Regasiri (48)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va astept la ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Lacramioara buna dimineata si multumim de cafea, aseara am gustat si eu o gura din a sotului ca mirosea prea imbietor.
Aelita tu parca ai facut epidurala, ai fost si in momentul expulziei sub efectul ei sau au oprit-o? Sunt curioasa daca simt cand iese, daca pot impinge etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multam pt cafea.
Dbunny super tare ideea. As vrea eu sa o pot lasa. Familia respectiva sta pe langa noi si ne cunoastem de la joaca, da doar atat...
Maya voi unde va duceti la gradi?
Eu am lasat capra la gradi, dar se duce mama sa o ia inainte de somn, asta fiind pe la 12.15. Plangea de mama-mama, da pazind-o pe la colturi se mai linistise.Am emotii totusi...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank eu amenint de cateva luni ca o duc si am tot amanat. Azi sper sa ajung sa o inscriu. Am decis s-o las la cea romano-franceza, nu o mai duc la stat pentru ca nu stiu cum o sa ma descurc cu bb2 si poate o las pana seara. Plus ca la asta am inteles ca sunt vreo 3 educatoare la copilasi putini, pe timpul verii erau doar 6-7. In timpul anului vor fi mai multi, dar nu cred sa primeasca mai multi de 15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o .... si fug....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multumim pentru cafea.
Maya super ca sunt copii putini. La a mea in toate grupele sunt peste 33, cu 2 educatoare si o ingrijitoare.
Azi am lasat-o cu lacrimi de crocodil

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Lacramioara buna dimineata si multumim de cafea, aseara am gustat si eu o gura din a sotului ca mirosea prea imbietor.
Aelita tu parca ai facut epidurala, ai fost si in momentul expulziei sub efectul ei sau au oprit-o? Sunt curioasa daca simt cand iese, daca pot impinge etc.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




si eu am avut epidurala...mi-au facut doar o doza..alta nu am mai apucat a fost f rapida treaba am simtit momentul expulziei si am impins bine
mi-au montat-o la dilatatie 4-5 si parca mi-a luat durerea cu mana



Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Noi suntem binisor..David a facut si el mucisori pediatra banuieste ca a luat stafilococul din spital asteptam rezultatul la exudatul nazal..pana atunci punem picaturi colargol in nasuc si pe gurita ii dau sinupret...in rest e un scump..inca e cumintel..am mai avut 1-2 nopti de uitat pe pereti dar in rest doarme si papa

Ieri Antonia a fost la mama toata ziua...am avut si eu moment de respiro..parca era prea liniste in casa
am reusit sa-mi fac unghiile,m-am cremuit,am dormit alta viata


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bambo mersi pentru raspuns! E bun colargolul ca si dezinfecteaza gatul dar mai mult de 3 zile nu se pun picaturile in nas.
Azi am dus-o pe Ana la gradinita sa vizitam, sa vorbim etc. S-a speriat putin pentru ca nu intelegea ce vroiau copilasii de la ea. Cam jumatate sunt francezi si au venit sa vorbeasca cu ea numai ca Ana nu stie boaba. Insa cand s-au trezit si copilasii romani si-a revenit instant, s-a jucat putin, a parut ok. Imi place programa lor, si modul de gandire tot, ramane de vazut daca va sta Ana, trebuie sa stea ca nu are incotro. Nu-i obliga sa doarma, cine nu poate dormi sta in sala de joaca cu supraveghetor, asta e bine ca pe Ana nu au cum s-o adoarma daca ma decid s-o las pana seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o

Bambo, multa sanatate lui David.

Maya, eu zic ca e faina gradinita.

Mergi la inceput