Dulceturi si papanasi de 3 ani sept-oct 2007 (399)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nana, toate bune?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sabinescu, cum te mai simti?


Somehow am pierdut postul cu plecatul tau la Viena... te duci pentru investigatii?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ma simt in fiecare zi un pic mai bine.
da, la consult si ce-o sa-mi zica nenea dr sa mai fac in plus:)
Deocamdata el nu mi-a raspuns la mail, am facut programarea la clinica direct, e plecat in concediu. Deci nu prea stiu cat o sa stau...si de aia nu mi-am luat inca nici biletul de avion.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:

Citat:
citat din mesajul lui Piciulika
Ma doare sufletul pentru Daria. Suna a norovirus ce are ea - pe aici e plin si e f contagios. (de pe obiecte si dupa 2 sapt e contagios!) Sper sa si-l tina doar pentru ea.



Daria nu l-a tinut doar pentru ea. Si David a vomat de doua ori si a avut 2 scaune mai moi. Probabil va scadea si in greutate dar mai intii trebuie sa ma ingrijoreze rehidratarea.

Daria e bine, de la vizita la medic de vineri dimineata nici un scaun moale si nici un episod de voma. ma rog sa ramina si David la atit.

Miine dimineata facem antigenul pentru rotavirus. Sunt curioasa daca asta este.

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Luiza o sa facem si noi poza frumoasa si am sa o rimit pe e-mail. Ne plac mult afisele de la reuniunea papanasilor.

Daca iese rotavirus sunt impacata ca nu mai am nici un regret ca nu putem ajunge la petrecere. Nu puteam risca sa imbolnavim pe cineva....asta si faptul ca putine mamici mai au placerea sa scrie...

Important e sa fie copiii bine sa ne priasca vacanta acestei veri pentru ca o meritam toti patru.



-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Erina, sanatate puilor.
pe David sa il tii acuma doar la san, incontinuu daca trebuie, intrerupe laptele praf si orice altceva de urgenta.
Nu conteaza ca slabeste, recupereaza dupa aia.

Nu te mai framanta atata cu greutatea. Nu kilogramele iti definesc copiii. Nici starea lor de sanatate nu se masoara dupa kile. Tu doar stii asta.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Erina, tin pumnii sa iasa negative analizele si starea lui David sa fie doar o coincidenta. Multa, multa sanatate puilor !
Eu oricum o sa va simt lipsa la party, mai ales ca voi ati fost prezenti in fiecare an.
Stiu ca numarul mamicilor care scriu s-a micsorat, dar eu pun asta mai mult pe seama faptului ca isi gasesc cu greu timp sa posteze - daca reusesc cat de cat sa tina pasul cu cititul, nu mai au timp si de postat. Si, stii cum e, dupa o pauza mai lunga revenirea e mai grea, parca nici nu stii ce sa scrii...
De aceea ma bucur ca aandreea27 a reusit aseara sa ne mai dea vesti despre ei. Asteptam cat de curand vesti si despre evolutia lui Andrei la gradinita - sper sa ii placa si mamica sa nu stea prea mult pe bancuta.


Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 34+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sabina, ma bucur mult ca te simti mai bine . Iti vom tine pumnii cand mergi la Viena, sa vii de acolo cu vesti bune si un tratament beton, care sa te puna din nou pe piciare si sa redevii fata plina de viata de odinioara .

Adorabili copiii la munte, se vede ca se inteleg de minune in formula aceasta ( de altfel am observat si cand ne-am intalnit vara trecuta la gradina botanica faptul ca Sofia are o simpatie deosebita pt Bobo ), am revazut-o cu placere pe bernix cea proaspat deconspirata graviduta , e simpatica tare poza in care-l tine ea pe Bobo in brate . ( Las' ca daca-i face o sulioala Degeticai o sa tina el in brate 3 deodata ).

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 34+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sofia ca Sofia, da Gh ce-l mai striga pe Bobo:)
Si tinea mortis sa vina si Bobo acolo in spatele mesei rotunde , sa alerge cu el si Ana pe langa geamuri
Dupa care s-au jucat cu masinutele....eheee.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Daca iese rotavirus sunt impacata ca nu mai am nici un regret ca nu putem ajunge la petrecere. Nu puteam risca sa imbolnavim pe cineva....asta si faptul ca putine mamici mai au placerea sa scrie...


Mah... pai pana pe 4 septembrie trece si mama mare a lu' virusu' asta!
Dar parca nu ajungeati din motiv de vacanta!?

Placerii de a scrie eu nu-i gasesc loc in ecuatia petrecerii... dar stiu ca fiecare are ecuatia lui!
Fruntea sus, copiii o sa fie bine mai repede decat te astepti!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput