Viitoare mamici de Sept-Oct'10!(141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Anuta multumim de capitol! Ne-ai salvat! Distractie placuta la coafor si la nunta!

Eveline sa-ti traiasca sotul! a fiti sanatosi si fericiti!

Noi o sa tragem o fuga la carrefour sa luam chestii pt bagaj, si apoi in vizita! O sambata placuta!

Cristina Toma Andrei/Alexandru 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Anuta multumim de capitol! Ne-ai salvat! Distractie placuta la coafor si la nunta!

Eveline sa-ti traiasca sotul! a fiti sanatosi si fericiti!

Noi o sa tragem o fuga la carrefour sa luam chestii pt bagaj, si apoi in vizita! O sambata placuta!

Cristina Toma Andrei/Alexandru 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mie mi-e dor sa plec undeva, am chef de plimbare...

Puiutza, trimite niste lapte de pasare si la Piatra Neamt, chiar ma gandeam c-as manca ceva si nu stiu ce.

Lora, mami de Iustina si 38+

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

puiutza eu marimea 2 am luat ca is de 3-6 kile. 1 parca era 2-5 si mi s-au parut cam mic cand spui la spate te referi la cucuruc sau la bata? is la fel de grosi peste tot, cel putin astia de ii foloseste baby, iar sus la bata is mai subtirei ca sa nu o roada. is singurii, pe langa huggies, care nu o rod pe solduri. chiar daca nu are solduri tot ce am incercat pana acum ii faceau rana pe os. croi aiurea...la ea folosim cred ca marimea 4 sau 5. nici nu mai stiu

-----

Mami de roza + 34 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Mie mi-e dor sa plec undeva, am chef de plimbare...

Puiutza, trimite niste lapte de pasare si la Piatra Neamt, chiar ma gandeam c-as manca ceva si nu stiu ce.

Lora, mami de Iustina si 38+

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)





hai maine la durau la o bere fara alcool stii cumva daca is hartoape pe drum sau e ok?

eveline sa va traiasca tati si sa fiti sanatosi

chichi aveti nume?

-----

Mami de roza + 34 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Lora aci sunt , asteptam capitol nou, si ca sa nu ma plictisesc, mi-am sters unghiile si mi-a cazut acetona pe parchetul nou pus! Genial! Bine ca n-a patit nimic!

Puiuta multumesc de sfaturi, ma gandeam eu ca astia-s nesi... IMi placeau tetinele de la nuk, mi se par mai bine finisate decat cele de la avent, dar cum voi primi un sterilizator de la avent, si cum bibe de la avent sunt mai subtiri, m-am gandit ca pot sa iau bibe avent cu tetine nuk. Se pare ca nu...

Cristina Toma Andrei/Alexandru 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Maitreyi, as veni eu, da' nu mai plecam la drumuri lungi, ca ni s-a fisurat o teava la masina - ceva ce tine de frana - se pierde lichidul si nu mai tine bine frana...au dat comanda cei de la service de ea, insa abia joi ajunge. Drumul e bun, in general, nu sunt gropi, insa sunt ceva denivelari pe Valea Muntelui, adica dupa Bicaz-Potoci si pana pe la Poiana Teiului, zona aia, insa nu-s chiar de nesuportat, e ok.

Lora, mami de Iustina si 38+

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

nu stiu ce jafuri de bibe avent am avut eu la un mom dat, facute pe vapor, da' eram plina de lapte cand dadeam bibe curgea printre tetina si adaptorul de la pompa. cine a folosit pompa stie despre ce vb. in perioada aia turnam laptele din pompa intr-un tomee teepee ca altfel nu mai stiam cat lapte e pe mine si cat la bibi in stomac. si is faine si astea de la tomee, clar. au o tetina cat juma' de tzitzi mie de exemplu tetinele de la nuk nu mi-au placut ca baby strangea tetina in gura si ce sa mai curga?

-----

Mami de roza + 34 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

lora merci! pe mine denivelarile ma enerveaza ca parca merg cu barca da' 20j de km oi rezista eu da' de fapt mi se pare ca eu nici nu vin pe acolo ca eu vin prin targu nu prin piatra, right?

-----

Mami de roza + 34 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Mie mi-e dor sa plec undeva, am chef de plimbare...

Puiutza, trimite niste lapte de pasare si la Piatra Neamt, chiar ma gandeam c-as manca ceva si nu stiu ce.

Lora, mami de Iustina si 38+

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)





Am pus la pachet....e pe drum....sper sa nu se faca de gaina pana ajunge la tine ca e ceva drum...

Dana 36+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput