Mamici de Sept-Oct'10-Hai Office!!(144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Noi ieri am fost la un curs de puericultura. Tema a fost igiena sugarului. Am aflat chiar chestii interesante si noi, nu ma asteptam...nu pentru ca as sti tot ce trebuie, depaaaaarte asa gand pentru ca ma panichez de fiecare data cand ma gandesc ca ma trezesc cu o mogaldeata si habar n-am ce sa fac, dar totul a fost explicat logic si chiar si pentru chestiile stiute am primit si justificarea, explicatia logica.
Sper numai sa nu uit cand vine vorba de pus in aplicare tot ce s-a explicat

Mai mergem si saptamana viitoare

34+ cu un carucior .... sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Multumim de capitol!

HAI OFFICE

Abia m-am trezit...fug sa pap cu Bia si revin...

34+ Darian si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Buna dimineata si, bineinteles,

HAI OFFICE!!!!!!!!!!!!

Aseara am ajuns tarziu de la cabinet si nu am mai scris. Nu am aflat nimic exact de Giulesti, pentru ca nimeni prea nu stie cum vor decurge treburile, dar, dr meu nu parea prea optimist . A zis ca nu va deschide nimeni spitalul pana nu va indeplini ultimele standarde europene, ca vor sufla si in iaurt acum. Iar sa aduci un spital ca Giulestiul la un nivel european intr-o luna...nu prea cred ca se poate in Romania.
Deci a ramas sa ne vedem peste 2 saptamani (atunci nu scap sigur de cal, ca a zis ca tb sa recolteze pentru screening-ul de streptococ) si ca atunci vorbim clar unde, ce si cum.




Kiti, 33+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Buna dimineata!
Hai Office!
Ieri am ramas restanta cu ce am mai vrut sa spun:
Fulguta, foarte frumoasa pictura si patutul, totul. Ai muncit un pic. Felicitari!
Luy, La multi ani pentru printesa mica!
Ana, ti-as trimite un borcan, dar mi s-a parut mai simplu sa il pun in pungute, la congelator. Sper sa fie bun si asa. Iti trimit pe picasa, sa vezi.
Alynta, ce mai faci? Cred ca si tu numeri zilele de acum.
tutz, 2 ingerasi bine ati venit! Toata admiratia pentru vointa si putere. Ingerasii sa iti bucure mereu viata!
Clary, ce face Bianca? Papa, creste?
Am actualizat si eu poza cu burta

Oana 34+ cu Ioan si mami de Dimitrie (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Fetele din Tm!!!Ce ziceti,pana nastem,mai bagam "o limo"??? E hai,ca acu suntem cinci!! Promit sa nu mai am gura asa mare!!
Nu stiu cum de ne-am nimerit tocmai din zone asa indepartate!!!Buziasului,Soarelui,Sagului,Aradului si una si mai departe!.Daca stateam mai aproape...

Ana33+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata!!!prost cu timpul dar am intrat sa-i fac galerie lui office..
noi bine, insa isi cam fac de cap colicii.in rest crestem mari si cu 2 acum e greu, abia mai am timp de ceva.si cand am timp prefer sa atipesc o ora.asta daca se nimeresc sa doarma amandoi ca altfel...
mai aveti un pic si o sa va vedeti bebeii.incerc sa intru mai des dar...

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&calin-ioan 07.08.2010
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Office, tin pumnii, sa ai nastere usoara, recuoperare la fel si bebe minunat!
Eu am avut o experienta negativa cu Euroclinic si nu am mai asteptat-o pe a doua, tu stii. Acuma, sincer, era greu pentru tine sa renunti intr-al 12-lea ceas.
Dar macar ceva le reprosam, mai ales in starea de hormoni in care sunt de cateva saptamani.

Apropo de epiziotomie, cred ca mai bine ma rup decat sa ma taie; in primul rand nu e musai sa ma rup (am o sansa in plus sa raman intreaga, nu?), apoi se rupe cat crede corpul daca e sa fie...
Partea buna e ca macar cu anestezia am clarificat-o, pe aia numai daca vreau o facem, desi ma astept sa incerce ei sa duca munca de lamurire cu mine... Adica sa inceapa ca e mai bine, ca bla-bla.

De alte amanunte a discutat cineva? De clisma, pozitii de nastere? Primul contact cu bebe... cand?
Sorry, eu numai la astea ma gandesc de vreo 2 saptamani...

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

be_one f bine arata zarzavatul!!!Si e f bun la congelator!!!Si eu am pus anul trecut la congelator,legume pt sote!!!dar am pus si in ciorbite!!
Ce burtica faina!!!

Ana33+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Buna dimineata!

Bine ati venit fetelor si sarcini la termen.
Felicitarile mele celor care au schimbat semnatura.

Scot si eu motzatele pentru OFFICE!

HAI OFFICE!!!

uta28 este 33+ cu Mara Elena
------------------------------------------------
http://micaevents.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Andreea82 - eu cred ca am fost colege de faculta :))) (sau te confund)
Dar lasa ca imediat adaug si eu poze..
Fug repede sa mai vad poze de bebeloi si burtici frumosi



Tutz cu Julia la purtator 33+

Mergi la inceput