America (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Alta faza, am inceput sa ma ingrozesc cu proiectele. Deja avem proiecte, ceva cu un animal sau planta marine si ideile sugerate sunt groaznice (construiti nu stiu ce blah blah blah grrrr). Ma gandeam sa postez anunturi on campus si sa outsource pe alea pt. care tb sa construiesti o gasca impaiata, o floare din sticle de apa samd. Eu sunt TERIBIL de non-crafty. Ma ia cu fiori numai cand ma gandesc. Outsourcing scrie pe mine



Bai, de cind astept eu inca un mesaj ca asta...doar eu m-am vaitat pina acuma de proiecte!!! (asta din ciclul "sa moara si capra vecinului").

Eu nu prea am mai intrat ca am fost cam busy. Am avut musafiri (fina si finul din CA) asa ca ne-am cam facut de cap.

Noi sintem inca in vacanta; la noi scoala incepe pe 8 septembrie si sint cu nodul in git ca e scoala (secta) noua. Anul asta vor merge pe jos la scoala si inapoi. Am luat uniforme noi, am fost la "back-to-school" shopping pentru school supplies (daca vad ca imi trinteste alta lista in prima zi de scoala, urlu). Au avut o gramada de homework peste vacanta, in special carti de citit cu book report aferent, plus science journal, plus math journal.

Duminica imi iau trupa de o aripa si ne preumblam pe la New Orleans o saptamina pentru o gura de relaxare inainte de scoala. Eu cu cei doi baieti plecam duminica si sotul ni se alatura de joi pina urmatoarea duminica.

Vreau sa spun ca sintem in plina pubertate/adolescenta cu Nick. Vocea i se schimba pe zi ce trece, s-a inaltat brusc, are niste picioare uriase, au iesit braces (si are un zimbet de ma topeste INSTANT). Ma uit la el si nu imi vine sa cred ce schimbat e.

Alex a ramas la fel de hippy/free spirit La el totul se invirte in jurul artelor, gatitului si rasfatatului (unde as fii daca nu as avea pe inca cineva la pupiceli).

Mai intru ca parca mai am ceva timp saptamina asta.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Ramona, atata de frumos ai povestit de teacher Anutei ... ma faci sa-ti trimit baietul acolo si sa-l inscrii la ea. Bravo voua, se pare ca e un good start ceea ce e foarte important pentru copil.
Noi inca n-am primit invitatie sa ne cunoastem teacher, desi la inscriere ziceau ca va fi inainte de inceperea scolii. Acum din ce ai scris iau notite ca sa stiu si eu ce sa intreb ... ca habar n-am de unde sa o iau...

Sanzi_Ana, ce sa astepti de la David dupa asa o vacanta ... daca eu mare, saptamana asta dupa ce a plecat mama acasa parca sunt pe alta planeta ... nu pot aduna de nici un fel Tot sper ca ne vom re-intra in program intr-o saptamana, doua ... luna
Sunt sigura ca-si va reveni baietul ... ceea ce se pare ca a si inceput
Pai ce povestesti tu acolo e de fapt first and only child sindrom nu ca are baietul probleme cu social skills.
Al meu e mult mai matur decat varsta lui, multa lume imi spune ...mai ales la daycare sau in comunitate ... nu si acasa, cica nu prea trebuie sa i se repete de 2 ori ce sa faca. Se joaca jocuri si e f. suparat cand altii nu-si asteapta randul ... in schimb ii cam place sa castige Mai trebuie sa lucram la faptul ca in viata se mai si pierde. Tare mi-ar place sa se poata intalni baietii nostri .. daca vi se face prea cald si prea umed la Florida ... Michigan toamna e superba.

Suntem suparati … de fapt nu numai noi ci toti parintii echipei de innot caci ne-au dat-o pe coach afara directoarea de la YMCA … ca cica a avut reclamatie de la nu stiu ce terchea berchea ca ar fi luat copii prea tare, ca ii arunca in apa, etc. Tromboane. Cineva acolo n-o suporta . E o tipa coreanca extraordinara. Da, vorbeste asa mai direct din cauza barierelor de limba, si e putin mai dura cu copii … daca vrei sa faci performanta … trebuie sa fi si dura. Dar toti copii o plac si nu comenteaza in fata ei. Ca sa nu spun ca e beton tipa … eram f. bucurosi ca am gasit asa ceva si ne era frica sa nu ne-o ia alte cluburi ca aici castiga $ 11, 000 /an … Ca sa se trezeasca o imbecile de 22 de ani …. Cam asta e varsta celor care iau decizii ptr. comunitate la YMCA ! sa o dea afara ca vezi doamne …
Asa ca am avut sedinta ieri cu directoarea de la YMCA, next vom da in judecata YMCA-ul, vom avea alta sedinta cu Bord of directories cu dosarul ei in fata sa vedem de ce a fost acuzata, iar daca nu o putem adduce inapoi déjà ne interesam de alte locuri unde sa ne mutam copii si sa faca tot cu ea. Niste imbecili …

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aoleu, pe mine ma apuca panica cand aud de proiectele astea ... va rog sa-mi spuneti ca la K nu au asa ceva. Si cu serviciul asta care ma trimite acasa la 7:00 P.M. cand ma mai apuc eu sa concep machete ? Ca sa nu va spun ca cu imaginatia sunt la pamant - doar de aia m-am facut contabil. Poate se implica barbatul - vrabia malai viseaza.

Auziti, dar proiectele astea se dau de pe o zi pe alta sau au asa ceva timp de conceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ai ceva timp pentru proiecte, probabil pentru ca nu-i usor sa le faci.
Eu am doua miini stingi, noroc cu barbatul ca se pricepe, dar trebuie sa stau cu gura pe el ca lasa pe ultimul moment.

Anamaria, nice ca merg pe jos copiii la scoala. Alex inca n-are schimbari majore, dar as zice ca incepe sa se poarte ca un preteen. Noroc ca inca ma lasa sa-i dau hugs si sa-l rasfat! Distractie placuta la New Orleans.

NewMami, am patit si noi o chestie asemanatoare la Rec Center. Succes, sper sa reusiti s-o aduceti inapoi pe antrenoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu definitely o sa incerc sa platesc pe cineva sa faca "meditatii" cu fi-miu pt proiecte. SA ii construiasca persoana crafty gastele impaiate si el sa invete acolo ideile si sa prezinte, la asta e bun. Fi-miu e la fel ca mine, cu doua maini stangi, deh, ce sa ii faci. Nici o sansa altfel. Recomand metoda, desi eu nu am incercat-o, da' va zic dc. o sa tzina
Sanzi, bravo lui David, o sa intre el in ritm.
Ocebine, distractie placuta la New Orleans si bafta la noua scoala. Te mai lasa baiatul sa il pupi? Ca mie mi-e groaza cand o sa fie pupatul interzis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Ramona, sa speram ca tot raul inspre bine ... eu merg pe principiul asta ...tocmai am primit un email cu vesti ca deja Coach deseara are interview la Clubul de Innot din zona, care vor deschide o piscina noua in septembrie intr-un orasel la 15 minute de noi.

RuxiJ, si eu intur la clubul celor cu doua maini pe stanga cand e vorba de art and craft ... plus ca n-am rabdare la piguleala si lipit ... ma scoate din minti. Il las pe sot sa se afirme, el e mai indemnatic si genul perfectionist la proiecte si chiar ii plac. Problema e ca uneori e mult plecat, ajunge tarziu ... depinde cat timp avem la dispozitie ... sper ca macar 1 weekend sa includa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

mi-e drag sa va citesc de scoli, dar normal ca eu sunt pe dinafara.. ..
oricum mult succes tuturor copilasilor in noul an!

Lia felicitari pt cetatenie!




Mica dansatoare


www.aboutsiluan.com/" target="_blank">Ajuta-l pe bebe Siluan sa traiasca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ramona, vezi ce fata buna sunt, am trimis si la tien ceva racoare. aseara am fost la film (eat pray love) cu fetele si la iesire tremuram de frig.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Te pupat inca ma lasa sa il pup...dar acasa



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Succes pruncilor in noul an! La noi e lejer ca mai are un an de gradi germana si abia apoi ma hotarasc daca il las tot in K(american) sau in clasa 1.


Miere, de ce nu mai vrei sa auzi de FL? Poti sa imi spui te rog pt ca sota-miu primeste tot felul de oferte de job si una din ele e Tampa. Cealalta e Maryland dar nu as vrea acolo pt ca zone e extrem de scumpa si prefer mai la cucuruz asa dar sa ne permitem sa traim frumos decat undeva scump unde sa nu pot sa ies la un restaurant fara $200.

Adriana 38+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput