Simpla greseala sau ma inseala?

Simpla greseala sau ma inseala? | Autor: Roxana28

Link direct la acest mesaj

Cu ceva timp in urma am cunoscut un barbat de care imi place foarte mult si cu care vroiam o relatie stabila. La inceput eu nu am dorit sa ma implic intr-o relatie cu el intrucat el este sud-american, iar familia mea nu agreeaza originea lui, insa el a fost foarte insistent si pana la urma am acceptat sa incepem sa ne vedem.

Dar pe mine a inceput sa ma puna pe ganduri comportamentul sau, adica, acum doua zile el a vrut sa raman acasa la el peste noapte pentru ca el vineri pleca intr-o calatorie de trei zile si nu ne mai vedeam. S-a purtat frumos, atent, dar pe la 3 dimineata a primit un telefon si, desi dormeam, am auzit o voce de femeie, el vazand ca ma trezesc, a iesit din camera. Dimineata eu trebuia sa plec la servici si l-am rugat sa ma duca acasa la mine pentru ca era foarte devreme si nu vroiam sa merg singura - era 5 dimineata - iar el mi-a spus ca vrea sa doarma si am plecat singura. In drum spre casa i-am trimis un sms spunandu-i ca totul s-a terminat intre noi. EL mi-a trimis un alt sms pe la pranz spunand ca ii pare rau, ca e un prost si ca ma roaga sa nu fiu suparata pe el si ca va veni la mine acasa sa vorbeasca cu mine. Dar eu nu i-am raspuns decat abia a doua zi. El m-a sunat, eu nu i-am raspuns, el mi-a trimis un mesaj vocal rugandu-ma sa il iert. Eu i-am trimis mesaj seara, dar el nu mi-a mai dat nici un semn de viata de o zi jumate.


Ce parere aveti? Scriu aici intrucat imi place acest forum si nu am cu cine sa ma sfatuiesc in viata reala in aceasta privinta. Va multumesc pentru raspunsuri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Cu siguranta are pe altcineva . O sotie , sau doar o simpla iubita...dar cert e ca nu esti singura din viata lui .
Probabil incearca sa se desparta de ea , dar nu e prea sigur daca mai tine sau nu la ea si daca te vrea sau nu pe tine cu adevarat.

Asta reiese din comportamentul lui .


Eu mi-as lua talpasita cat mai rapid din viata lui !

..Dahri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Roxana, consider ca este o perioada de "tatonare", inca nu prea sunteti lamuriti daca vreti sau nu sa formati un cuplu pe termen lung, sau este o relatie pe un termen incert. Nu stiu ce inseamna "de ceva timp", insa o relatie se construieste cu grija, chit ca am observat o anumita graba, mai ales la fete, cu pretentii mari si imediate...lucrurile (in viata reala) sunt mai complicate.
"Jocul telefoanelor si SMS-urilor", mergi acasa singura, femei misterioase noaptea la telefon...iata dovezi clare ca, cel putin din partea lui, relatia voastra nu-i conturata. Poate ar trebui sa-ti schimbi viziunea despre o relatie, sa fii mai rabdatoare si circumspecta, este un domeniu alunecos si, uneori, dureros.
Bafta!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Daca el are inca familie in America de sud, as pune telefonul primit la 3 dimineata pe seama diferentei de fus orar. Caci altfel, mi se pare neobisnuit din partea unei femei sa sune la 3 dimineata daca nu arde ceva. Si era firesc sa iasa din camera pentru a nu te deranja. Pe tine te-a suparat telefonul sau faptul ca nu te-a dus acasa la 5 dimineata? El de ce crede ca te-ai suparat si pentru ce si-a cerut iertare? Daca nu ati discutat si el crede ca te-ai suparat ca nu te-a dus acasa e posibil sa fi tras concluzia ca exagerezi si acum sa fie el cel suparat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

femeile in general se implica mult mai repede intr-o relatie sau consideram o relatie mai "stabila" mulkt prea devreme pentru barbati.
eu zic sa iti tii bine deschisi ochii. iesit din camera este primukl semn ca nu vrea sa auzi tu ce se intampla.
s-ar putea sa crezi ca ai ceva ce nu ai deloc
succes

Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Eu m-as fi suparat sa imi zica "du-te singura acasa (la cinci dimineata) ca eu vreau sa dorm", mai mult decat telefoanele misterioase. Asta da dovada de lipsa de bun-simt (si mai si insistase sa ramai la el). Dar, cum spunea si accept, i-as acorda dreptul la replica, macar sa vad pentru ce anume isi cere scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Eu cred ca inseala pe altcineva cu tine. Restul nu merita niciun comentariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AryAdna1-9 spune:

blue eyes , jur ca nu puteai scrie pe mintea mea mai mult decat atat.

Initial am vrut sa ii scriu : " O inseala ! Nu te inseala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana28 spune:

Multumesc pentru raspunsuri. El isi ceruse scuze pentru ca m-a lasat sa plec singura dimineata. Dar sa va povestesc si finalul. Vineri a plecat intr-o excursie si i-am trimis un mesaj afectuos vineri seara fara a primi vreun raspuns pana azi. Ieri seara s-a intors, a postat poze din excursie pe facebook, a schimbat mesaje tot pe facebook cu o tipa de varsta mea spunandu-si unul altuia ca deja li s-a facut dor unuia de celalalt...El apare singur in poze, dar nu cred ca a fost singur din moment ce nu a gasit un minut sa imi raspunda la mesaj. Apoi ieri, eu i-am trimis un sms fara a primi vreun raspuns. Iar, el azi pleaca in Italia pentru 5 zile. Cred ca povestea s-a incheiat. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu stiu care dintre voi doi se agata mai mult de aceasta relatie incidentala.
Pe de alta parte neexistand obligatii unul fata de celalalt, fiind persoane absolut independente din toate punctele de vedere, nu prea inteleg sensul titlului.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

parerea mea este ca voi nu mai aveti o relatie.
din moment ce tu i-ai trimis un sms spunand ca totul s-a terminat intre voi si apoi n-ai mai raspuns la mesajele lui e normal ca el a ales sa mearga mai departe, sa caute o alta partenera ...
eu cred ca era mai intelept sa stati de vorba, sa va lamuriti cum stau lucrurile, decat sa te framanti acum ...

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput