Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (48)
Raspunsuri - Pagina 15
fluturas2010 spune:
si eu am dureri in stanga jos..ca o anexita la ovare mai ales cand ma ridic, cand ma ghemui si se lasa asa pe picior..am luat no-spa..dar tot dureaza...saptamana trecuta am avut in dreapta...sper ca sunt doar nabadaioasele de ligamente!!!!
sau ne facem noi griji din orice?????
fluturas
14 +
+ ?
mirela2 spune:
fluturas se mai intinde una alta
prea bagam in seama orice
eu iarr mi am facut vanatai pe burta de la injectii, fac clexane
acum, mai pot sa le fac, dar cand s o intinde burta de tot unde ma mai intep???
legat de tranzit, constipatia in sarcina apare din cauza nivelului mare de progesteron
dupa ce am scazut doza de utrogestan, si am putut manca fructe, legume si iaurt a fost ok
legat de cum ne om descurca cu piticii........vedem noi la fata locului
eu sper sa mi aduc aminte una alta de acum 11 ani
greu o sa mi fie cu baia, caci atunci mama il spala, eu eram cu privitul
o sa iasa un soi de mozoleala vesela, cu multa apa pe jos![]()
![]()
![]()
noroc ca e apa calda la chiuveta acum, la fiecare kk il luam de o toarta si l bagam cu fundul la apa
+16 
si mami de Vlad (12.12.1999) 
gabivalceanu spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui dangabriela Am patit o mare belea! Pt ca imi era mare pofta de fructe, am fost la piata, si cu multe plase in maini am calcat stramb( bine ca nu am cazut) , dar acum madoare glezna si s-a umflat putin de tot ![]() . Ce ma sfatuiti sa pun acolo? Gheata o fi buna?Mutatia Factor Laiden heterozigot, 16 + |
Si frunze de varza infasurate pe glezna...
Si mie mi-a zis doctorul ca paracetamolul simplu e cel mai indicat. Si asa scrie si pe prospectul lui, n-ar fi nebuni sa scrie ca-i permis in sarcina, nu va dati seama ca i-ar da lumea in judecata de ar da faliment?
Oricum, pastile se mai iau, mie dr mi-a dat pina acum metroclopramid, emetostop, paracetamol, no-spa, utrogestan si algocalmin. Io n-am luat decit utrogestan (si doza mai mica de capul meu) si paracetamol. Dar daca mi-a dat, stie el...
BEBYCRY, daca azi nu mai ai nimic, nu te panica. Daca se repeta, cu dureri mari si regulate, suna-l iar de dr! Si pe mine ma tot tine, jeneaza, apasa burta jos, nu ma doare dar e un disconfort... astept totusi pina saptamina viitoare...
Pupi,
Gabi, Ioana si bebe 14s.
ziki spune:
mirela, eu cred ca stam in aceeasi zona, sau se joaca renelul cu nervii mai multor cartiere...
noi stam in zona iancului, obor, si tocmai mi-a spus al meu sotz ca iar, ca si ieri, s-a taiat curentul... 
noroc ca sunt la serviciu, si va pot citi ![]()
sanziana -
12+
bebelu86 spune:
GAbi dc e doar o jena nu e probl.
si eu am avut. si mi-a zisk se normal k se mareste uteru si asta e..
dc doare mai tare ia no-spa si trece.

Ralu si buburuza va 
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
19+ cu
Natalia Maria
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!
mirela2 spune:
gabi utro l ai pus vaginal nu l ai luat pe gura?
da greata si varsaturi luat pe gura
ziki noi stam pe dudesti vitan, sper sa nu ne faca bucata si azi, ca dau cu ei de pamant
oricum maine plecam la mamaie la Slatina


+16 
si mami de Vlad (12.12.1999) 
ziki spune:
am inteles, v-ati scos ![]()
fetelor, acum ca sunt in rand cu lumea, am doua intrebari.
* naste vreuna dintre voi la Filantropia? si daca da, cu cine?
sanziana -
12+
BB2
mirela2 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ziki am inteles, v-ati scos fetelor, acum ca sunt in rand cu lumea, am doua intrebari. * naste vreuna dintre voi la Filantropia? si daca da, cu cine? sanziana - 12+BB2 |
eu eu
oscilez intre varlas si safta
tu la cine te ai gandit???
+16 
si mami de Vlad (12.12.1999)
andri31 spune:
asa..... am venit de la dr.
am scapat de morcovei....
vrea cineva sa stie ce mi-a spus dr ? ![]()
mami
13+
lumina si putere
ariana2005 spune:
sigur ca vrem!!!!!!!
mami de Ariana (30.10.2005) si
14+cu 
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."
