*Cozonacei de nov-dec2008 (116)* Felicitari Cata !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

bag si eu un ochi rapid sa vad ce se mai intampla.

Otilia cred ca si eu ca sughita la cata lume se gandeste la ea. Lasa ca vine ea cand e pregatita, poate chiar pe 12. Ana ce zice ca o sa mai aiba inca o surioara?

Catalina
felicitari pentru minunea Anastasia, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii. E minunat ce se intampla.

Babizapy te-am admirat pe facebook .

Brie Eduard e extrem de fericit la gradi, e atat de bucuros cand suna la usa si asteapta sa-i deschida cineva. Si chiuie de bucurie cand i se deschide. Fuge ca din pusca inauntru si nici nu se mai uita la noi. Seara insa imi sare in brate cum ma vede. Sunt foarte multumita de evolutia lui, e tare schimbat si in bine. Singurul incovenient e ca e tot racit de cand merge la gradi. In zilele in care nu mergem la gradi e cam derutat, imi aduce papucii si nu intelege de ce mai amanam plecarea. Asa a tr sa ies la o plimbare scurta cu el la 8 jumate sa se linisteasca.

Malinas vacanta placuta si sper sa gasesti repede job bun

Manu sa va fie de bine vacanta.

ce mi-a placut sa citesc despre cozonacei, in multe din descrieri l-am regasit pe Eduard, si unele m-au lasat masca. Bravo cozonacei

Adriana w31+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Catalina felicitari mami ! Bun venit Anastasia !

Manumanu ma bucur ca v-ati simtit asa de bine la mare (caldura a fost peste tot !) am vazut pozele si se distrau de minune iar drumul nu i-a deranjat asa de tare desi ati avut si peripetii ..(ati fost la Eforie Nord?)

Olivia am vazut multe filmulete faine cu Dave dar cel mai fain a fost cel dansant , mai caq dansa si Sofi mai ales ca si ea are in recuzita incaltarile lui tati (cam acelasi tip )

Oti ..hai Iulia ! Doamne cate faci si esti pe punct sa nasti , sper sa ai toata viata forta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

A venit si ziua de 11. Eu maine am termenul fixat de ecografist
Asa ca pap si iar hop sa mai iau mancare. Am si eu un stres, sa-i las cu frigiderul plin ca la noi se consuma nu e de joaca.

Azi-noapte am visat-o pe Diamisha, ce faza, se ocupa de un salon de frumusete, vorbea despre niste proceduri de stimulare a cresterii parului. Cum pana mea poate produce subconstientul astfel de texte cand eu n-am citit niciodata asa ceva

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 40+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Nastere usoara Otilia!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Pai a fost odata o discutie cu produse cosmetice pt par si Diamisha ne-a sugerat un site de unde se pot comanda mai ieftin. Sper ca nu ma insel


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Azi-noapte am visat-o pe Diamisha, ce faza, se ocupa de un salon de frumusete, vorbea despre niste proceduri de stimulare a cresterii parului. Cum pana mea poate produce subconstientul astfel de texte cand eu n-am citit niciodata asa ceva


Adriana w31+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Eu sunt chiauna, azi noapte l-am pazit pe Eduard care tuseste de se ineaca si incepe sa planga. Nu sta deloc invelit si am avut grija sa nu-i fie frig sau sa transpire. Iar respira greu si tuseste tare urat. Eu nu stiu cum sa mai procedez noaptea, fie ii este prea cald fie il gasesc sloi dimineata. Sacul de dormit e prea gros, clar, desi e din cel mai subtire. Paturica nu sta nici 15 minute pe el, daca ii dau haine prea groase transpira, cand e prea lejer ii este frig. Voi cum faceti?

Adriana w32+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Mama, ce cadou frumos ar primi Ana, daca s-ar naste Iulia de Sf Maria!

Printesa, am tot uitat sa-ti raspund, scuze. Eu am zis ca la inceputul lui septmebrie terminam cu alaptatul, m-am dat viteaza...acum, cand mai sunt 2-3 sapt, parca mi se duce curajul. Da' tot gasesc eu resurse, trebuie sa rezolvam pana incepe baiatul gradinita. Pt mine e o mare necunoascuta ce va fi dincolo de alaptat, avand in vedere ca nu papa lactate. Desi mi-e putin frica de viitor, trebuie s-o facem si pe-asta. Tu ce ai de gand?

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Darling, imi pare rau ca-i bolnavior Eduard. Ce m-am mirat citind ca nu doarme acoperit, in momentul asta parca am uitat cum e senzatia de frig, atat de cald e aici. Sunt 29 de grade acum in dormitor si ma chinui sa mai scad macar 2 grade cu AC-ul. Ioana doarme numai in body maieut...cred ca numai Otilia ar putea sa-ti dea ceva sfaturi ca si ea se plangea de racoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Darling multa sanatate puiului! Pentru tuse si respiratia aia greoaie, ati incercat un tratament cu aerosoli?

Otilia suntem pe metereze cu agitatele dupa noi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:


mda f stupid din partea mea sa pun o asemenea intrebare.... dar la cat de zombi sunt nu ma mir. La noi noaptea e chiar racoare chiar daca in timpul zilei e cald. Oricum multu de raspuns

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Darling, imi pare rau ca-i bolnavior Eduard. Ce m-am mirat citind ca nu doarme acoperit, in momentul asta parca am uitat cum e senzatia de frig, atat de cald e aici. Sunt 29 de grade acum in dormitor si ma chinui sa mai scad macar 2 grade cu AC-ul. Ioana doarme numai in body maieut...cred ca numai Otilia ar putea sa-ti dea ceva sfaturi ca si ea se plangea de racoare.


Amalia l-am programat azi la dr la 3:30 sa vedem ce-mi zice, cred ca in ultimul timp am avut cel putin o programare pe saptamana. O sa intreb de aerosoli.

Adriana w32+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput