Albinutze de Mai-Iunie 2009(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna seara albinutelor....
incerc sa recuperez tot capitolul anterior....sa scriu mai rar...dar macar citesc....

am fost si noi la medic.....avem inca o buburuza in burtica...deci va avea mami 2 fete.....
suntem fericiti...e un vis implinit...2 fetite....
acum nu-mi doresc decat sa fie sanatoase amandoua....sa reusim sa ne luam o casuta...cu curte si sa le crestem frumos....

tiana are deja 8 dinti, plus 3 canini, plus 3 maselute iesite.....14 dintisori in total......e destul de rea, dar doarme noaptea....ziua insa e cu super energie..si caldura o face sa nu prea manance.....

v-am pupat....doar pt atat am timp acum.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pup fetele, ne-am intors acasa acum, nu am apucat sa citesc din urma, am intrat sa va salut si mai tarziu ma apuc de recuperat (sper)

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 10+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ana Micu multumesc! Copilul a apucat sa fie botezat?! Imi pare foarte rau! Si baietii mei cad de langa noi deseori! Azi nepotul meu era cu taicasau de mana si a cazut rau tare! Are ditamai cucuiul si julitura in cot! Mergi la DD sa te reculegi, sa dai un pomelnic!
Iubita Tiana felicitari pentru fetita! Are mama doua motate!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Beca bine ai revenit! Te asteptam cu povestirile!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaa..o ???????????

luckyblue lace anume te referi?????in casa e cam aceeasi treaba,pe afara e mai cu cantec..depinde ce boscheti ai plantati,adica trebuie maturat mai tot timpul ca ba cad florile ,ba frunzele,ba vin omizile si fac negru pe jos...si lista e lungadar per ansamblu e mult mai bine la curte decat la blocmai,mai,dar ce tititza mare ailasa ca o sa treaba buba repede si o sa se acomodeze si la noua cresa
alynta ia nu te mai gandii la prostii ca mariuca e binetu stai si te odihneste acum cat sunt si baietii plecati
ana offffffff,saracii parintimulta putere sa treaca peste si pupam si cucuiul lui razvanel sa treaca repede
iubita tiana super felicitari pentru buburuza mica
ioana cum a fost???tu cum te simti??


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Neatza!

Ana, asa de tare m-ai intristat! Doamne, sa ii ajute Dumnezeu pe parinti sa treaca peste incercarea asta grea!

Ioana, povesteste-ne cum a fost

Lucky, eu te inteleg La mine suprafata casei e dubla fata de cat are apartamentul, clar curatenia imi ia mai mult timp, eu cochetez cu ideea de a-mi gasi o tanti sa ma ajute la curatenie, deocamdata financiar inca nu ne-am prea revenit, dar de prin toamna-iarna sper sa am ajutor.

Alynta, , eventual mai mergi la un alt eco/doctor daca esti tare ingrijorata.

Tiana, felicitari pentru fetita

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Cris, Strunfita multumesc! Eu zic ca daca era ceva se vedea si pana acum! De facut ceva acum nu se poate! Am sa vad dupa nastere ce si cum! Pe 30 mai merg iarasi la control, la alt ecograf si am sa o rog sa se uite cu atentie din nou!
Baietilor le e bine in deplasare!
Eu am trandavit pana la 10 in pat! S-a racorit si e tare bine! O zi buna!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

dicirstea, cris, in casa ma refeream. Noi ne-am mutat dintr-un apartament intr-o casa dublu ca suprafata. Simt ca ma copleseste uneori ... oricum cred ca o sa le mai si las cum sunt ca altfel o iau razna.

strunfita exact! Si eu cochetez cu ideea respectiva, dar clar cel putin momentan nu ne lasa buzunarul.

alynta mai ai asa putin! Nastere usoara iti doresc daca nu mai intru pana atunci!

danaMi, iubita_tiana felicitari!!! si sarcini usoare!!

De-abia astept sa-i facem si noi un fratior sau o surioara Sarei! Mai am de asteptat totusi ... acum chiar nu e un moment bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

buna dimi, inca nu am reusit sa recuperez
Am avut cateva zile minunate si racoroase. Ne-am oprit prima oara la Curtea de Arges, am vizitat manastirea, iar a doua zi am luat-o pe transfagarasan. Ce minunatie de peisaj... Am mancat o ciorbita buuuna de tot la Balea si ne-am plimbat pe malul lacului. Am plecat mai departe, urmaoarea oprire am facut-o la herghelia Sambata, unde am vazut si antrenamentul cailor. Am inteles ca herghelia este inca sub administrarea statului, arata cam rau, are un spatiu fooarte mare, insa armasarii sufera, este stressul de herghelie, sunt foarte multi in acelasi loc si cu mirosul iepelor si al manjilor in nas... Ma rog, probabil asa trebuie sa fie.
Ne-am cazat la o pensiune foarte faina, la 10 km de fagaras, o recomand tutuor, pensiunea calbor.
Vineri am plecat catre Moeciu, unde ne-am cazat pana luni, am treut prin poiana brasov, am urcat pana la postavaru cu telecabina, sambata am luat-o pe rebeca din tabara siam mers pana la plaiul foii, si acolo superb!!! Duminica am dat o fuga la Rasnov, am vazut caluti superbi, apoi ne-am oprit pe malul unui raulet, la padure. Si ieri am venit acasa.
Rebeca s-a simtit foate bine in tabara, a spus ca mai vrea. Deci am copil independent.

Pe Sara am gasit-o buflea, a mancat foare bine, s-a jucat, cand ne-a vazut aseara a fost bucurie maxima. Acum este cu pantofii rebecai in picioare, aseara era cu ai mei

A fost foarte bine in vacanta fara copii, in concluzie... Si maine face bebe 12 saptamani.

Greturile nu au disparut, dimineata ma duc la buda cu siguranta, sa mai scot niste suc gastric afara, in rest nu vomit, doar greata. La munte mi-a fost putin mai bine, sa vedem acum ce o sa mai fie.

Cam asta este povestea, pe 3 septembrie plecam la Paris, avem tura a doua de distractieeee!!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 10+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Beca ce frumos! Ma bucur pentru tine!
LuckyBlue multumesc de urare!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput