Aspirante optimiste > 20 ani (559)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu nosc o tipa care are o fetita de 6 ani acum dupa ce auitat sa ia o pastila

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

buna ziua!
Primiti o aspiranta care deja are 2 baietei?
Dar...care mai vrea un bebe si acum cauta niste sfaturi...
Alexandra e numele meu, am 2 baietei, de 3 si 5 ani si de 2 luni incerc sa raman din nou insarcinata, bineinteles de data asta sperand la o fetita...sau pana la urma la ce va vrea Bunul D-zeu sa ne dea...
Am 31 de ani. Spre deosebire de primele sarcini cand am ramas de la inceput, acum deja sunt mirata ca dupa 2 luni nu am reusit inca...e adev ca acum viitorul tatic este altcineva, dar inca simt ca e prea devreme sa ne facem probleme si sa incepem analizele...
Ce as vrea de la voi este sa-mi spuneti daca stiti ceva metode de stimulare a fertilitatii...ceaiuri, suplimente alimentare, etc. Eu am si uterul retrovers si cei doi copii sunt nascuti prin cezariana. As vrea sa incerc acum prin metodele acestea sa raman insarcinata si daca nu reusim, abia dupa aceea....cu atat mai mult cu cat avem si o perioada destul de dificila la serv si stam cam prost cu banii...
Sper sa ma primiti intre voi...
Va pup,

Andutzy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

cosmi aha, acum am priceput intrebarea. Pot sa-ti raspund cu un exemplu concret. O vecina de-a mea o facut 2 copii cu anticonceptionale. Adica o uitat sa le ia pe toate si... surprizele or aparut. Asa ca in cazul tau NU ai fost protejata 100%. Daca imi amintesc bine scrie si pe prospect la unele anticonceptionale ca ele nu mai au efect maxim daca uiti sa iei o pastila.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Alexandra bine ai venit si sedere cat mai scurta ca aspirantaSa-ti traiasca baieteiDaca doar de 2 luni incercati nu trebuie sa va faceti probleme.Am inteles ca Branca Ursului ar ajuta fertilitatea insa totusi ar trebui consultat un medic inainte

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alexandra bine ai venit si la multi ani!!!


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Multumesc fetelor de raspunsuri


Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

cosmi eu cred ca AC nu si-au mai facut pe deplin treaba daca tu ai iutat sa le iei la inceput si ovulul a putut sa se dezvolte, daca stii ca ai prestat in per. ovulatiei eu cred ca ai sanse

andutzy bine ai venit si la multi ani

eu zic ca doua luni de incercari e prea putin sa iti faci pb.si sa te gandesti la tratamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Draguta de prestat am prestat in z7 si z8, ca doar eram dupa pauzaInsa nici o clipa nu mi-a trecut prin cap ca o sa ovulez si mai ales in z8
Sperante nu-mi fac o sa decida DD,el stie mai bine

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

La multi ani Alexandra si bine ai venit printre noi!

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Multumesc pentru primirea calda si pentru urari!
Va pup!

Si eu va doresc sa ne mutam cat mai curand la odiseea sarcinii! E tare frumos si emotionant acolo! Am avut parte de ea, multumesc lui D-zeu de 2 ori...si sper sa mai am o data parte!

Mergi la inceput