Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

de cand cu laptele praf imi mananca cantitati mari 120 ,150,eu care eram obisnuita sa ii dau putin san si sa ma mulg 60 ml si se satura

NIKOL cu ANTONIA MARIA (06 MAI 2010) si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Nikolett- bine ai revenit!
Al meu mananca 150 ml la fiecare masa la 3 ore si are 2 luni si jumate!

Cum va dati seama ca copilul are intoleranta la lactoza?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Nikolett- bine ai revenit!
Al meu mananca 150 ml la fiecare masa la 3 ore si are 2 luni si jumate!

Cum va dati seama ca copilul are intoleranta la lactoza?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

scaune dese 10 ,20 pe zi dupa fiecare biberon,asa mi-au facut amundoi copii

NIKOL cu ANTONIA MARIA (06 MAI 2010) si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

in biberonul de seara ii pun o masura fulgi de orez de cateva zile ,face kk mai legat,e recomandat de la 4 luni asa scrie pe cutie,milupa bio fulgi de orez

NIKOL
ANTONIA MARIA(06 MAI 2010) si DAVID(15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna gagici

fetele s a skimbat pag de webshots?
ca nu gasesc albumele voastre
indrumati ma si pe mine plss


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!
http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/printesica-mica-2445

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

gataaa am descoperit


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!
http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/printesica-mica-2445

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Neata !

Ioana da ne-am gasit portbagaj pe site la ei, dar nu am avut inca timp sa mergem in carne si oase sa vedem.
Mi-a picat fata cand mi-a zis sotul ca pe langa cutia de depozitare bagaje care e 1800 ron ne trebuie si barele de fixare , asa ca distractia ajunge pe la 3000 lei.
De banii astia luam scaunele auto la copii
Si eu care nu stiu cum sa mai fac niste economii sa ne mutam si noi de la bloc, dar nu se prea poate cu 2 copii sa economisesti ca inainte
E, asta e, sanatosi sa fim !

Ioana_T si mie mi-a iesit PAP rau in 2007, mi-a iesit LSIL, am fost distrusa, atunci m-am si reapucat de fumat de necaz, dar ulterior am facut pana in prezent 5 PAP-uri si mi-a iesit de 3 ori PAP 1 s de 2 ori PAP 2.
Am si o colega care se pregatea sa faca copil si s-a dus sa isi faca PAP , i-a iesit PAP 3 si a trimis-o la colposcopie si acolo i-a zis ca e totul ok, asa ca nu iti fa atatea griji, du-te si repeta-l si in cel mai rau caz mergi la colposcopie.
O prietena doctorita mi-a zis ca conteaza si perioada ciclului in care il faci, dar nici un dr. nu mi-a zis asta cand mi-a luat proba, asa ca vezi intreaba dr.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Buna dimineta!
Artu,multumim de capitol nou!
Ale, si eu mi-am prins urechile initial! Ma bucur ca ai descoperit!
Ioana_T, si eu zic sa repeti testul si apoi sa vezi daca sunt motive de ingrijorare sau nu !Mi-ai dat o idee cu laptele care s-ar da gratuit,si eu l-a scoate , dar am sunat-o si eu pe d-rita de fam si mi-a zis ca nu se mai da ca n-ar fi fonduri!Asta e, eu inca mai scot si cu pompa dupa ce manaca Mihai asa ca fac stocuri!Lactana nu poti sa comanzi de pe net ,uiteAici

se maraie piciul, revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

neata si de la noi

T_Ioana, cred ca poti merge la farmacia Dona si cere sa iti aduca laptele Topefer... il comanzi la ei si iti aduc; ar fi absurd sa te refuze. Dar uite ca pe site la ei am gasit ca ar fi lapte topfer la farmacia asta Str. General Grigore Balan, nr. 39 in Bistrita-Nasaud.
nu scrie insa pt ce etapa e laptele asta

Aleessico, casa de piatra si multi ani fericiti impreuna

sa le fie de bine botezul micutilor crestini!

si la multe lunite bebelanilor care au mai crescut cu o luna!


noi suntem bine mersi, Horica tot cuminte e, si de cuminte ce e si nu se agita prea tare a si crescut super bine.
Ochisorul nu ii mai curge insa am gasit ceva cojite pe la buric intr-o zi. Barbita si piciorutele nici ele nu mai tremura asa tare.

Am pus si noi pozica de 2 luni in album ca tocmai ce a facut 2 luni de curand. of of, noi suntem codasii...cand citesc ca aveti 5 luni, 4 luni ca stati in semi-fund, ca va dati in leagane....parca noi suntem din alt film....da las ca ne facem si noi mari.

in we l-am botezat si noi pe Horia dar am facut petrecere super restransa, strict familia, bunicii.

saptamana asta is singura cu ambii copii, is la foc continuu, nu prea am timp sa stau, cel mai greu mi se pare seara cand tb sa ii culc pe amandoi ca la cel mare tre sa ii citesc poveste, bla bla...

va citesc mereu dar aveti un ritm la scris si io nu prea apuc sa scriu des

as vrea si io parola de la contul de email acolo unde e carticica cu activitatile pe saptamani; multumim


toate bune va dorim


mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

am beneficiat de prima reteta gratuita pt Antonia eurespal si ibubrofen,nu le-am folosit

flaconul de vigantol l-am terminat abia acum,cum este cu el....parca am citit ca ar fi valabil doar 40 zile de la deschiderea flaconului adica aproape jumatate din el apoi nu ar mai avea aceleasi proprietati....dr de fam mi-a spus ca nu e adevarat si ca ar fi valabil cat are termenul de valabilitate inscris,voi ce stiti?

NIKOL
ANTONIA MARIA(06 MAI 2010) si DAVID(15 MAI 2006)

Mergi la inceput