FIV DR. DRAGOS ALBU 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

inna, tu ai 2 valori diferite la amh si acelasi interval de referinta?

nu conteaza ziua in care faci amh. el arata ce rezerva ovariana ai, deci nu depimde de activitatea hipotalamusului, ca ceilalti hormoni, care trebuie facuti musai in z 2-3.

oricum, amh de 1 la intervalul 1-8 nu este alarmant. cand mi-a iesit 0,66, am citit ca mai aveaqm vreo 8 ani pana la premenopauza. la o valoare de 1, anii cresc. deci, fruntea sus!

Adi +25 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Buna, Adi.
Da, eu am doua valori diferite de amh cu aceleasi valori de referinta( perioada fertila:1-8; postmenopauza :mai mare de 0,4).
Analizele sunt facute amandoua la Synevo,la interval de 5 zile.
Chiar mi-a fost frica cand am repetat-o a doua oara sa nu-mi puna aceeasi valoare de 0,68, dar nu, mi-a iesit 1,10.
Multumesc mult,Adi pentru sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

buna inna
eu pe 25 august am inceput AC, pe 13 septembrie incep diphereline, 22 septembrie menopur 2x75 + puregon 150 (doar 2 zile, stabilim la eco de pe 24 daca mai fac in continuare)+ clexane 0,2, 4 octombrie punctia si 6 octombrie ET.

asta este schema mea de tratament


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Multumesc Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Inna,tu cand incepi fivul?


Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna dimineata fetelor,o saptamana buna plina de realizari si bucurii
Pupici,

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:


buna dimineata fetelor.multumesc pentru primire, abia acum am vazut mesajele voastre pentru ca acasa nu intru pe net
Mirelatrece ma si pe mine la aspirante te rog
36 ani, amh =0.45 la synevo, laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, di feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi dar nu sa- prin ca nu sunt bune trompele), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada.
cam asta este istoria mea in mare, s-ar putea sa fi suitat ceva dar pe parcusr imi aduc aminte
aaaa urmeaza FIV la urm ciclu adica pe la 1/2 septembrie incep. protocol scurt a am endometrioza.fetele e cineva cu endometrioza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

fetele scu7ze de greseli dar tb sa scriu repede ca sunt la birou si deh... mai intra sefa
pupici si astept sa va beti cafelutele ca sa vorbim

Mirela sa nu ma uiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

amacuba

fetelor, (mirela tu stii), eu am 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul are oligoastenospermie, la prepararea spermei pt IA au iesit fff putini spermatozoizi. am facut HSG- cu trompa normala, histeroscopie unde mi-au gasit micropolipi care au fost extirpati. AMH=0,45 facut la medlife. Sunt programata pt FIV in septembrie, protocol scurt.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

babyblue ai inceput stimularea?poate ne vedem la echo la doctorasul nostru.eu am programare pe 7 la 19.30 .azi e de abia z9.

Mergi la inceput