Aspirante optimiste > 20 ani (553)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

ce populatie este?
ANDA,bine ai venit,RACHELL,va tin pumnii sa reusiti rapid si speranta moare ultima,dupa noi
BEBELU,mai in zona apropiata de mine nu puteati sa stati,vreau si eu afara,la soare cu fetele la suc si o mika barfain fine,la o mika relaxare
matza mea ma topeste,sta toata ziulika la tzatzacum o pun jos plange,se pare ca e buna si pe post de suzii dar pe aceea n-o vrea,ii place de carne
DIDI,fain ar fii sa realizati visul in aceste luni,sa numai faci FIV si sa vedem poze cu tine si burtika
COSMI,tu ce mai faci iubita,esti suparici pe mine?
ANCA,peste tot este ca naiba,saracie si prostie multa
KATY,ai declarat ziua1?caci pana pe 24 mai e sau e vb de luna trecuta?
LORENA,testul fal vineri sau sambata dar totusi daca n-ai rabdare poti face si unul mai devreme dar sa fie foarte sensibil desii nu arata 100%poate doar sa arunci niste bani...eu iti tin pumnii indiferent
YASMI,ce repede trece timpul,si la tine UKUME....
VA LAS MULTI PUPICEI SI POATE MAI REVIN CA SA MAI IMPART DIN EI


FERICITA DE MARA 8-07-10 SIALEXANDRA 1-02-07


ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

anda bun venit si cat mai repede un bebe sanatos si la termen

sa stii ca si eu m+am confruntat cu problema ta
si eu am doua sarcinii pierdute din motive necunoscute, prima la 8s si a doua la 6. la mine nici pruna nu s-a vazut la eco nimic nici sacul vitelin si am fost suspecta de ectopica

asta a fost anul trecut si de atunci abia acum incer din nou

incearca sa-ti faci mutatiile pt trombofilie
si eu trebuie sa le fac dar pana atunci iau preventiv aspenter ca nu face nici un rau dar cariotipul inca nu cred ca este cazul, parerea mea, mai incearca inainte

tu de ce ai voie abia in octombrie? ca si daca ai fost chiuretata sunt suficiente 3 luni?

multa incredere

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Bebelu, frumoasa burticuta.Cat ai luat greutate in sarcina pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Anda la 18s aveam luate 6kg. de atunci nu m-am mai urcat pe cantar

Andreea pt tine si pt fete.
poate ne vom vedea si noi o data si o data. ori treci tu prin buc, ori trecem noi pe acolo. vdm..



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 20+ cu Natalia Maria


SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

andreea multam mult pt urari
dar sper sa fie bine de data asta
sa stii ca si eu sunt olteanca chiar daca stau in sibiu si pana acum o jumate de an am stat in bucuresti
de loc sunt din Drobeta Turnu Severin iar bunici sunt de pe langa Craiova.


ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

SUPER BURTIKA,o pupacesc

FERICITA DE MARA 8-07-10 SIALEXANDRA 1-02-07


ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Andreea 84, sa te-auda D-zeu! Cand ai tu timp de toate nu stiu, motiv pt care m-am gandit sa-ti mai dam si noi de lucru si sa-ti cerem poze proaspete cu printesele, ce zici?
Ralu, da' n-am zis ca n-ai, am zis doar ca daca ma pun pe mancat zdravan pot sa fac si eu una, numa' c-o fac degeaba
Lore , hai ca nu mai ai mult de asteptat, bine ca esti in concediu si poti sa-ti ocupi timpul in mod placut!

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Andreea84multumesc de primire si felicitari pentru micile printese

Lorena86, imi pare rau ca ai trecut si tu prin 2 pierderi de sarcina.Si eu am pierdut prima la 6 saptamani(sac gestational gol, fara embrion), a 2a la 8 saptamani(sac gestational dezvoltat doar de 6saptamani, embrion cu activitate cardiaca, din pacate s-a oprit cand a inceput hemoragia si durerile). Peste 2 saptamani imi fac profilul de trombofilie iar doctorul ne-a recomandat sa facem si cariotipul genetic, asa ca-l fac sa fiu eu impacata ca am totul inainte sa ma apuc de treaba.Initial mi s-a spus ca dupa 3 luni putem incerca din nou, dar am vazut si alti doctori si au zis ca ar fi bine sa astept 6 luni.Eu nu stiu ce sa mai cred, pana una alta fac analizele, ma relaxez si apoi vedem ce o sa fie.
Tie ti-a zis medicul sa iei Aspenter?Se ia inainte de sarcina?Mie nu mi-a zis sa iau...da parca as lua si eu numai sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

anda eu iau aspenter ca inca nu mi-am facut mutatiile pt trombofilie si cum sanse sunt sa fiu gravida iau aspenter pt ca daca Doamne Fereste am trombofilie oricum asta mi-ar da la inceput

mai iau si dufaston si Cetebe cu maltofer pt anemie

iar cu asteptarea nu cred ca este batut in cuie 6 luni
pot fi si 4-5 deci dupa ce ai rezultatul analizelor poate te apuci de treaba
noi oricum iti tinem pumnii

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

didisor

da e bine in concediu dar stau singurica acasa ca sotul nu si-a luat si ma gandesc la prostii..........daca e daca nu e...........daca n-o sa fie bine

sunt cu capu
da trece timpul si poate vine soarele si pe strada mea ca de mult nu a mai fost

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput