FIV DR. DRAGOS ALBU 8

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

eu am facut analize la Bios Diagnostic (centru pe la Dorobanti) si mi s-au parut ok. n-au iesit negative, era streptococ betahemolitic, l-am tratat, s-a negativat.
cat despre laboratorul Medlife, sotului i-a iesit infectie cu virusul hepatitic B - adica AgHBs pozitiv (si era si cu o valoare, acolo), de ne-a bagat in sperieti si ne-am stresat groaznic. Si apoi, repetat la alte laboratoare...negativi toti markerii de hepatita B!!!

deci, sa nu mai aud de laboratorul Medlife, io nu le mai dau bani sa-mi faca analize gresite!



PS: de Medsana stie cineva ceva?

Gabi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

fetelor eu nu prea am incredere in medlife la analize, ca sa nu mai vorbim ca lunea trecuta mi-am facut fsh, eram in z2, si aia mi-a spart vena dar urat de tot ca la 5 nmin dupa ce mi-a luat sange aveam mana umflata butuc si m-am intors inapoi si mi-a pus gheata zicand ca vezi doamne eu sunt de vina.am vrut s-o bat.sunt f obraznice asistentele de la medlife unirii.am mai mavut meciuri cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Hm...ciudatel...eu nu mi-am pus niciodata problema corectitudinii analizelor de la medlife...ce-i drept, a fost o singura problema cu spermograma sotului, dar ne-a lamurit dr. Albu...


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

fetelor inclin sa cred ca totul este posibil

si noi am patit-o cu spermocultura sotului la medlife i-a iesit e. coli si am refacut la alte 2 centre printre care si Synevo si nu i-a mai iesit nimic


deci ceva este


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

aristica cand te duci la nenea Albu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Buna fetelor, ma bag si eu in seama, mai citesc din umbra asa si scriu pe la aspirante. Oscilez intre a face FIV cu dr. A sau la biogenesis. Citesc acum ca la medlife au probleme cu analizele, daca ne-au iesit bune e bine sau nu? Trebuie sa le refacem in alta parte??? M-ati pus pe ganduri...ca noi acolo le-am facut pe toate.
Ana, eu am patit-o urat cu anthrotecul acu' vreo luna cand am facut si eu histeroscopie. Mi-a fost fff rau si mi-a zis dr sa-l opresc. Deci sunt reactii si reactii, nu poti sa stii, iar eu n-am fost nici avertizata, m-am speriat rau de tot.

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

buna didi
eu una ma duc si le dfac la synevo ca si albu tot acolo m-a trimis pentru alea mai scumpe.eu am auzit ca la secretii mai dau gres, in rest nu stiu.nu cred ca le gresesc pe toate
Parerea mea este sa faci FIV cu Albu.Este un super doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui amacuba

aristica cand te duci la nenea Albu?

Maine dimineata...da' nush sa-ti zic ora, ca depinde de trafic

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui didi32

Buna fetelor, ma bag si eu in seama, mai citesc din umbra asa si scriu pe la aspirante. Oscilez intre a face FIV cu dr. A sau la biogenesis.
in devenire

...si la biogenesis cu cine vrei sa faci?E vreun doctor "mai special"? cu rezultate frumoase pe fiv?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Pai tot aud de dr greci de la biogenesis ca ar avea multe reusite. Acum merg la Albu, am facut toate analizele, au iesit ok, am facut histeroscopie si a curatat o gramada de polipi si a zis sa-ncerc 2-3 luni natural. Asa ca am timp sa mai cercetez sa vedem ce alegem. Si noua ne-a placut de Albu, dar vorba cuiva, reusita conteaza.

in devenire

Mergi la inceput