Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:



TUDOR, LUCA, IRINA, DANIEL, ADRIAN, IURIA
HHAPPYELLA

moooaaama ce sarbatoare mare la pufi

multumim, mamici, de tratatie.eu votez cu berea de la lorex, ca v-am zis ca bag un diesel pe zi

Tomaca, multzam de raspuns cu bona


Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cuscra,mult succes anei in noul an scolar!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

cuscra,mult succes anei in noul an scolar!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


multumim. si voua, in toate.cum e?Radu ce zice?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

MP imi era dor de tine!

Tomaca am vazut ca bebe Tudor avea 3 albume diferite pe contul comun asa ca le-am unit, sper ca n-am deranjat.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Mi-am adus aminte de bona....asta e din categoria wellcome to the jungle. Eu cred ca vom avea peripetii marete cu bonele....asa cum de altfel au aproape toate familiile care angajeaza bone.
Eu am facut interviuri cu mai multe bone, si cand sa ne hotaram la una, s-a decis soacra si cu maica-mea sa nu mai luam bona, ca e prea mic bebe si ca vin ele cu randul.
Dar ce am intalnit:
- bona interna, cu referinte de la o cunostinta din cartier, 2 000 lei, cu facut de curatenie si mancare. Asta cu mancarea nu ma prea incanta, ca na, fiecare cu gustul ei.
- bona pt 10 ore, 1700 lei initial, 1300 dupa negocieri.
- bona de luni pana vineri intern, 1 000 lei plus transportul ei pana acasa vineri si luni, ca statea in Ploiesti, adica inca vreo 2-3 mil.

Noi oscilam intre aia interna cu 2 000 lei si asta din Ploiesti. Dar cand sa ne decidem...s-au decis bunicile.
Aia interna de tot era buna ca facea si curatenie, noi oricum dam 500lei pt curatenie, deci tot aia era. Dezavantaj era ca daca pleca ea, trebuia sa caut si bona si pt curatenie...stres prin care nu mai vreau sa trec. Bine ca am gasit-o pe asta la curatenie, nu imi mai trebuie sa caut alta.
La toate astea s-ar mai fi adaugat si instalarea de camere.
BTW, tomaca tu ai instalat camere? Ai incredere ca ii da de mancare ce ii lasi tu si nu ce ii da ei prin cap? Pt ca eu am mai avut surprize chiar si cu soacra....


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

radu e incantat de scoala,sunt 15 elevi in clasa,are 6 profesori;cine zicea ca doar in rom se cumpara rechizite? basme...noi am primit lista cu necesarul...nici in rom nu era mai lunga...daca la sedinta cu parintii ne cer si fondul clasei\fondul scolii e clar
fimiu zice ca la mate era mai greu in rom...citat"trebuie sa recunosc ca aici e mai usor"

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Intrebare: Ce faci cu o bebitza care refuza LP? Am incercat 2 tipuri pana acum, sunt cah amandoua. Speram sa pape si ea macar LP din bibe, fructele si iaurtul le mananca doar daca ii dau eu. Deci nicio sansa sa plec si eu singura pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Intrebare: Ce faci cu o bebitza care refuza LP? Am incercat 2 tipuri pana acum, sunt cah amandoua. Speram sa pape si ea macar LP din bibe, fructele si iaurtul le mananca doar daca ii dau eu. Deci nicio sansa sa plec si eu singura pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


Nici Dani nu vroia LP cand era la inceput. Nu a vrut pana nu l-am lasat cu bunica si cu LP.
Crede-ma, daca ii e foame, vrea orice de la oricine.


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Intrebare: Ce faci cu o bebitza care refuza LP? Am incercat 2 tipuri pana acum, sunt cah amandoua. Speram sa pape si ea macar LP din bibe, fructele si iaurtul le mananca doar daca ii dau eu. Deci nicio sansa sa plec si eu singura pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


Incearca ca ii pui cereale in LP. 1/2 cupa, sau 1 cupa. Sa vezi ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Noi am stat fara curent pana acum si culmea Yannis a dormit asa ca eu m-am plictisit grozav .

Si Buna dimineata

Doamne cati bani dati voi pe bone! Soacra-mea a fost bona inainte sa plece in Italia si prima 1700 pt 10 ore si mi se parea ffff mult. Ea zicea ca e bine ca asa se plateste. Pai si ce afacere faceti mai fetelor daca va intoarceti la munk? Ca luati pe mere dati pe pere . Eu nu stiu ce as face daca ar trebui sa ma intorc la munk. Mama si soacra lucreaza amandoua . Si asa ma gandesc cu groaza ce o sa fac atunci cand o sa faca Yannis 2 ani .

Mergi la inceput