Viitoare mamici de Sept-Oct'10!(143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Buna dimineata burtici,

Ana multumim pentru capitolul nou si mic dejun!

Fulguta felicitari pentru semnatura si bafta la eco! Te asteptam cu vesti

Office, felicitari pentru semnaturica. Cat despre faza cu incurcatul la maternitate...ce sa zic...n-am cuvinte...ca la noi la nimeni

Magdy, multa sanatate si o sa vezi ca totul se rezolva pana la urma!


Uff, si am mai vrut sa zic cate ceva...dr bineintele ca neuronu' gravid trebuia sa-si faca simtita prezenta....nu mai stiu ce am vrut sa zic la cine


34+ cu un carucior .... sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:





-----

Mami de roza + 35 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

iaca ne-am adunat si noi de pe coclauri cam scurt din punctul meu de vedere ca am facut o zi la dus si o zi la intors deci la munte aproape doar am dormit...da' macar am prins aerul ala fain cu rasina de seara si de dimineata

de la atata sta in fund am inceput sa experimentez si eu picioarele umflate da' vad ca trece cu masaj. azi stau numai in pat ne-am bronzat si eu si baby

micul dejun azi e format din lapte cacacu si tort de ciocolata de la ziua lu' tati de ieri

office ciudata faza da' hai ca maine is the day

magdy capu sus si ai incredere in Cel de Sus! cu credinta inainte

crina stiu ca poate suna de-acum a cliseu da' chiar nu mai e mult. rezista colea pe metereze cu psihicu' si atunci isi face treaba si fizicu'. noi suntem aici la incurajat

am citit relativ in diagonala aseara si sorry ca atat am retinut pupam gasca si sa aveti o zi fainaaaa

ps: imi sta bine semnatura, huh?

-----

Mami de roza + 35 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

mari era tarziu cand am deshis pachetul si de asta nu am mai dat niciun semn sunt f frumoase flanelutele, ii vin f bine, deci sa stea viitoare bunica fara griji multumim mult!

AMR 30 DE ZILE

-----

Mami de roza + 35 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Buna dimineata !

Multumim Ana pentru capitol si pentru micul dejun. Adaug si eu clatite americane cu miere si dulceata de cirese amare.

Asa este, cezariana nu va mai fi maine, va fi cand va dori bebelusa Anca, adica va fi cezariana "la cald", ca tot se vorbea despre asta in capitolul trecut. Asa a fost si la Teodora, cezariana dupa ce mi s-au rupt membranele.

Office imi pare rau pentru incurcatura. Oarecum stiu cum e, ca si eu ma obisnuiem cu gandul ca maine o sa-mi vad printesa. Ai dreptate, singurul lucru bun e ca mai stau bebelusii la caldurica. Tinem pumnii si facem galerie si pentru maine
Magdy va fi bine, ai incredere in medici. Poate dupa rezultatul de la analize vor decide ca nu este necesara cezariana asa curand.Eu sunt sigura ca si tu si fetita sunteti pe maini bune. Ce bine ca vine si mama ta !
Fulguta felicitari pentru semnatura si te asteptam cu vesti bune de la eco.
Botosel cum te mai simti?
Alexuta imi pare rau ca iar ai probleme cu urechile.Dupa tratamentul asta ar trebui sa iti treaca
Lora ti-ai luat si bagajul cu tine la Focsani?
Crinuta multumesc pentru denumirea medicamentului. Ma bucur ca acum esti mai bine.
Darling ai o burtica foarte frumoasa !

Mari si Teodora Maria (26.03.2006) si 37+ cu Anca Ioana
www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

am pus si eu fo 2 pozi di la munti

-----

Mami de roza + 35 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

iaca ne-am adunat si noi de pe coclauri cam scurt din punctul meu de vedere ca am facut o zi la dus si o zi la intors deci la munte aproape doar am dormit...da' macar am prins aerul ala fain cu rasina de seara si de dimineata

de la atata sta in fund am inceput sa experimentez si eu picioarele umflate da' vad ca trece cu masaj. azi stau numai in pat ne-am bronzat si eu si baby

micul dejun azi e format din lapte cacacu si tort de ciocolata de la ziua lu' tati de ieri

office ciudata faza da' hai ca maine is the day

magdy capu sus si ai incredere in Cel de Sus! cu credinta inainte

crina stiu ca poate suna de-acum a cliseu da' chiar nu mai e mult. rezista colea pe metereze cu psihicu' si atunci isi face treaba si fizicu'. noi suntem aici la incurajat

am citit relativ in diagonala aseara si sorry ca atat am retinut pupam gasca si sa aveti o zi fainaaaa

ps: imi sta bine semnatura, huh?

-----

Mami de roza + 35 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring


La multi ani! sotului tau!
Semnatura arata tare bine!


36+ cu Sarah Sophie + Eric Joshua(05.09.2008) o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Buna dimineata!

Klarisse, subscriu si eu la parerea fetelor: nu a fost dopul. La nasterea Clarindei eu am patit astfel: noaptea, cand am mers la baie am vazut o secretie gelatinoasa maronie, de consistenta albusului de ou. Stiam ca este dopul, dar credeam ca va mai dura pana se va declansa travaliul. Dupa cateva ore, am mers din nou la baie si iar aveam secretia aceea maronie, cu firicele de sange, dar parca mai multa. Dupa vreo ora-doua au inceput contractiile, la inceput la intervale mai mari de timp si neregulate, dar in intr-o ora-doua au devenit regulate si la interval de aprox. 5 minute. Atunci am sunat medicul, mi-a spus sa iau No-Spa si daca contractiile cedeaza inseamna ca a fost travaliu fals; daca nu, sa-l sun si sa merg la Maternitate. Am luat No-Spa, dar n-a avut niciun efect. Asa ca la 10:30 dimineata eram la spital, iar la 12:15 (la pranz) imi tineam comoara in brate. Deci, la mine, travaliul a urmat la doar cateva ore dupa eliminarea dopului, dar stiu cazuri in care travaliul a aparut la cateva saptamani dupa eliminarea dopului.

As dori si eu, daca vrea cineva, sa-mi dati cateva numere de telefon pe PM sa anunt cand nasc. Nu prea am timp sa intru pe net ca sunt singura cu fetita mea si imi ocupa tot timpul.

Va pup pe toate!

Office, Mari, asteptam cu nerabdare vestile bune!

LALY, cea mai fericita mamica din lume cu MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si 33+ AMR 6



Poza preferata Clarinda




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botosel452 spune:

Mari, nu ma doare in gat, nasul il am in continuare infundat si sunt in continuare cu vocea un pic schimbata. Parca ma incearca si o tuse, dar nu e foarte convingatoare
Dar nu pot sa renunt la dormitul cu geamul deschis si la AC de la birou
Cred ca imi voi face diseara o baie de aburi,sa vad cum o sa se mai simta nasul.



Valentina33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_feier spune:

Buna dimineata si de la noi
Fulguta felicitari pt noua semnatura,te asteptam cu vesti bune de la eco
Office hai ca nu mai este mult
Mai3 felicitari pt noua semnatura a mai ramas forte putin.
Si noi schimbam azi semnatura

Alina 34+ cu Daria Elena

http://lbdf.lilypie.com/6ECdp2.png

Mergi la inceput