Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Astazi Natalia a facut 2 boacane... din premergator si-a tras bicicleta lu' maica-mea peste ea si a dat si cu fruntea de speteaza patului. De cand se ocupa de "alpinism" pe performantza, abia le mai pot prinde din cadere...bine ca nu au fost urmari grave, exceptand urletul de rigoare...



vai de capul meu..
pup nastrusnica mica


Citat:

Alena a invatzat sa faca singura "ca indienii" cu dosul palmei, e bestiala... Iar Natalia "triluieshte" ceva de genul rrrrrrrrrrrr, ooooooooo... Sunt sigura ca si bb-ii voshtri au inceput sa glasuiasca. Eu una ma topesc... Alena si silabiseshte de ceva vreme: ta-ta, da-da, ba-ba si mai nou ma-ma. Parca mai mult ashtept sa le aud vorbind decat sa le vad mergand... sa nu mai planga pt tot, sa zica ce vor...



si eu ii fac asa ca indienii cand nu-i mai tace gura...si se opreste ca nu intelege ce se intampla..:)))

din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

[/quote]

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

LML Ariana, Tudor si Alexandra!! Sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!

Multumim de cinste mamicilor!

Simplicity imi place motto-ul de azi, ai avut idee buna sa le pui.

Oani scoatem si noi motatele pt Lucas si mami!

Haircut mai ia Maia azi masa in oras?

Lorex asteptam.

Vazut poze noi cu Sebi de evyme. Ce baiat mare are mami!

Decenuela Mara este bine. Ai mai fost cu jiji la medic? Daca vreti...mi-ar placea sa ne vedem maine.
Am numarat 5 treziri la tzitzi noaptea trecuta. Tot asa cum zici tu cu foiala, tras putin din tzitzi, adormit la loc.

Miki iar a fost kiti matinal?

_
Mirela mami fericita de Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

neata!!!!!!!!!!!!!!!

eu am fost ieri la srevici............

azi va fac cinste repede cu o cafea mareeeeeee....................si o felie de tort ca e ziua sotului meu.......
sa traiasca, sa fie sanatos si sa ma iubeasca:)



si maine facem 4 ani de casatorie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
la inca vreo 1000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



cum a fost la serviciu?

LMA sotului si multi decasnicie inainte...adica forever!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Glady,
ma bucur ca a iesit negativ testul acela..
si ma bucur ca avem un nou puf in album
inca nu am ajuns sa le vizionez
abia astept
PS:ce-i "todo"?

Ana_g,
petrecere frumoasa la mare!
Sa te faci bine repede si sa ne aduci impresii noi! Si poze!

Simplicity,
imi place cu motto

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


todo este limbaj tehnic inseamna task de indeplinit

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Neata!
DECE, ma bag si io la o cafea maaare, ca am dormit cam mult si-s turmentata...nu vrei tu sa facem un schimb de mame??? Tu ca sa te odihnesti si eu sa-mi iau o lectie de viata, ca nush cum se face ca desi fii-mea doarme toata noaptea si ma lasa si pe mine sa dorm eu tot somnambula si chiauna sunt...ia sa vezi dupa o noapte de asta experiment cum o sa ne simtim amandoua fresh...

Si fii-mea face ture de pat si se invarte si se rasuceste, iar dimineata cand ma trezesc are niste pozitiii, moamaaaa...cu picioarele la nasul meu si cu capul pe undeva pe la marginea patului...face bicicleta si-mi arde la talpite din alea pufoase peste ochi...

Incerc sa raspund si eu repede cat inca se zambareste la mine, ca dupa aiaaaa...sunt a ei 100%...

Incep cu aniversatii... La multe lunite sarbatoritilor zilei....sa fie sanatosi si sa creasca mari si isteti...

ALE1212XA...multa sanatate!...sa scapati cat mai repede de tot ce va necajeste...

PLATEEA...iar examene?...te admir...eu nu stiu cum m-as mobiliza la invatat, ca in ultima vreme numai ore de sexologie sunt in stare (stiti bancul cu 'asa ma f*** o lene'!!!?)

Le admir si pe fetele care s-au intors sau se intorc curand la servici...eu inca traiesc stari contradictorii in legatura cu acest subiect..si vreau si nu vreau...dar partea cu 'vreau' e mult prea mica si neimportanta din punct de vedere al jobului...plus capitolul financiar, ca si la o parte din voi, imi convine mai mult sa stau acasa...si pe mine ma invidiaza colegele pentru faza asta...

Zgubilicea, inafara pe prezenta ei, mi-a mai adus si alte minuni in viata mea...eu chiar sunt convinsa ca un copil binecuvanteaza viata...
...s-au intamplat si in viata noastra intamplari mai putin fericite, dar prezenta ei a 'indulcit' tot necazul si ne-a facut sa-l trecem mai usor...

Ma gandesc la fetele care ati avut probleme si tot felul de evenimente neplacute...ganditi-va la partea buna din tot raul, nush cum sa va zic...incercati sa ganditi pozitiv si sa vedeti si partea buna a vietilor voastre, sa vedeti dincolo de necazul pe care il traiti...stiu ca nu e usor, dar imaginati-va cum ar fi fost daca toate astea vi s-ar fi intamplat in alte conditii, cand nu l-ati fi avut pe beb cu zambetul stirb, acel zambet care va ofera puteri nebanuite...
Bucurati-va de sanatate, de cei dragi...si debarasati-va de tot ceea ce va necajeste...
Iar intamplarile neprevazute pe care le considerati ghinioane...revizuiti-va punctul de vedere asupra lor...lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi, poate un ghinion mic v-a ferit de un ghinion mai mare...nu vreau sa dezvolt mai mult decat e cazul, dar ati inteles ce vreau sa spun...

Referitor la asta, va pun o povestioara cu talc pe care am citit-o si eu undeva, foarte banala la prima vedere dar cu mult substrat ...

Doi īngeri calatori s-au oprit sa-si petreaca noaptea īn casa unei familii īnstarite.

Familia a fost rea si a refuzat sa-i lase pe īngeri sa īnnopteze īn camera de oaspeti. Īn schimb, le-a oferit o camaruta īn subsol.

Īn timp ce īsi faceau paturile, īngerul cel batrān a vazut o gaura īn perete si a reparat-o imediat.

Cānd īngerul cel tānar l-a īntrebat de ce, celalalt īnger i-a raspuns: " Lucrurile nu sunt īntotdeauna ceea ce par a fi ".

Īn noaptea urmatoare īngerii au ajuns sa se odihneasca īn casa unui om foarte sarac, dar foarte ospitalier, taran ce locuia īmpreuna cu sotia lui.

Dupa ce au īmpartit cu ei putina māncare ce o aveau, i-au lasat pe īngeri sa doarma īn patul lor, unde se puteau odihni īn voie.

Cānd s-au trezit a doua zi, īngerii i-au gasit pe taran si pe sotia lui plāngānd. Singura lor vaca al carei lapte era unicul lor venit, murise pe cāmp.

Īngerul cel tānar s-a īnfuriat si l-a intrebat pe cel batrān, cum se poate īntampla un asemenea lucru?

" Primul om avea tot… si totusi l-ai ajutat ", a spus el.

" A doua familie avea atāt de putin, dar era īn stare sa imparta totul, si tu i-ai lasat vaca sa moara ".

" Lucrurile nu sunt īntotdeauna ceea ce par a fi ", i-a raspuns īngerul cel batrān.

"Cānd am stat īn subsol am observat ca īn gaura din perete era depozitat aur. De vreme ce stapānul era orbit de lacomie si era incapabil sa-si īmparta bogatia cu altcineva, am astupat zidul ca sa nu o mai gaseasca. Noaptea trecuta cānd am dormit īn patul familiei de tarani, īngerul mortii a venit dupa sotia lui. I-am dat īn schimb vaca. Lucrurile nu sunt īntotdeauna ceea ce par a fi. Uneori chiar asa se intampla cānd lucrurile nu se desfasoara asa cum ar trebui."

So, EVY_ME, capul sus...si privirea tzantzosha inainte...cauta partile bune din viata ta, dincolo de mizeriile astea mici care se ingramadesc in fata ta si ai sa vezi ca cerul e senin si soarele straluceste...trebuie doar sa-i lasi razele sa patrunda...

OANI...bafta!...eu zic ca e o experienta benefica pentru Lucas si pentru dezvoltarea lui...as vrea sa existe si la noi 'alternativa' asta, dar la noi e un oras prea mic si prea idiot pentru niste conditii de cresa decente...sa ne auzim cu vesti bune!

MIREMIA...am admirat delfinita...ai un adevarat motiv de fericire acolo, nu-i asa?...pup frumoasa mica

SIMPLICITY...si eu astept sa vad motto-urile...am si eu caiete intregi cu asa ceva si mi-au placut atat de multe incat nu m-am putut hotari la unul...ideea ta cu schimbarea in functie de dispozitie mi se pare super...uneori cateva cuvinte spuse bine spun mai mult decat o poveste intreaga...Isteata fata!

Zgubilici da semne de nerabdare...trimit cat am apucat sa scriu si sper sa mai revin...

O zi buna fetele!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Noi ne diversificam f bine cu gructe dar nu ne impacam cu legumele.
Ce ma sfatuiti?

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami
Eu i-as amesteca in pireul de fructe sau la cereale,cate putin,treptat,sau as dilua cu apa in care fierb legumele....succes


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate"

Saru'mana pt sfat.
Noua nici cerealele nu ne plac.
Deci voi amesteca legume cu fructe.
Singurele legume pe care le-a mancat cu pofta au fost cele la borcanel de la hipp

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


pune o lingurita mica de LP in piureul de legume ca iese mai dulce si vezi daca functie..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Salutare.... de acasa Desi ar fi trebuit sa fim in Mangalia la ora asta, din pacate masina noastra n-a fost de acord si s-a oprit la km 50 pe autostrada Inca nu stim ce are, in vreo jumatate de ora ajunge sotul cu ea in Buc (pe mine si pe Sebi ne-a luat socra-miu de dimineata, sotul a ramas sa astepte platforma sa-l tracteze)... Sunt in butoi rau de tot... Am asteptat atat de mult ziua asta, sa plec in concediu, sa fug de casa asta blestemata si de soacra-mea, sa uit de toate... Si acum... S-a dus vacanta mea, s-au dus si banii, inca nu stim ce are masina, sunt mai multe variante, de la unele mai usurele pt buzunar pana la unele pe care nu le pot acoperi Aveam si noi 1000 euro in banca, strangeam sa facem avansul pt casa, acum se vor duce pe masina... Nimic nu ne iese... Cand zicem si noi ca gata, iese soarele si pentru noi, apare o chestie d-asta de ne zguduie din tatani si ne aduce cu picioarele pe pamant... Simt ca este ceva care ne tine legati de casa asta, si nu mai suport!!! Stabilisem ca de la 1 sept sa plecam, era ok, ca plecam la mare, reveneam sambata seara si duminica dimineata ne mutam, acum trebuie sa mai stau 4 zile in casa asta si nu stiu daca mai pot!!! Simt ca am ajuns la capatul puterilor... De la ora 4 plang aproape intr-una, nu ma mai pot opri...


Imi pare tare rau ca va incarc cu problemele mele, dar trebuie sa ma descarc undeva, ca altfel simt ca explodez...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 0,5 kg... si apoi inca 3, daca se poate


sorry...
uite, una deja a trecut..
mai sunt trei..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Neata...Dece pt cofee
Noi azi de nu degeaba ne-am trezit la 08.20 va invitam la :

Avem 5 Lunite nu-mi vine sa cred......!!!
Fugim afara si apoi revenim si daca ma lasa o sa incerc sa recuperez si eu ceva ca zilele astea de la tratament tareeee maraita

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








LML Alexandrutza mica si frumoasa!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatzaaa


mi-a dormit copilu de la 11 la 7:30....ce-o fi patit...saracu recupereaza...ca nu prea a dormit in ultimele nopti de nas infundat...acum vad ca e un pic mai bine...suntem in continuare pe tratament ca nu ies mucisorii de tot si mai si tuseste oleaca...bine ca nu are febra...dar cred ca ma apuca pe mine acum...of of mai mai

decenuela mersi de cafea
ioana sa iti traiasca pufuleata si sa iti aduca tot atatea bucurii ca si pana acum

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric



sanatate micutului si merci de explicatie

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Onitza, bubu...ma bucur sa va mai vad pe aici




Tudorel, sumudica si Ariana

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput