Nasterea la Medlife (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Cami, e tare dragalas bebe si ce muuuult doarme. Cred ca de la formula i se trage.
Cand ai timp, asteptam sa ne povestesti detaliat nasterea la Medlife si cum ti s-a parut totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

In continuare nu merge link-ul din cap. anterior. Ce multe mamici suntem acum....Am si eu cu cine sa mai schimb impresii. Credeti ca ar trebui sa ne mutam pe forumul "primele 365 de zile......" ca sa nu schimbam tema discutiei de aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Nu plecati!!

Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Buna, ne-am adunat si noi pe-acasa. Am fost sa verific tapetul. L-au terminat de pus: in living pe doi pereti avem niste flori stilizate superbe, la Maya in camera e roz cu crem si e foarte dulce, la noi in dormitor e un singur perete cu niste forme stilizate super romantic ca niste tulpini impletite pe un fond crem. Fetelor, am zis ca mor de ras cand ni-l prezenta muncitorul care il pusese. Ne zice: "asta e tare frumos... stiti ca e cel mai cerut in toata tara in saloanele de masaj erotic?"La care sotul " aoleu, cat de repede il puteti da jos?".

In rest am fost la salon si ne-am facut frumoase .

Mara si patricia, va multumesc pentru raspunsuri.
Melania pentru mamica neobosita care dormea doar cate 2 ore.
Cami, e superb bebelinul , o dulceata, sa fiti fericiti.

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui E_Alexa

Nu plecati!!

Alexandra 28+ cu bebe Sasha


Eu sunt de acord cu Alexa. Atata timp cat nu suntem foarte multe in acest grup oricum si nu cred ca deranjam nu are nici un rost sa plecam dupa nastere. Ne facem bocceluta doar daca ajungem prea multe si in plus, dar avand in vedere ca numarul de mamici ce nasc la medlife nu e asa crescut, cred ca orice persoana si parere adusa in grupul nostru ajuta, nu deranjeaza.

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Nu plecati feteloooooooooor .
Glumeam, desigur (pe jumatate).
Nici pe mine nu ma deranjeaza sa ramanem si pe urma tot aici, mai ales ca nu suntem multe. Om vedea ce zice si regulamentul ca daca e sa judecam drept, capitolul se refera la nastere si mai putin la cresterea bebeilor nascuti la Medlife .
In alta ordine de idei, azi am fost la analize: glucoza, urina si secretii. Ce repede trece timpul, parca ieri eram emotionate ca am auzit pentru prima data inimioara bebeilor.
Eeee hormonii ma fac melancolica. Nu ma luati in seama

_
Raluca, cu Biliboi la purtator (30+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Pai cred ca daca chiar e o problema asta putem cere parerea unui moderator. Cred ca o sa le faca placere sa intervina intr-o astfel de "cearta" : un grup de mamici si burtici care nu vor sa se desparta .

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Neatza fetele, am fost la Dr. miercuri, exact cand am implinit 28 de saptamani, bebe e bine,puternic si mare, are 1.3 Kg si corespunde pt 29+ de saptamani.Are sigur 28 pt ca eu mi-am monitorizat ovulatia si stiu exact cand s-a intamplat minunea.Dr. a zis ca e destul de mare pt varsta lui si s-ar putea sa nu mai stea pana la 40 de sapt pt ca o sa fie prea mare si n-o sa mai aibe loc.
Voi va mai aduceti aminte ce greutate avea la 28 de saptamani bebicul vostru?

Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Buna dimineata!

Bubante, eu am facut eco la 27 sapt si o zi si bebe avea 954g, dar el era mai mic, adica avea greutate pt 26s si 2 zile. Deci nu stiu cat este de relevant, dar iti poti face o idee. Probabil ca bebele meu pe la 28 sapt a avut putin peste 1 kg. E minunat ca bebele tau ia bine in greutate. Felicitari!
Eu sunt stresata cu chestia asta, pt ca la ultima eco pe care am facut-o la 34s si 4 zile, bebe avea 2124. Sunt f curioasa cat va avea pe 1 sept. Oricum sper ca pana pe 15 sept cand am programata ceza sa ia mai bine in greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Scuze, raspunsul de mai sus era pt E Alexa, dar am scris gresit Bubante.
Ma iertati, da?

Mergi la inceput