Spania sau España (2)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Buna Carmen

Iti multumesc din tot sufletul pentru mesaj . O sa incerc sa aplic tot ceea ce mi spui tu . Pup mult. O seara minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui karmenutza


Nimeni nu stie nimic? Nu aveti nici o idee?


chiar nu stiu nimic. dar ai motive temeinice s-o muti? daca tot are prieteni printre colegi dincolo... si e tot aproape de casa...


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui karmenutza


Capul sus, Corco!!! Fii barbata! Cred ca depresia e ceva normal la inceput, toti am trecut prin asta! Insa tu esti o fericita ca ai un loc de munca!!!!! Gandeste-te cati ar vrea sa fie in situatia ta? Este maaare lucru! Fa tot ce ti se spune, imbunatateste-ti engleza, tine-te tare pe pozitie la serviciu! Ai de fapt lucrul care este cel mai important, nu uita asta! Strangi din dinti si mergi mai departe! E pacat sa renunti acum, ca ai de lucru.


corco, aici este o vorba: "el trabajo que no falte". restul vin si pleaca, o sa fie si usor mai tarziu, stim toate cat e de greu la inceput, dar tu gandeste-te ca esti una din putinele norocoase care a venit in Spania sa munceasca, nu sa CAUTE loc de munca


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Da stiu ca sunt norocoasa in privinta asta dar simt ca nu pot face fata cerintelor si ca mi am "stricat" si rostul in tara !!!

Dar asta este ..... va tin la curent ..... daca imi revin din starea asta "minunata"

Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

corco, trebuie sa iesi din starea asta, totul depinde de tine .

noi suntem in plina eruptie dentara , nopti nedormite, zile cu maraieli, plus ca am inceput gradinita de o saptamana . mama pleaca maine in Ro (e la noi din septembrie) asa ca o sa fie tot mai greu, programul la lucru e nasol tare (plecam la 7.30 si intram in casa in jur de ora 19...). ce mai, o sa fie... distractiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ce mai faceti? Ce mai ziceti? Corco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ati fugit la plaja toate??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ce liniste e pe-aici... probabil pana la toamna tot asa va fi. adevarul e ca e minunat la plaja


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang_21_costi spune:

Hola fetelor
Am facut capitol nou: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174511&nm=Spania-sau-Espaa-3

Noapte buna,

Angi


Mergi la inceput