Nasterea la Medlife (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Buna,
Eu parca retin ca am povestit cum a decurs nasterea la mine, a fost primul lucru care l-am scris cand am revenit:control, la 12 ore membrane rupte, asteptat aproape 2 ore pt ca medicul de garda intrase intr-o cezariana, contractii mari, monitorizare, apoi perfuzie, intrat in bloc operator, anestezie (nu am simtit nimic) si apoi...gata. Chiar nu am simtit nimic. Episodul cu pulsul marit i-a (si m-a)speriat, dar a trecut.

Multumesc pt pont Cori, o sa caut la sensiblu.

Alexa, eu am nascut la 5:05 si seara mi l-au adus pe bebe la TI, mi l-au pus la san si am simulat un pic suptul. De a doua zi dimineata cand am ajuns in rezerva, l-au adus pe bebe, mi l-au dat in brate si tot asa au incercat sa ma invete cum sa-l tin la san. Cu mici exceptii (schimbatul, baita) bebe a stat cu mine si tati. In ultima seara m-au chemat la baita demonstrativa. Pe bebe ai voie sa-l iei in brate, la mine discomfortul cel mai mare cu operatia a fost a doua zi, am si refuzat o doza de analgezic (nu ma durea decat cand ma ridicam din pat si cand mergeam). Acum, cu fiecare zi care trece e mai bine. Au trecut 11 zile de la operatie.

Dreea, si bebe meu da semne ca s-ar constipa. Eu in completare ii dau tot NAN1, oare de la asta sa fie? Aseara, cand a venit asistenta i-a bagat putin varful termometrului si apoi s-a rezolvat, dar cam constipat. De azi noapte nu a mai avut scaun. Exista vreo formula de lapte care sa nu constipe? El mai bea acum 30, max40 ml formula. Restul de la san.

Fetelor care ati nascut: luati galactogil? Eu am inceput de ieri sa iau. Daca luati, se vad rezultatele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui dreea_pit

Multumim de urari!

Mail-ul comun este mamicidemedlife@yahoo.com? Vreau sa pun poze si nu mai caut in capitolele precedente.

Pupici!


Da, dar pentru a vedea si tu pozele trebuie sa iti activezi optiunea Mesaje Private sa iti trimitem parola. Daca nu stii cum spune-ne sa te ajutam.

Cori 36+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Eu nu iau galactogil, beau ceai de fenicul si anason. Dar doar acum am inceput, nu stiu sa spun daca vor fi rezultate. Deocamdata stau destul de bine cu lapticul. Bine, nu indeajuns pt fiecare masa, adica mai primeste si completare. Tot NAN1. Am observat si eu ca dupa ce mananca formula nu prea face, in schimb dupa laptele de la san e ok.

Cami, cum ti-ai dat seama ca nu suporta uleiul de la Klorane?

Si eu l-am tinut in brate pe Eric de a doua zi, dar stand in pat. De a treia zi am inceput sa merg cu el in brate prin camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Alina, cred ca e ok 70-80 dupa aproape 2 sapt. Al meu cred ca mananca in jur de 160 acum. Nasul i s-a mai infundat si la al meu, dar i-am pus apa de mare si de obicei stranuta si mucisorii vin mai in fata. Apoi ii scot cu betisor de ureche cu opritor.

Eu beau zilnic cam 1,5, 2 l de ceai de anason, chimion si fenicul. Asta ajuta si laptic si la colici, cel putin asa zic ei pe prospect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Cori, multumim de urari. Voi de unde comandati Mustela? Eu am nev de un gel de par si corp.

Alina, asteptam sa ne povestesti cum a fost nasterea si daca ai fost multumita de Euroclinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Melania ai PM.

Cori 36+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Alina,
I-am facut masaj cu Klorane si de a doua zi i-a aparut pe piele o iritatie. Asistenta a zis ca e de la ulei si ce-i drept, dupa ce am sistat si i-am dat cu apa Avene, i-a disparut. Asa ca am renuntat total la Klorane.

Am vb cu o dr pediatru si mi-a zis sa-l pun la san si la doua ore daca vrea, ca numai asa il fac sa nu renunte. A zis ca daca-i dau completare va renunta la san. Asa ca acum ne chinuim, sa vedem ce-o iesi. De asemenea, si ea, a zis sa nu-i dau ceai deloc, si dac copilul a manacat, e spalat, schimbat si totusi plange, sa-l las pt ca se va linisti singur. Astept joi sa treaca sa-l vada si apoi sa comunicam mai mult pe tel. E medic si la un spital de copii.

Fetele care folositi Mustela, daca aflati ca a reinceput importul sau aveti vreun pont de unde as putea cumpara, va rog mult anuntati-ma si pe mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna fetele,

Stiu ca acum sunt ocupate cu bebelusii vostri dar cand aveti timp, poate imi puteti raspunde si mie. Voi ati facut ecografiile din timpul sarcinii tot la Medlife? Ce stii de Dna Alma Georgescu si Dna Rodica Muntean (pt morfo-fetala)? Mi-au fost recomandate pentru ecografii. Sunt deschise, vorbarete sau trebuie sa le intreb eu ca sa-mi spuna ceva?

Multumesc mult

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Wudy de doamnele dr nu stiu nimic dar eu am facut toate ecografiile importante la Dr Roxana Bohiltea la medlife si pot spune ca e foarte de treaba,nu se grabeste deloc (la 16 saptamani am stat 45 de min) si-ti raspunde la orice intrebare cu zambetul pe buze.

Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Buna fetele. Eu sunt o viitoare mamica si as vrea sa nasc la Medlife. Sunt curioasa cam ce fel de reducere pot primi daca medicul meu nu lucreaza la ei, dar are colaborare cu casa de asigurari de sanatate. Eu am un abonament de sanatate la o alta clinica(prin intermediul serviciului).
multumesc

Laura

19+ cu

Mergi la inceput