Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (442)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty, cica in combinatie cu neutrofilele...asa e? Ca d-aia mi-a si dat antibiotic. Inca doarme, nu i-am dat nimic. E cazul sa am vreun dubiu? Ai nimerit cu aplicatia alora? Unicredit-ul e extrem, dar extrem de simplu de lucrat cu ei, cu tot, nu stiu cat sunt de scumpi, ca noi avem un acord cu ei, si s-ar putea sa avem comisioane mai mici. Oricum, e tardiv acum, important e sa rezolvi ce te doare.

Olgacu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Si ca nu am raspuns, in soare daca a stat, a stat de dimineata, dupa-amiaza a adus-o Radu acasa si nu am iesit deloc. Sa se fi intamplat ceva la atatea ore? Hemoglobina era 11,3 acum, minima 11,2. Crezi ca e anemica ? Mai aveai nevoie de vreun pacient ?

Ramo, nu arde, nu face kk, doarme. Sper sa fie bine!

Olgacu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Si ca nu am raspuns, in soare daca a stat, a stat de dimineata, dupa-amiaza a adus-o Radu acasa si nu am iesit deloc. Sa se fi intamplat ceva la atatea ore? Hemoglobina era 11,3 acum, minima 11,2. Crezi ca e anemica ? Mai aveai nevoie de vreun pacient ?

Ramo, nu arde, nu face kk, doarme. Sper sa fie bine!


Olga, anemica nu e, e la limita si am mai vb de asta, avea motive sa fie.
Cat la suta sunt neutrofile?
Febra ar fi putut face si de la o infectie dar si de la insolatie, ma rog, important e ca nu face!
Nu cred ca ar conta, oricum, nu vroiam sa te derutez, din contra sa te linistesc. Cel mai important e sa se hidrateze bine-bine. In rest, tu stii bine ca eu nu sunt dintre cei care considera tratamentul cu antibiotic o nenorocire, deci mai bine sa-l ia pe degeaba, macar 3 zile, decat sa nu-l ia si chiar sa fie o infectie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Cu aplicatia am nimerit, dar imi afiseaza numai contul in lei (intr-un format de pagina de pana gasesc numele si sumele donate), am sunat azi spunand ca-mi trebuie sa vad si conturile in euro si dolari, au zis ca-mi fac niste setari si sa redeschid aplicatia dupa 5 minute...a trecut mult de atunci dar tot nu vad nimic. Nu stiu cum e la Unicredit, repet, stiu cat de brici merge la ING, ca eu asa platesc absolut toate facturile sau alte soiuri de plati, chiar daca au comisioane mari; aici insa, fiind vorba de conturi umanitare (si nu in folosul meu) nu ne putem permite banci cu comisioane mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Avem in contul de Ron 10975 lei! (adica 109 milioane...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ramo, da, am spus ca ne descurcam singuri cu toate cele, de la aprovizionare/mancare pana la orice altceva, e casa bunicilor, in care stai singur si nu te deranjeaza nimeni.. nici carciumi nu prea sunt in Sohodol, unde e casuta, poate doar una, e exact ca la tara, in varf de munte!..dar stiu ca multa lume nu ar merge asa in concediu, ar vrea sa fie serviti, fara batai de cap, insa noi suntem usor 'altfel'.. e o placere acolo sa faci un gratarel in foisor, la aer curat,bucataria este si ea separata de casa.. in plus, acolo clar nu se merge pentru confort, ci pentru natura, aer curat, liniste.. Anul trecut am fost si cu Matei si a fost foarte bine. Nu stiu cat e genul vostru de vacanta.. dar exista in zona multe pensiuni faine.. uite pozele de anul trecut aici

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Avem in contul de Ron 10975 lei! (adica 109 milioane...)

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica


DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!


supeeeer

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

din ciclul "ce valoreaza un cuvant dat?"...cum cresa este inchisa pana in septembrie, am nevoie de cineva sa stea cu ami. o saptamana am stat eu in concediu, una mama, mai sta si soacra mea 2 zile. pentru restul am vb cu tipa care a stat cu ea si vara trecuta si cand am mai avut eu nevoie. a zis ca nu e nici o problema, vine. de luni tot incerc sa o sun si nu imi raspunde la telefon. eu concediu nu imi mai pot lua, sotu' nici atat, mama nu, soacra nu, nimeni. deci de luni, ami va fi colega mea de birou ...va fi super interesant

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

dupa ce ca ne omoara cu turele de noapte si ziua avem din ce in ce mai mult de munca, in conditii de rahat, ca aia nu merge, aia nu se mai da, AC cu economie, si cand e, nu faca fata de suntem cu limbile scoase p-acolo de calduri, azi iau primul salariu redus si ma apuca plansul cand ma gandesc... si ce-o sa ne astepte de acum incolo.. am varsat si eu nitel din frustrarea mea, scuzati..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

luny, ma alatur si eu in clubul nervilor... dar ne facem noi mari...

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/


Mergi la inceput