FIV la Sibiu (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Da, eu, din pacate... Dar eu la o operatie am pierdut ceva din ovarul drept, mai lent, si sunt si un low-responser la tratament. Acum astept menstra, care ar trebui sa vina pe 2-3 septembrie, fac progesteronul si numaratoare de foliculi antrali si cu voia lui Bunutu' sper ca de data asta sa raspund mai bine. Fara diphereline, fara anticonceptionale. Eu am avut 8 foliculi din care am ramas cu 5 si la fel ca si tine, am renuntat la protocolul FIV in ziua 8-9 de tratament. Fruntea sus, daca e sa poata cineva sa ne ajute in situatia noastra, cred din toata inima ca la Polisano gasim acei oameni!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florentina_a

Buna fetelor,

am fost vineri la ecografie 3D pt dublu test si am vazut ca bebicul meu cel oprit in evolutie este inca acolo ( practic nu s-a intaplat nimic de o luna de zile de cand este oprit in evolutie) si m-am cam speriat putin pt ca nu stiu la ce sa ma astept. Celalat din fericire este bine. Danaisa poti sa-mi spui cum a fost la tine cu cel oprit in evolutie? s-a eliminat, s-a resorbit numai e acolo deloc?
Daca a mai patin cineva asa ceva spuneti-mi si mie cum a mai decurs totul mai departe si daca cumva il poate afecta pe celalalt?
Bafta tuturor,
multumesc


Florentina_a, ce sa zic, in cazul meu s-a resorbit destul de repede. Am avut confirmarea d-rului I ca nu mai era decat un singur copilas acolo. Si mai cunosc o situatie asemenatoare. Tu iti monitorizezi sarcina in Pitesti? Poate ar fi bine sa mai ceri o parere. Pentru linistea ta.

danaisa20 fericita 32+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna ziua fetelor...
va rog sa mi explicati si mie , de ce se renunta la stimulare daca ai 5foliculi?
fac si eu un fiv protocol scurt , doar miercuri merg la eco si sange (z6 de stim) , pt a vedea nr de foliculi..


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns showmiky spune:

Oria, multumesc mult pentru raspuns si pentru incurajari si mult succes!
eu nu am nicio operatie pe ovare, nu stiu ce s-a intamplat. Asa a fost sa fie. sper ca peste o luna o sa fie mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns showmiky spune:

buna brunadria,
sansele de reusita sunt foarte mici cu 5 foliculi. Cel putin asa mi-a explicat mie dr.Dar asta depinde de istoricul fiecarei paciente,varsta etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

binenteles ca sansele sunt mici la 5 folicul;i ..pot sa nu aiba ovule sau sa fie 2-3 atunci ovulele ajung greu la maturitate si nu se stie daca se fertilizeaza ..ce sa mai spunem de embrioni frumosi...eu am avut aproape aceeasi schema de tratament cu pdiphereline in ziua 21 si puregon de 225 7 zile apoi 275 inca 6 zile si am facut o duzina,,,tratamentul este ok dar depinde ce produc ovarele in luna respectiva..ovarele nu raspund la fel in fiecare luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor pe unde sunteti? nu mai scrieti nimic ca eram obisnuita sa va citesc mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria76 spune:

Fetelor,vi s-a recomandat la vreuna medrol inainte de FIV sau FET? In afara de mancare fara sare , ce mai este interzis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna , fetele , Monaramona ,eu scriu azi , nu prea am noutati ..maine ar cam trebui sa vina CM...stie cineva , poate veni atata vreme cat eu iau Duphaston ?

La primul FIV , nereusit , a venit ceas la 27 de zile , cu tot Cyclogestul pe care il luam ...
Dureri NU prea am , sa nu ma deochi , sanii ma dor dimineatza mai tare ...febra inca fac ..cam atat ...
Daria , Medrolul contine methylprednisolon , un glucocorticoid ,din cate stiu eu ajuta uterul /organismul sa ''implanteze embrionii '', sa nu-i respinga..
Va pup

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

camrynna ..ma bucur ca esti bine..sa nu te deochi
daria si eu iau medrol luna asta inainte de transfer

Mergi la inceput