Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

http://picasaweb.google.ro/cristina.avi69

am pus poze in album. doar ca sunt amestecate, nesortate. nu am mai stat sa aleg. le-am copiat pe toate..Sunt si cu noul membru al familiei

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

vanessa, frumoase poze

mi-au placut mult cele de la Bran, e cumva vorba despre complexul acela mare ? am mai auzit pe cineva vorbind despre el, au fost f incantati si copiii s-au distrat de minune. mai ales ca au si piscina.. f frumos. poate la anul reusim si noi ca acum pe vremea asta nu cred ca e prea placut sa ploua tot timpul.

copiii mei sunt amandoi acasa astazi, e ziua internationala a educatiei si au liber. din pacate ploua si cred ca isi vor petrece ziua in casa. diseara la 6 aveam si tenis dar nu cred ca se mai tine din cauza ploii.. deja ne-am plictisit.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

da, e club vila bran. noi mergem si de craciun, am rezrvat (si platit). Ne-a placut tare mult. au trei piscine, 2 in aer liber si una acoperita, tot felul de activitati, mascote care tropaie prin complex si mpart prajituri de casa copiilor, foc de tabara din 2 in 2 seri cu muzica folk si vin fiert, etc. Ne-am simtit minunat (daca e primul an de cand ma stiu cand plec deacasa de Craciun)

Vanessa, Alexandru (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Vanessa, am vazut pozele, sunteti o familie f frumoasa. Baietii au crescut atat de mult de cand n-am mai vazut poze.
Chiar acum 2 sapt s-au intors niste prieteni de la Bran, la fel, fff incantati de locatie, conditii si modul cum au fost tratati. Poate la anul reusim si noi sa ajungem (ce bine ar fi!).

Eu sunt acasa cu ambii, ca azi e greva. Numai boacane au facut, mi-au mancat urechile. Ma uitam la Darius si nu-mi venea sa cred ce mare e. Aproape mi-a ajuns la umar (sunt si scunda, e drept). M-am uitat putin la pozele lui de bebelus, nu-mi vine sa cred ca a fost candva atat de mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Bertha, noi mai nou de cand ne-am inmultit nu mai ne numim familie...ci haita. Asa au decretat baietii din familie (toti trei).

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acris spune:

Sar'mana de urari la adresa lui Mihaita si scuze ca n-am apucat sa scriu la momentul respectiv. Sunt tare prinsa cu copii astia.
Amalia cu temele...Mihaita cu nazdravaniile lui...Nici nu stiu cand a trecut un anisor la el...

vreau sa va spun pe scurt..pana nu se prinde "teroristul" ca sunt la calculator. Amalia este si ea incantata de scoala, isi face temele singurica, este f.constiincioasa si ordonata. Sincer, nici nu ma asteptam. Si ea asteapta sa treaca week-endul mai repede sa se poata duce la scoala. Din pacate a racit...mucioasa si nas infundat. Dr.zice ca nu-i grav asa ca merge la scoala.
Este f. atasata de doamna inv. si respecta cu strictete ce zice dumneaei.
face totul cu mare drag si este cea mai mica de varsta in clasa ei.

Pup..promit sa mai scriu...trage asta de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Vanesa Am vazut pozele. Andu si Cata au crescut mult si sunt frumosi foc. Catelul pare de plus in poze. Aaa, si chiar m-ai facut sa rad cu noua denumire

Acris nazdravanului si domnisoarei silitoare. Ma bucur ca ii place la scoala. Sanatate multa.


Bia mea tuseste incontinuare desi ii tot dau sirop de vreo saptamana. Aseara am fost pentru prima data cu ea la stomatolog. Ia iesit o afta pe gingie care s-a infectat si nu stiam sigur ce este, eu am crezut ca s-a lovit.



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dragele mele, bafta la scoala la copilasii scolari!
Danut e si el in clasa I, culmea e ca ii place, zic culmea pentru ca in grupele pregatitoare (care aici se fac tot in cadrul scolii, dar din doua in doua zile, deci mai putine ore pe saptamana) n-avea stare, se plictisea, nu voia sa faca ce i se cerea. De fapt anul trecut a fost ceva mai binisor, in primul an a fost de groaza. Anul asta am schimbat scoala, l-am trecut la o scoala in limba franceza (pana in clasa a IV-a toate orele se desfasoara in franceza, apoi balanta engleza-franceza se echilibreaza 50%-50%.. Vad ca ii place tare mult, e drept ca ii si invata cu o multime de joculete. Doar la teme n-are rabdare, cand citesc ce copii silitori aveti, ma minunez. Mie sincer imi pare ca fac si multe ore la scoala (de la 8 la 2:30), cred ca sunt cam obositi cand termina, si de-asta nu mai are el rabdare, dar probabil sunt si copiii care au rabdare, cum e Lia Monei, ca presupun ca si ea are tot atatea ore. De Tommy al Iuliei nu mai zic, ce minunatii invata el acolo. David creste si e dragalas foc cum imita ce facem noi. E grasut inca, la 1 an si 3 luni a avut 85.5 cm si 14.3 kg. Oricum e proportional, si doctorul a zis, nu e obez. Da e bun de mancat de falcute si de fundut :-))

Nicoleta, intrasem mai ales sa iti spun ca la Danut sarea grunjoasa, incalzita bine, pusa intr-o soseta, face minuni la durere de gat sau la tuse. Cand avea 3 ani am avut o iarna tare urata cu nas infundat si tuse uscata care nu se mai termina si pe aici nu prea sunt siropuri de tuse. Am gasit eu pana la urma un sirop care si ala l-a ajutat pe baza de miere si tei si parca mai avea niste plante da nu mai stiu exact, oricum nu era cu ingrdiente medicamentoase. Dar sarea l-a ajutat cred cel mai mult. Sanatate multa Biei.

Pupici la toate


Irina, Daniel (28 Mai 2004) , David (27 Iunie 2009) si ingerasul drag Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

buna fetele


vanessa, frumoasa haita sunteti, cered ca e frumos si de craciun la club bran, banuiesc ca se vor ocupa sa va ofere diverse distractii, mai ales pt copii. imi doresc sa mergem si noi dar mai degraba vara.

tnicoleta, sanatate biei, poate reusesti acum in week sa ii mai ameliorezi starea daca sta prin casa, mai cu seama ca nu e nici vreme prea grozava de plimbare.

irinel, succes la scoala lui danut, ce bine ca ii place si ca se descurca

acris, amaliei care face temele singurica si sanatate multa.

copiii mei au fost la o aniversare a unui baietel vecin din bloc astazi asa ca am putut trebalui in liniste. sunt f bucuroasa ca am reusi sa pun gogosarii in sfarsit.
maine cosmin merge la alta petrecere a unui baietel din grupa de la gradi asa ca avem distractie cat cuprinde

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

dragele mele,

nici sa suflu n-am timp :)
am mutat-o pe soacra-mea in noua resedinta. i-am aranjat sutele de cutii cu lucruri strinse intr-o intreaga viata! (am convins-o sa puna patru cutii la vinzare, da' tare cu greu!! ). am muncit trei zile intregi (doua de weekend si una dupa servici pina la miez de noapte), sa nu zica ca o venit in florida si n-o ajuta nime'...! ioi. intre timp, nici nu mai tin minte v-am scris, nu v-am scris, am pus dale noi in bucatarie, arata super si, in sfirsit, am pus piatra de granit in bucatarie, pe pulturi si insula. arata super-bine. o sa fac poze. ii meserie casa, acuma. si sa vezi c-o sa trebuiasca sa ne mutam in north carolina, sa nu ma pot io bucura de noua fatza a casei (north carolina, din cauza jobului lu' sean.... grupa lui din siemens se relocheaza acolo. om vedea.)
noa, atita. doamne-ajuta la toata lumea, va pup si mai vorbim! mua!

Mergi la inceput