cum se obtine codul numeric personal?

cum se obtine codul numeric personal? | Autor: monabella

Link direct la acest mesaj

Buna ziua. Incerc sa obtin un pasaprt nou deoarece cel vechi a expirat insa informatiile de pe pagina consulatului roman din NY sint confuze. Pina sa ii intreb pe ei sau sa ii sun - banuiesc ca nu vor raspunde - incerc sa intreb aici. Poate ca cineva a fost in situatia aceasta si stie.
Fragmentul de mai jos e luat de pe situl consulatului. Concret ce am de facut? Am printat de pe situl lor un formular de cerere pt obtinerea CNP-ului. Ce fac cu el? Cum solicit consulatului procura? exista vreun model de astfel de procura undeva? Stie cineva? Multumesc mult de ajutor.

"ATEN#354;IE! Noul sistem de procesare a cererilor de pa#351;apoarte electronice nu permite procesarea cererilor pentru persoanele care nu au alocat cod numeric personal (CNP). Aceste persoane trebuie s#259; solicite Consulatului autentificarea unei procuri prin care s#259; īmputerniceasc#259; o persoana din Romānia pentru a solicita Inspectoratului Na#355;ional de Eviden#355;a a Popula#355;iei atribuirea codului numeric personal. "

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

iubita...ce cod numeric sa iti atribuie...codul numeric personal il ai de cand ti-e eliberat certificatul...el nu se schimba..decat daca apare vreo eroare la el....insa daca ai certificat de nastere, ai si cod numeric perSOnal(CNP)....




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Ah.... acela care e pe certificatul de nastere? Thanks. atunci e simplu. sorry pt confuzie. am crezut ca poate au alte coduri acum, stiu si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

cu placere.roaga moderatorii sa iti inchida subiectul



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Rog moderatorii sa inchida subiectul.

Mergi la inceput