit sa dorm si eu o ora.
mariuca ce face?? mai incape in burtica???

cris, tu ai coafeza ta, la dispozitia ta 24 din 24... ...am sa fac anunt atunci cand numarul trezirilor va scadea si la noi...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput