Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Doura, felicitari pentru vestile bune de la eco! Si eu as fi foarte fericita sa fie bebe de 3 kg. Nici eu n-am fost prea grasuna (3.200kg), m-am lungit/latit dupa

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

doura multumim de cap si felicitari pt bebelina sanatoasa. si eu as vrea sa fie mai micutz si drgalas cum zicea ana, dar mie mi-au zis ca o sa aibe aprox 3500, sa vedem pana la final cum va fii

ana esti o frumoasa! slabuta si cu burtica frumoasa, conturata bine

amelia felicitari pt bebelina ,nu te ingrijora , asteapat sa vezi ce zice doctorul tau

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Ana, Sugubina, Alinushca, multumesc

Doura felicitari pentru vesti! Sa va traiasca bebelina si sa va bucurati de ea! Multumim pentru capitol

Amelia, felicitari pentru bebelina, sa va traiasca si sa fie sanatoasa si frumoasa! Col de 4,5 cm??? Moaaaamaaa, te invidiez poti si sa sari coarda

Madanic sa stii ca daca cresti si cu un nr la sutien pe motiv de sarcina, indiferent daca dai sau nu jos, tot pe la cutit ajungi. Daca dai jos se lasa, daca nu dai jos ajungi la dureri de spate... nici nu stiu ce e mai bine. Eu sunt inca in limite dar daca fac iar mastita nu stiu daca ma mai mentin. Chiar si asa o diferenta exista si nu e chiar neglijabila.

Sugubina, cum iti dai seama cum stai puficele? Eu ma chinui s inteleg unde tine bebe capul si daca loveste cu piciorul sau cu manuta...

Dar ati scris nu gluma... pana am terminat ultimul raspuns voi ati umplut o pagina, nici nu observasem...

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 28 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Felicitari pt vestile bune de la eco!
Moshulik, ai grija de voi! Multa sanatate!
noi am ajuns cu bine la mare, Arianna era toata un zambet cd a vazut marea. azi noapte s-a trezit de mai multe ori tipand APAAAAAAA Se visa mititica deja pe plaja
symo, Pifu e firma romaneasca.....acum 2 ani un sifonier si o comoda de infasat m-au costat 1500 lei. Insa nu arata asa bine ca cea de import. De exemplu, sertarele nu aluneca asa usor, nu au cine stie ce variante la butoni, culori,etc. Camera Inka am vazut-o in realitate si mi-a placut f mult. Un avantaj e ca iti pot face pe dim tale si alte corpuri.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 29+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Amelia, felicitari pentru bebelina, sa va traiasca si sa fie sanatoasa si frumoasa! Col de 4,5 cm??? Moaaaamaaa, te invidiez poti si sa sari coarda



MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 28 +





Chiar sa sar coarda... ma dau astia afara din bloc . Da' e bine, ca am si stat in patuc in we, ca m-am simtit obosita si am zis sa recuperez stresul si alergaturile...

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Fetelor aratati super cu burticile la pozat!

Ana, tu erai deja frumoasa dar acum arati extraordinar!

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 28 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3nutza spune:

Si eu am fost fumatoare dar am reusit sa ma las de tigari cu 6 luni inainte de a ramane insarcinata. Sper sa nu ma apuc din nou dupa nastere.
In legatura cu kg in plus, eu nu am pus pe mine decat 4 kg. Numa burtica e de mine.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

geniusamb multumesc pentru urarile de insanatosire. Asa ceva nu as dori nici la dusmani. Cel mai tare m-am speriat cand a inceput sa-mi tremure tot abdomenul, complet separat de restul corpului.

amelia_ilie si bebelu meu avea dilatalii la rinichi la morfofetala si mi-a zis doctorul ca e ok si ca pana la nastere se rezolva de la sine. Asa se intampla cand se dezvolta rinichii si intreg sistemul urinar.

marizta cumva Dr. Stanca ti-a zis ca ai lichid putin?




Cris mami de Teodora si 29+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

legat de dilatatie.......trebuie urmarita si va sfatuiesc sa faceti o eco si dupa nastere. Si mie mi s-a spus la Arianna ca poate trece pana la nastere, dar nu a fost asa, si orice inf urinara e periculoasa, ptcase poate ajunge la pielonefrita. la Arianna si- a revenit dupa 6 luni.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 29+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

buna din nou,
am si io o intrebare pt mamicile cu fetite mai maricele...voi stiti sa existe vreun balsam de par pt copii???? Clara are parul lung si se incurca fff usor. de cateva sapt ii dau pe varfuri cu un pic din balsamul meu ca sa fie mai usor de descurcat si sa nu o mai chinui la pieptanat. stiu ca produsele cosmetice pt adulti contin o gramada de chimicale si prostii si nu se recomanda copiilor. ma puiteti ajuta cu o recomandare in acest sens? exista ceva similar special pt copii?

felicitari fetelor care au venit cu vesti bune de la eco

revin si cu rugamintea de a-mi da si mie parola de la picasa ca sa va vad. pls pls pls

23+ + Clara Maria (01/02/2006)

Mergi la inceput