FIV la Sibiu (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

am intrat si eu in randul fiv-oaselor!!!

dupa multe analize si nervi si investigatii,in sfarsit,de luna viitoare voi incepe si eu cu puregon 50 ui,sa vedem cu ce ne alegem!!!

bafta tuturor!!

Multa bafta , Bonsai .Sa-ti ajute Dzeu si sa auzim de Beta maaare

Eu daca e sa mai fac un FIV fac hysteroscopie inainte cu 2-3 luni ..asa pt.linistea mea ...

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

camryna te rog nu mai fi asa de pesimista, te rog. Nu te speria daca apar acele usoare pete. Se mai intampla sa apara si sa fie totul bine. Si eu am avut temperatura peste 37 pe toata perioada si nu a fost sa fie. Nu cred ca asta este un indiciu care sa te demoralizeze. Eu aveam acea temperatura de la o infectie urinara cu care lupt acum sa scap de ea pana la FET. Asa ca incearca sa te gandesti in aceasta perioada numai la lucruri frumoase. Bafta multa!
bonsai multa bafta si tie in acest nou drum. Sa dea Dumnezeu sa mearga totul bine si la sfarsit sa te bucuri de o reusita mare. Dar tu incepi stimularea cu 50ui? Nu este cam mica doza pt FIV?
monaramona ai facut ieri ecografia? Cum a iesit?
raisa tu in ce stadiu te mai afli? Bafta multa!
danaisa tu de la ceaiul de cretisoara erai balonata? Eu tare mai sunt balonata si cred ca de la asta. Deja il beau de doua saptamani. Ce mare s-a facut deja bebelina ta. Doamne ca repede mai trece timpul. Cum te simti? Sarcina usoara in continuare


Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

bonsai,multa,multa bafta iti doresc!!sa fie intr-un ceas bun si sa-ti implinesti visul.
tuturor






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

gabri-ela,

am doar 50ui deoarece vom face 3 IA inainte de FIV,deoarece doctorul zice ca am sanse si pe natural.

dar m-am lovit de realitatea dura a preturilor:5.160.000(516 RON)o fiola de puregon de 300UI.vai de noi,de buzunarul aspirantelor,nu ajungea durerea din suflet,acum o vom avea si pe cea din conturi

am o rugaminte;cam care sunt preturile la medicamentele de FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

la eco am iesit binisor..un ovar e bine iar pe celalalt am un mic chistisor(un folicul care nu a iesit) dar speram sa fie bine..mai am putin si incep tratamentul ptr transfer care v-a fi luna viitoare pana atunci va citesc pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

Buna fetelor! eu declar azi ziua 1, cam repede la 25 de zile fata de 28 cel putin cat aveam ciclu in mod normal. Ce ma surprinde este ca nu am avut niciun simptom care sa anunte venirea mosafirilor.
Gabri-ela - nu stiu deocamdata daca voi face FET luna asta, este mai complicat cu concediul de odihna pe care eu mi l-am programat inca de anul trecut pentru 1 sept si mai am de luat 12 zile lucratoare, aprox pana pe 15 sept asa ca daca fac transferul in ziua 20 deja incep serviciul pana atunci.ma mai gandesc desi nu as vrea sa risc ca data trecuta cand a doua zi dupa punctie si dupa transfer m-am dus la serviciu.
Bonsai- pe mine stimularea cu gonal f 225 ui timp de 11 zile m-a costat aprox 3700 ron ( 37 000 000), asa ca trebuie sa fii pregatita din punct de vedere financiar pentru ca intradevar arde rau la buzunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

Bonsai - poate reusesti cu IA si nu mai ajungi la aceste sume fabuloase. Bafta multa la IA.
Camrynna- eu nu am avut niciun simptom dupa ET nici de sarcina , nici de menstruatie dar speram pana la rez BHCG, asa ca trebuie sa speri ca va fi bine si nu uita de trat de sustinere. Bafta multa si te asteptam cu beta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Neatza la pranz ....

As vrea din suflet sa fiu optimista ...insa am niste dureri care NUMAI inainte de CM sunt prezente ( durerile de bazin, mijloc si picioare care stiu sigur ca nu apar la mine in caz de sarcina ) ..ma dor sanii rau , niciodata nu m-au durut asa..

Gabri_ela , referitor la febra , eu NU fac decat in cazul unor amigdalite puternice sau viroze , insa fac 39 ...nu asa ...
In rest , eu nu fac febra , nu am facut decat la FIV 2 , NU si la FIV 1 ceea ce a fost semn unic , distinctiv....ca era sarcina ...
Insa azi nu mai am ...

Raisa , muuulta bafta la FET , itzi doresc sa se prinda si sa vii cu beta mare !! Bonsai , sunt alaturi de tine , Monaramona , chistuletzul ramas va disparea , ai sa vezi .....

Eu deja planuiesc cu sotzul pt. FIV urmator , la Sibiu , la dr. I.,,la asta nu ma mai gandesc, nu ne mai facem iluzii pt. ca imi cunosc corpul f. bine si stiu ca nu e sarcina , in maxim 5 zile voi aveam CM.

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

raisa75,
in ultimele 2 luni si eu am avut ciclul la 25 de zile,fata de 28 de zile si care venea ca la carte.cred ca e din cauza caldurilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

salut , eu am pete roz pal azi ..putine insa ,,,, e ziua 25 a CM..inca iau Duphaston 2/zi si progesteronul ...e cam devreme pt.CM ...
Bonsai , deci se prea poate sa fim 2 cu CM la 25 de zile

Imi blocheaza Google Toobar lista de emoticoane ...

Camrynna ,


Mergi la inceput