BV Florentina, Deveghe !!!! Delfinasi (185)
Raspunsuri - Pagina 20
eladea2005 spune:
salutare!
n-am reusit sa va citesc...am fost la dentist, scos nerv, anestezie, in concluzie am aruncat bunatate de 125 ml laptic!


dar macar asa imi dau seama cat produc la o masa...
mi-a fost asa mila de el..cand am ajuns acasa ma astepta...m-a auzit, m-a cautat cu privirea, mi-a zambit asa frumoss..si dadea din gurita, din manute si picioruse, semn ca vrea ceva...iar eu n-am putut sa-i dau...
ufffff...cu mare greu am aruncat lapticul...
astept sa mai treaca si ora asta sa pot sa-i dau ce-i place lui cel mai mult si mai mult...tzitzi...![]()
aaa....si multuimim frumos de urari...pupici la toate...
revin!
*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)
*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE
Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
eladea2005 spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui baby78
Votul 29 de la noi ![]() Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010 |
votat..

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)
*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE
Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
grety_niku spune:
buna mamici si delfinasi!
off ce dor mi-a fost de voi...
de-abia azi am instalat si noi netul si de-aia am lipsit asa mult.
Bebe Eric Nicholas s-a nascut pe 10.08, la 17.30, 3180gr si 51cm, apgar 9.
Mami a avut travaliu usor, a nascut fara epidurala, dar nu a fost cine-stie ce
, mai putin cusutul... dar asta e alta discutie![]()
Bebe este bine, manaca numai san, mai il doare burtica dar in rest totul ok.
Ma bucur mult sa citesc vestile bune, felicitari tuturor pentru puiuti. Si felicitari pentru primii delfinasi crestinati!
Va pupik pe toate si ne mai auzim!


Eric Nicholas 10.08.2010


Pozici
eladea2005 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui sorina_goga Am intrat pe fuga sa va zic ce am visat spre dimineata. Parca eram la un hotel si ma bagasem in patut la somn can, deodata aud rasete de copii. Erau Andrei(Racusor) si Eric (Eladea), dar aveau vreo 6-7 ani. Andrei era tare cumintel dar Eric nu statea locului si tot timpul strigam Eris stai cuminte. Mamele aveau nu stiu ce treaba asa ca tatii ii adusese sa am grija de ei. La un momemdat m-am dus la baie si a intrat si Andrei dupa mine, vroia sa faca pishu dar mi-a zis ca nu face de fata cu mine ca nu este frumos. Dupa ceva timp m-am dus sa vizitez pe cineva si cand m-am intors Andrei statea cu bebele meu in brate(dar nu era Bogdan, cred ca ra al doilea bebe) iar Eris se maimutarea in fata bebelui. Erau asa de comici. Si cand sa mai visez m-a trezit Bogdan ca ii era foame! ![]() Florentina si Deveghe felicitari! Belu votat! mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei 13 iulie 2010 ![]() |
mama, ce vise ai...*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)
*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE
Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
eladea2005 spune:
mousel, flori, grety, felicitari mamicilor! sa va traiasca delfinasii si sa fie sanatosi si papaciosi!
*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)
*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE
Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
racusor2010 spune:
da oana, de la asda sunt mai maricele...body-urile de 3 luni ii vin bine lui andrei, dar mai ramane putin loc...pe cand de la z ii sunt fixe
asta pt ca la z sunt marimea 60, si in general marimile de 3 luni sunt bune pana la 62 cm....
sa nu te ametesc, cele de la asda s-ar putea sa ii vina si cand are peste 5.5 kg so 60 cm, pe cand de la alte firme tre sa treci deja la 3-6 luni
si la C&A mi s-au parut la fel mai maricele...
mami de brotacel
Andrei Ioan
9 iunie 2010
racusor2010 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui tanti Fetelor voi mai faceti si alte vaccinuri in afara de cele din schema de la stat? dr imi zicea sa ii mai fac inca 2 vaccinuri , unul era vaccin pneumococic si unul ceva pt diaree Andrei 11.02.2006 si Matei Alexandru 23.06.2010 |
eu i-am facut in plus...infatrix


nu mai stiu cum se cheama
mami de brotacel
Andrei Ioan 9 iunie 2010
ooana spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui racusor2010 da oana, de la asda sunt mai maricele...body-urile de 3 luni ii vin bine lui andrei, dar mai ramane putin loc...pe cand de la z ii sunt fixe asta pt ca la z sunt marimea 60, si in general marimile de 3 luni sunt bune pana la 62 cm.... sa nu te ametesc, cele de la asda s-ar putea sa ii vina si cand are peste 5.5 kg so 60 cm, pe cand de la alte firme tre sa treci deja la 3-6 luni si la C&A mi s-au parut la fel mai maricele... mami de brotacel Andrei Ioan 9 iunie 2010 |
a priceput baba

Oana mamica lui Matei
08.07.2010Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
larissa_79 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui racusor2010 da oana, de la asda sunt mai maricele...body-urile de 3 luni ii vin bine lui andrei, dar mai ramane putin loc...pe cand de la z ii sunt fixe asta pt ca la z sunt marimea 60, si in general marimile de 3 luni sunt bune pana la 62 cm.... sa nu te ametesc, cele de la asda s-ar putea sa ii vina si cand are peste 5.5 kg so 60 cm, pe cand de la alte firme tre sa treci deja la 3-6 luni si la C&A mi s-au parut la fel mai maricele... mami de brotacel Andrei Ioan 9 iunie 2010 |
da..pai al meu v-am zis cat are si cam toate de la asda ii sunt inca mari. are acum doar un hanorac si un trening ce ii vin bine, din ce am comandat pe toamna. restul...soon. Totusi parca cele de 3-6 luni is prea mari...eu cred ca lui nectarie ii vor veni abia prin oct-nov. acum nu'sh ce sa zic...

Larisa mamica de Nectarie
(22 iulie 2010) si Alexia
(13 iulie 2006)http://picasaweb.google.com/roparo/Nectarie3Saptamani#
larissa_79 spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui racusor2010
eu i-am facut in plus...infatrix ![]() ![]() nu mai stiu cum se cheama mami de brotacel Andrei Ioan 9 iunie 2010 |
infarix hexa
Larisa mamica de Nectarie
(22 iulie 2010) si Alexia
(13 iulie 2006)http://picasaweb.google.com/roparo/Nectarie3Saptamani#

mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei 