Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

LA MULTI ANI SENTY sa fi sanatoasa si fericita

+19 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Buna dimineata mamicilor.
As vrea sa ma primiti si pe mine in clubul delfinasilor desi nu am participat la odisee.

Delfinasul Andrei 11.07.2010 cezariana la 38+ Sp. Elias

http://picasaweb.google.com/114659626015280951445/August#5501259545032676626

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna dimineata mamici dragute

Belu esti o scumpa! multumim pentru casuta noua si pentru tot efortul facut, mai ales ca trebuie sa ai grija si de 3 mogaldete frumoase

LA MULTI ANI SENTY_MARY!! Multa sanatate, fericire si o viata plina de bucurii!

Imaya esti bine-venita!

si eu am vazut pozele cu delfinasi frumosi!! sunt toti niste scumpi!!!

la noi in casa e tot cald, dar in curs de racire...afara...brrr!!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mamici dragi, eu de 3 zile iau spirulina...si am observat o imbunatatire a lactatiei...ieri daca va vine sa credeti ne-am descurcat doar cu 60 ml completare Doamne ajuta sa o tinem tot asa, inca nu imi vine sa cred uneori ca am reusit sa imi alaptez puiul!

bine, azi noapte s-a trezit la 2, la 4 si apoi la 7, dar eu zic ca e bine...dar papase la 9 seara si doar 30 ml completare, restul numai san...

si cred ca ma ajuta si sa slabesc, azi dimineata aveam 57.1 kg deci +6 in plus si maxim 4-5 de dat jos

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Buna dimineata!!!

Bine v-am regasit in noua casa...
Ne zbatem si noi sa pregatim botezul.:)...si se pare ca nu mai ajungem la restaurant sa aranjam..
La multi ani Senty_mary!Sa fii fericita , sanatoasa si bebe sa-ti aduca numai multumire!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Multumesc de primire Racusor.
V am citit la odisee cat va chinuiti voi cu alaptatul si cate eforturi faceti pentru a avea lapte. un mare buchet de pt voi.
Eu din pacate nu am putu alapta. Sunt purtatoare de virus hepatic B si la recomandarea pediatrei si a ginecologului am renuntat sa alaptez. (+ imunoglobina la nastere si rapel la 1 luna).Chiar din spital am luat pastile de oprire a lactatiei.
Partea buna (daca pot zice asa)la asta e ca delfinasul meu a mancat la ore regulate inca de la inceput si eu m am refacut foarte repede.
Andrei e foarte cuminte, doarme suficient cat sa am eu timp si de alte treburi prin casa, mananca bine. Cu colicii zic eu am cam ajuns pe sfarsit, se intampla cam 1-2 pe zi dar fara plansete doar strangeri de picioruse.
Intrebare acum: eu inca il las in casa in body cu maneca scurta (24 grade) noaptea i am dat pantalonasi subtiri. Voi cum ii tineti acum in casa?

http://picasaweb.google.com/114659626015280951445/August#5501259545032676626

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Ma bucur sa va gasesc in noua casuta!

Senty, La multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita!

Imaya, ti-am vazut puiul! Foarte scump! Si tu slabuta de numa'

Paula, zic batranii ca bebelu care doarme cu mainile in sus e foarte linistit, si ii prieste somnul...

Si la noi e frig, copilul cu mainile si fata rece, ca nu stiu ce sa ii dau pe el...

Ieri a plans ca niciodata, urla de zici ca ii dadeai cu ciocanul peste degete... Am obs ca ii era vaccinul copt tare, poate si ala il deranja... De abia l-am linistit la san... Azi noapte s-a trezit des, maxim cate 2 ore legate a dormit... Abia astept botezul duminica, poate se mai linisteste...

Fete dragi, va pup pe toate si pe toti delfinasii.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Imaya, eu in casa in maneca lunga il tin, plus invelit in paturica - fie ca il tin in brate, fie asezat pe undeva, are paturica pe el... LA noi e rece de numa, si eu stau cu maneca lunga... Iar afara la amiaza vor fi maxim 14 grade...

Deci, nici macar hainele (gecile) de toamna nu imi sunt bune... M-am latit in spate si la brate,. A venit frigul si nu am ce sa iau pe mine... Azi merg la cel mai naspa magazin - la un depozit chinezesc sa imi iau ceva ieftinituri... Asa voi avea haine noi urate si de proasta calitate - sper sa ma motiveze sa dau jos mai repede.

Dr gine zicea ca pot sa incep exercitiile fizice, insa sa nu fac un efort foarte mare, pt ca asta ar dauna alaptarii... Tre sa imi caut ceva exercitii, sa mai dau jos un pic...

Pt botez mi-am luat o rochita cu maneca scurta, dar la ce vreme avem, tre sa imi caut altceva...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Am uitat ca voiam sa spun inca de cand am citit la odisee.
Creatza si puiul meu tot la Elias e nascut si nu are nici o urma de la vaccinul BCG. Sunt sigura ca l a facut pentru ca eram acolo si dr Popescu (o dr de nota 10-dupa parerea mea) mi a spus ca poate sau nu avea reactii. Oricum mai tarziu va avea semn de vaccin.Daca nu are reactii- asta nu inseamna ca nu a fost bun vaccinul.

http://picasaweb.google.com/114659626015280951445/August#5501259545032676626

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Deci, nici macar hainele (gecile) de toamna nu imi sunt bune... M-am latit in spate si la brate,. A venit frigul si nu am ce sa iau pe mine... Azi merg la cel mai naspa magazin - la un depozit chinezesc sa imi iau ceva ieftinituri... Asa voi avea haine noi urate si de proasta calitate - sper sa ma motiveze sa dau jos mai repede.

Dr gine zicea ca pot sa incep exercitiile fizice, insa sa nu fac un efort foarte mare, pt ca asta ar dauna alaptarii... Tre sa imi caut ceva exercitii, sa mai dau jos un pic...

Pt botez mi-am luat o rochita cu maneca scurta, dar la ce vreme avem, tre sa imi caut altceva...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


Eu am revenit la greutatea dinaintea sarcinii dar tot nu ma incap pantalonii. Cred ca m-am latit un pic in bazin dar suficient cat sa ma stranga cam tot ce am. si dupa 9 luni petrecute in haine largi si comode parca ma deranjeaza sa ma stranga acum orice. dr zice ca dupa 2 luni ma pot apuca usor de alergat. Astept cu nerabdare..

Eu am botezul pe 11 si de asemenea mi am luat o rochita cu bretelute ar indiferent cat de frig e, tot cu ea ma imbrac - imi iau ceva deasupra vad eu. Alta ciu-ciu

http://picasaweb.google.com/114659626015280951445/August#5501259545032676626

Mergi la inceput