Prietene la bine si la greu - 47

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Dana.n superbe poze

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ma bucur ca v-au placut pozele, si mie Simina vezi cu afumatura aia acolo ca-ti pun si din luna de miere acusi

fetele intrebare intrebatoare, mai ales pt de 2xmame, acum eu trebuie sa iau acid folic si daca da...am voie avand in vedere ca alaptez? multumesc

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

ma bucur ca v-au placut pozele, si mie Simina vezi cu afumatura aia acolo ca-ti pun si din luna de miere acusi

fetele intrebare intrebatoare, mai ales pt de 2xmame, acum eu trebuie sa iau acid folic si daca da...am voie avand in vedere ca alaptez? multumesc

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)



eu nu sunt de 2xmama, da' ma bag sa iti raspund. Pai... vitaminele din sarcina ( centrum si elevit) contin si acid folic si se iau si pe perioada alaptatului ( stiu persoane care au luat de la testul pozitiv pana la ultima zi de alaptat) Deci nu vad nici cea mai mica problema


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fimea plange si se inneaca in somn din cauza muceilor, prevad o noapte alba......si aspiratorul pe langa noi

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

buna seara buna seara am venit cu sanioara
brrrr ca tare frig s-a mai facut
Nu mai stiu ce-am mai citit, ca ma uit la poze de 2 ore si am ramas fara cuvinte
ralucule tare misto pare ca a fost la germanica, si la voi la nunta Deci imi place de Bubu tare de tot, abia astept sa-i faci si o sora la fel de haioasa. A propos, daca iei acid folic, stii ceva si nu ne spui?
dana frumoase poze din conced, super baldachinele alea. Sinteti frumosi toti 3, si mie imi plac mai tare pozele voastre decit alea prelucrate. M-am emotionat de la dedicatiunea de pe nisip
Ramonik am izbucnit in ris cind am vazut poza cu freza electrocutata a Ruxitei, e mortala!
gabitza m-am topit dupa gemenei, cum se pupa ei. Si ce freza hoata i-ai facut lui Dragos Am o intrebare foarte importanta la tine: de unde ai pianul ala rosu (ala cu forma de pian, nu ala de plastic). Eu am boala sa-mi iau jucarii cum am avut cind eram mica, tocmai mi-am luat un razboi de tesut si acum caut mini pian de lemn. Nu rideti, deh,am si eu niste pitici...
Alexutu, l-am vazut si pe el in niste pozici, ne arata dintii precum crocodilii cind vor sa te intimideze Pupici multi pt prima ta onomastica, pui drag! lyly te-ai mai linistit cu greutatea lui? Cum mai maninca?
si Alexei de mami Lumi
many welcome back, sper sa nu raceasca rau Vladul drag! De abia astept sa va vad bronzati
Flavours imi pare rau de patanie
Simina tin pumnii surorii tale, sa nasca usor un pui sanatos si vesel
Monis mie nu-mi pare rau ca am luat piscino-tzarcul,mai ales ca costat atit de putin in comparatie cu un tarc adevarat. Cit sta in ea, am si eu liniste ca nu-si trage cine stie ce lucru peste ea, nu roade la un cablu,nu pune gheruta pe cuptor, stii tu, d-astea bebelusesti. Ca sa izolezi cablurile de sub birou, nu merge sa faci o cazemata din dictionare si larousse-uri d-alea mega grele?
Am puse deoparte cu motiv niste pupici pt coquelicoata si pt Dozz, doar ca nu mai stiu acum exact care anume era motivul
Azi ma intreb ce fac Lidia, mami.ilinca si mitzicosii E?
Despre noi, de azi si-a imbogatit vocabularul cu silabe noi.Pe linga ma, ta, ba, aaaaa mai zice si tai si ghe. Bineinteles ca eu inteleg tot Am fost cu tac-so la Toyplex si am luat jucarii, i-am luat numaratoare d-aia cu bile de lemn ca am citit eu la dovlecei ca e de succes, i-am luat volan si un fel de puzzle de lemn cu animale pe care cind le pui la locul lor grohaie fiecare in felul ei. Asta inca nu i l-am dat, ca trebuie sa ma apuc eu sa fac ca toate fiarele pamintului si dupa aia sa ne jucam cu el.
De trezit noaptea si Lila se scoala in urlete de n-spe ori, si pe deasupra se scoala tot mai devreme dimineata. E drept se si culca mai devreme ca nu ma mai pot intelege cu ea, in seara asta la 21 deja visa (frumos, sper eu). Sa dau vina iar pe dinti, pe vreme,pe karma mea?
Gata,ma bag si eu la somnic, sa vedem cit ma lasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara sau buna dimineata,
Fi-miu e la a sasea trezire.Sunt cam franta cei drept.Azi am terminat cu gemul:73 borcane de gem de prune (400 gr/borcan),compot vreo 40 borcane facut sambata + 20 borcane de dovlecei conservati.Sunt aproape la zi cu spalatul si calcatul.
Fi-miu iar se trezeste.
Mai scriu doar atat ca urla al mic:Na-bo Geo are 8.400gr si e tot pe nr.3 la babylove.Nr.4 ii sunt buni fetitei daca e mai plinuta la picioruse si are burtica.
Mariaaandrei nr.4 e criza si in Buc.Schimba pampersii.Ii fac mai subtiri.Luna trecuta au inceput si nu gaseam nr.3.
Va las

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Neatza!

Va las ! Nu am dormit toata noaptea..o urasc pe soacra-mea!!!!

Cine stie vreun loc unde sa ma pot duce cu copilul sa ma anunte ca eu aici nu mai pot si nu mai vreau sa stau! Mi-am distrus nervii, mi-am distrus sanatatea...la varsta mea, daca nu alaptam, sigur ajungeam sa iau antidepresive. Ieri am vazut o femeie care vorbea singura pe strada, si parea ca a luat-o razna...in scurt timp cred ca voi ajunge si eu la fel, daca nu fac ceva in sensul asta!Caut acum un centru gen mama si copilul...unde sa il pot lasa pe rares, sa ma pot duce undeva sa muncesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Multumesc de cafea si,Lavi,imi pare sincer rau ca te supara asa de mult soacra...nu stiu ce as putea ce,sper sa se termine odata cu supararile tale

Lili, pianul cel rosu e de lemn,e tot chinezesc si este o jucarie de a surorii mele de cand era mica(ea e nascuta in 80,poate sunteti aceeasi generatie),ea si-a mai pastrat din jucarii. Eu, daca sunt de-o varsta cu piramidele,nu prea am avut ce pastra; am avut pana acum cativa ani un Donald mare de plastic (colegele de generatie cred ca il stiu)de canderam mica, dar e la un copil care statea cu chirie in fostul meu apartament...poate il recuperez

Dragos :doar 2 treziri 12.30 de control- o gura de apa si gata
2.30 bibe mic
5.30 papa de dimiodata cu Eva
7.30 trezirea definitiva
Eva doarme si acum....



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lavinia incearca o plecare cu Rares la ai tai. Sigur acolo nu o sa duci grija pampersilor si a papicii pt el. Te mai linistesti si tu. Eu asa as face..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata!

ce vreme urata s-a facut, e intuneric de trebuie sa stau cu lumina aprinsa

Mariaandrea si Tina- mersi de raspunsuri , sa vad cand ajung sa ma uit

Tina- ce harnicuta esti, ai pus gem pentru un regiment

Lavi- imi pare rau, dar incearca sa nu o mai bagi in seama, e buna si ideea Laurei de a merge la ai tai sa te linistesti

Pupici si mai revin ca trebuie sa i fac fructele galustei mele

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput