Confesiunile unei mame de baiat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

..."am sa te sustin in planurile tale, chiar si atunci cand nu-mi vor fi pe plac"


Mi-am propus asta inca de cand erau in burtica... Voi avea taria?

Baiatul meu de 5 ani: "Mami, stii ce serviciu vreau sa am eu? Pilot de curse! Mami, si cand o sa vin de la serviciu o sa iti spun: mami, astazi am castigat. Si tu o sa fii fericita. Mami, nu te bucuri? Mami, de ce zambesti asa?"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Oh, da, eu ma intreb de pe-acum: voi avea taria? Ca de vrut, vreau multe... Dar voi reusi?

Despre alegeri gresite... alegeri gresite din al cui punct de vedere?
Eu mi-am propus sa fac tot ce pot sa il educ si sper ca pana pe la 15-17 ani sa reusim, toti 3 (sau cati om fi atunci), sa ne coordonam o filosofie de viata.
Dupa varsta asta, speri numai ca ai procedat corect; la trecut. Ca nu mai poti schimba multe...
Si speri sa te mai viziteze, sa te mai sune... sa se insoare... sau nu... sa-ti gasesti un echilibru nou, fara el zilnic in viata ta.
Si speri sa faci fata tuturor deciziilor lui, chiar daca iti prezinta vreun iubit, chiar daca adora pe cineva care nu-l iubeste...

Dar... voi reusi?

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Of mai fetelor, m-ati facut sa plang de-a binelea...

Eu as mai adauga la lista:

- voi face tot ce pot sa il ajut sa devina independent in adevaratul sens al cuvantului... desi numai simplul fapt ca am asternut aici cuvintele ma face sa ma intreb daca voi fi in stare cu adevarat sa fac asta?

Sunt disperata dupa el, dupa perlele lui, dupa reprizele de alint...e sufletul meu, e viata mea... e baiatul meu frumos... si deja mi-e un dor crunt de timpul cand era bebelus... e clar e dependenta crasa...

Ma rog sa imi dea D-zeu intelepciune ...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

ptr toate mamicile!

Nu stiu cum voi fi.Imi fac planuri, ba voi fi o dura - din teama de...cai gresite- ba voi fi buna.Cert e ca il iubesc din prima secunda.E viata mea,sufletul meu , e TOTUL !
Mai mult de atat ,Dumnezeu nu-mi putea da- copilul nostru, inima mea, viata mea, ratiunea mea de a fi !

Gabriela
24 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mirela nici nu stii cat esti in asentimentul meu. Parca ai scris toate framantarile mele din ultima vreme, tot ce simt, parca ai scris pentru mine.

Cosmin a implinit 9 ani pe 30 iulie. De atunci ma uit frecvent la el si nu imi vine sa cred ca e al meu. Aseara gatea cu sotul meu (ultima pasiune e sa invete sa gateasca) si ma uitam la ei... gata nu mai e un copilas, e mare, e independent, usor obraznic si dulce cand mai prind vreo replica inocenta.

Aseara a zis ca daca castiga la loto isi ia o casa mare si se muta si a completat "and you are coming with mom". Am zambit si i-am promis ca ii voi aminti ca merg cu el cand chiar se va muta.

Lista mea? Offf, cam ca a voastra desi mi-e greu inca sa accept ideea unei alte femei in viata lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

S eu care credeam ca numai eu simt asa. Bine ca inca ma mai alinta si inca mai are incredere in mine.

A zis ca asteapta sa faca 16 ani, ca sa poata saruta romatic o fata .. Mno, asteptam....

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Si mie mi-au dat lacrimile desi al meu are doar 2 ani dar stiu ca va veni vremea cand va pleca de acasa. Nu cred ca pot completa aceasta lista. Are cam tot ce imi doresc si eu sa fac pt baiatul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Sa-i fiu un bun exemplu.
Sa am incredere in el si sa i-o arat.
Sa-mi infrang temerile, care sunt ale mele si nu trebuie sa-i puna lui piedica.
Sa nu pun semnul egal intre actiunile lui si el.
Sa nu cred ca stiu mai bine decat el ce are nevoie.
Sa-i acord atata timp cat are nevoie si sa ne bucuram de timpul petrecut impreuna.
Sa fiu langa el sa-l tin de mana, sa-i transmit incredere in operatia pe cord pe care o va face curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

foarte frumos si emotionant subiectul...eu ca mama de baiat,ma rog la Dummezeu,sa-mi acorde sansa,sa pot trai si eu cu puiul meu,ce ati enumerat voi acolo!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

flower_power, superb! Mai ales aia cu nevoile lui... Suvscriu listei tale.

Ii doresc sanatate si sa fii tare! Sa treaca cu bine!

36+

Mergi la inceput