Prietene la bine si la greu - 44

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Flavours noi nu i-am facut decalotare. Mie medicul mi-a zis sa nu il chinui, si sa verific, uneori la baie daca pielita se misca usor si daca se vede varful putulicii...Asa am facut, uneori cand l-am schimbat si am observat ca se vede...si nu am insistat. Am vb si cu alte mame de baieti (mai exact cu o mama de doi baietei - la unul a fost nevoie de operatie si la celalalt nu - mi-a explicat ca procedura nu e deloc complicata...in cazul in care se ajunge la asa ceva)

Mi-au taiat nenorocitii astia gazul!Mi-au lasat in usa bilet, ca aveam o restanta de 7 lei...cica penalitati neachitate......ca eu nu am fost acasa(am mers la Mures sa vad de rochie).Sunt un pachet de draci...nu va puteti da seama. Maine tre sa ma duc sa sa platesc taxa de reconectare. Si abia pe poimaine cred ca o sa vina sa dea drumul iarasi. Ce ma fac? Cum ne mai spalam, ca centrala nu functioneaza fara gaz...si nici apa nu pot incalzi la aragaz, din acelasi motiv.Macar pentru cerealele copilului o sa incalzesc apa la cafetiera, ca e electrica....Sotul s-a dus sa caute butelie

Si eu care ziceam ca s-au terminat ghinioanele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Multumesc pentru raspunsuri

Uite cat de eram, nu stiam ca exista recipiente speciale pt gramaj
Nu ma intereseaza cat mananca fata (ca slava Domnului mananca fff bine), doar ca nu stiam cum faceti voi

Fontanela i s-a inchis de ceva vreme, dar o sa continui cu Vigantolul cat zice pedi...sper ca de azi innainte sa nu mai uit de el

Maya a stat toata ziua in picioare, agatata de masa/manere/picioarele mele/usi..etc , ca in 4 labe doar schiba locatia........sunt cheauna

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Diana - ms mult pt. raspuns



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea

Pentru doritoare: http://dl.transfer.ro/Tracy_Anderson_Post_Pregnancy_Workout-transfer_ro-18aug-a1db03.avi

Filmuletul asta se salveaza automat in calculator, si acum nu stiu unde sa il caut...S-a salvat si nu stiu unde e

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

LauraAndreea, multam frumos, cred ca m-am descaltat putin cu mailul primit.

Andre, interesanta ideea cu caciulitele tale, dar sincer nu stiu modelul sa il fac..Doar sa caut sa rascolesc netul dupa idei. E cam ciudat modelul si nu stiu cum sa scad sa iasa bine..si sa inmultesc....Aici e buba, ca in rest nu cred sa fie nasol de facut

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si sa multumesc tuturor fetelor ca mi-au raspuns la intrebarea cu gustarile intre mese. La noi e dificil sa luam toti masa, sotu se trezeste primul dimineata, de obicei si rechinila tot devreme, i-o pasez lui pana pleaca la ora 8 de acasa, timp in care eu mai dorm, recuperez din orele nedormite de noaptea.
In intervalul asta el mananca cu rechinila cersetoare la picioare. La pranz iarasi el mananca odata cu fata, sau nu..depinde cand si-a servit matza fructele..Eu dupa mananc, ca e clar ca nu apuc sa mananc in timp ce ma inchin la ea sa manance..And so on..In fine, vad eu ce si cum. O sa am pregatita branzica de a ei pe langa mancarea mea, si ii bag in gurita papica ei.

Andre, inca o data, sunt flatata de dorinta ta de a-ti croseta pt italianca mica caciulite, la cate modele si hainute ai tu acces acolo in italica, dar tare ma tem ca nu o sa imi dau seama cum sa le fac..Te anunt!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Andre multumim de capitol nou. Notez "buche cu buche" tot ce imi spui din experienta ta. Ma simt total depasita de situatie
Dozz ma intereseaza in primul rand metoda de introducere a legumelor si in general cum le pregatiti : aburi sau fierte, cu sare sau fara, cu unt sau fara, cu ulei de masline sau fara, etc...
Pentru simina
1. intr-o canuta de plastic am varsat continutul unui borcanel de la nestle, care are vreo 130 gr., si am marcat pe canuta. De estimat estimez din ochi cat mananca la o masa
2. no juice - noi bem apa in continuu
3. nu am facut niciodata branza calcica
4. inca nu i-am dat MBS
5. i-am dat calciu gluconic o saptamana dupa ce s-a imbolnavit de rubeola. Eu i-as fi dat mai mult, d-a m-am abtinut in fata tentatiei
Legat de Vigantol nu stiu sa iti spun ... eu oricum i-l dau cand imi aduc aminte
laura_andreea noi suntem pe lapte de tzitzi
Vad ca Flavours e cu tarcul in problema de busileala... eu ma gandesc la un premergator....Spor la pregatelile de botez!
Ramonika creatza ta e mare cercetatoare... Tot nu imi dau seama cum a putut sa-si desfaca pampersul dar evident ca se poate
Dankutza ma bucur nespus ca Pinky e OK si ca papa mai bine. Simt putin pe pielea mea ce inseamna sa nu manance, si nu-mi doresc sa am dificultati pe tema asta...
lavi so sorry pt. faza cu gazul. Si astia ce smecheri sunt... doar ca sa mai traga niste bani cu reconectarea. Vrei sa iti trimit ceva poze cu rochia mea de la nunta, poate te tenteaza?
Pfooaaaai rata de transfer la link-ul de la laura este total impiedicata. Salvez pagina si descarc cand ajung la Mangalia.
Licurix te las pe tine in seara asta sa spui NB




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ce noapte buna, bre, am deschis barul!
poftiti, va rog! azi e gratis!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ma duc sa culc odrasla, sper sa revin

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Nu stiu de ce nu-mi pot citi mesajele private insa daca nu ati reusit sa salvati urmand linkul, spuneti si trimit special. Plata: astept impresii

Dankutza, merci frumos de raspuns. I-am dat numarul unu pana acum pt ca asa mi-a recomandat pediatra. Motivatia ar fi urmatoarea: numarul doi ar satura-o prea tare si ar manca prea putine solide si nu ar bea nici suficient lapte. Eu am facut ca ea pt ca dupa introducere am observat ca intr-adevar o satura f tare si de-abia reuseam sa-i dau 500ml pe zi plus solidele.
Coque, sincer nu prea stiu ce sa zic, cred ca efectiv e pe incercate. Zic asta pt ca am un coleg de serviciu neamtz a carui fetita are un an si opt luni si care bea lapte numarul unu
I-am dat in seara asta numarul doi, sa vedem cand se trezeste si cat va bea.

Andre, nu vei crede insa si eu am patit ceva similar vis-a-vis de dinti. M-am dus sa ma programez la coafor si mai era o tanti pe acolo care ma intreaba ce varsta are Giulia, dupa care zice: are si un dintisor. Eu zic, da,are nevoie de vreo trei pana acum Asta mica era toata numai un zambet si cu ocazia asta am vazut un muguras M-am simtit absolut denaturata insa mi-a mai tras un zambet si mi-am revenitNu vrea si pace sa deschida gurita sa vad si eu minunea!
Apropos de fructe, nu se strica deloc si nici nu oxideaza. Ideal ar fi sa fie consumate imediat insa din pacate asta e situatia pana cand va manca singura bucatele.

Raluci, iti trimit PM imediat ce postez!

Am doua premiere azi pe langa muguras: a mancat peste (eu am preferat sa astept) si un disc de orez expandat (mi-a fost teama ca se va inneca insa cred ca s-a prins cum e cu inghititul).

Da careva de baut? Eu am "spirits", spumos si vin rosu.....


poze

Mergi la inceput