Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (127)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza si de la noi,

Cris, merci de cafeluta .

Sunt cam chiauna ca m-am trezit pe la 6 si ceva, am pus copilul in patut la el ca adormisem cu el la tt si cand m-am intors in pat nu mai aveam somn. Si ne-am pus pe discutii cu tati, apoi am facut o baie lunga si papa.

Dormea cand am inceput mesajul dar intre timp............ s-a trezit

Azi dimi la masa s-a uitat la taica-su si a fcut asa frumos PA-PA ca ne-am topit amandoi E un dulcel si jumatate si il iubim enorm.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Sa aveti o duminica placuta si racoroasa dragele mele!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg



La noi e frig de-a binelea si cred ca o sa ploua iar

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Am si eu o intrebare.

Mai demult, o mamica tare organizata si care nu a mai intrat de mult , facuse o lista cu bagajul necasar pt vacanta. O are cineva sa mi-o trimita si mie ca sa fac comparatie cu a mea sa nu ma trezesc ca nu am ceva sau ca am luat toata casa.

Merci mult

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Fetelor dragi, cand m-am hotarat sa va scriu si eu numai de bine, na... am facut vaccinul BCG (Lorex nu esti ultima) si a mea fiica este data complet peste cap. Poate o fi coincis cu momentul si nu e de la vaccin, cine stie, poate sunt dintisorii care nu mai ies, faza e ca sunt zombi. Plange-urla-plange, face temperatura 37,2, si colac peste pupaza mi-a facut o urticarie de zile mari. Credeam ca ne petrecem week-endul in spital. Ne-a ajutat Dumnezeu si am scapat si de asta. Concluzie... copil alergic. E a doua oara, prima oara de la tarate in apa de baie s-a facut de ziceai ca am spalat-o in urzici, acum de la telina din supica de pranz. Sunt o mare VARZA!!! Dupa ce ca am nimerit cel mai bulangiu cantar de pe piata (nu are decat 5,850 kg), mai ma crizez si cu alergiile. Asta e! Dam noi de cap si asta si ne facem mari si sanatosi si puternici.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Stiti ce am vazut...UN AN DE CAND SUNT MEMBRU DESPRECOPII!!! Dau o felie de tort si o cupa de sampanie, ca asta merita sarbatorit.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Am pus poze la semnatura ca sa o cunoasteti pe Maria Dalia!

Apropo...unde vad si eu pozele cu copiii vostri? Sa-mi fie cu iertare dar sunt cam senila in ultimul timp. Si vreau sa intru si pe mailul comun

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Multumim pentru gandurile bune! Am vazut ca am creat o mica furtuna pe tema primei pagini. Nu asta mi-a fost intentia. Multumim fetelor "tehnicute" si sunt convinsa ca nu e usor, mai ales cand timpul e asa limitat. Eu nu am de comentat cu prima pagina, doar ca mi-am dorit foarte mult ca Maria Dalia si David sa fie acolo. Atat! Stiu ca va ganditi la noi, mai intram dar nu apucam sa scriem, nu mereu... asta e! Nu sunt la zi cu cititul, e cam greu, dar ma straduiesc macar o data pe luna sa vad ce mai faceti, cate mai sunteti active, sa vad cum evolueaza bebeii vostri si am o senzatie aparte cand vad numele voastre.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Intrebare!
Dr. Stanciu ne-a recomandat sa cumparam nebulizator, Maria are muci care nu curg, fornaie in spatele nasului. Aveti asa ceva? De ce sa tin cont cand cumpar minunea de aparat?

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza! pt cafea cris.d

Daca tot vorbim de rearanjarea casei...spuneti si cu ce spalati pe jos si cam cat de des.
Eu una sunt fan pronto pt parchet si cred ca voi continua sa spal cu ala. Am luat de la DM o solutie de deznfectat (buna la toate dar no name si nici nu scrie ce contine) pe care cred ca o sa o folosesc la dezinfectat obiecte si atat. Mocheta am curatat-o recent cu biocarpet si in rest o sa o aspir de 2-3 ori pe saptamana.
Am auzit pe cineva spunanad ca mopul cu apa e super ok....l-a testat cineva, merita investitia?

Sa aveti o duminica placuta si racoroasa dragele mele!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


ce sa zic...
io n-am covoare doar gresie si parchet....in fiecare dimi am ora de shmotru....care include sispalatul pe jos...am mop din ala de burete care e f ok. ingeneral spal doar cu apa chioara..dar de 1-2 ori bag si ceva in apa..pronto ssau ce-o fi.

jiji inca nu sta pe jos....abia azi a luat contac cu parchetul..intr-o fractiune de secunda..a cazut din pat...noroc ca era canapeaua si nu patul de dormitor care e destul de inalt...

dar e bine..tasu tre sa-si revina( mai ales ca eu eram pe buda si el ramasese cu fisu..si-a venit sa-i spele o jucarie :))..)

am fost in IOR...asa bine a fost..nu soare..liber....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Intrebare!
Dr. Stanciu ne-a recomandat sa cumparam nebulizator, Maria are muci care nu curg, fornaie in spatele nasului. Aveti asa ceva? De ce sa tin cont cand cumpar minunea de aparat?

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


buna adina...ne bucuram de pozele cu voi..intrebare intrebatoare...tu sau sotul tau a-ti invatat la generala 14? sau a-ti stat pe langa spitalul militar??

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput