Trombofilia o cauza a infertilitatii - 30

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Aristica, am eco pe 12, adica joia viitoare. la dr. White, desigur.
Felix, ai mare dreptate; eu stau intr-o tensiune teribila ( desi am citit in multe locuri ca , in general, copiii Clexane sunt normali si vioi) din cauza varstei. Incerc sa gandesc pozitiv si sa ma calmez, imi spun ca vremurile au evoluat si ca 38 de ani nu inseamna un capat de tara; pe langa asta, nu am mosteniri genetice grave ( in afara de mutatii), nici rude cu probleme , in ambele parti. Si ma bazez si eu pe faptul ca un ecografist bun vede imediat daca e vorba de vreo problema. In plus, e Doamne-Doamne care are grija de noi, nu?


R. 10+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamne-ajuta, Ruxi! Copilul de clexane cu care m-am jucat la uscateasca , aveo mamica, cam de varsta ta si niste ochi de-un albastru rar, cred ca era si deosebit de inteligent, caci ii facea placere sa se joace cu mine -modestia ma caracterizeaza-

Scumpe mutante va doresc un weekend racoros si plin de clipe placute, eu am sa fiu 2 zile pe malul Dunarii, la pescuit...daca mai are altcineva astfel de activitati: Fir intins!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Aristica fir intins!S-ar putea sa am si eu aceeasi delectare ca tine weekendul asta ca de mult planuiesc cu sotul sa mergem la pescuit, sigur o sa ne distram, ideal ar fi sa si prindem ceva
Fetelor ce complicatii sunt la nastere dupa sarcina cu clexane?Ma roade curiozitatea sa aflu desi inca mai am de lucru pana sa ajung acolo
Un weekend fain racoros, sau calduros, asa cum va doriti si pupici!

Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

multumesc felix doamne ajuta sa fie cu ochi

sa vb cu bebe al tau sa vb si cu ai nostri sa vina mai repede sa nu se mai lase asa mult asteptati




MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

buna aristica

stiu ca la FIV sunt 2 variante eu sper din tot sufletul sa fie pozitiv rezultatul si la mine si la tine si la toate fetele, Doamne ajuta sa ne vedem cu burtici la usa dr.

astazi la fost la domnul dr. Albu si mi-a zis sa i-au aspenter pana incep clexanul (adica intrerup aspenterul cu 10 zile inainte de punctie).







MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor, va deranjez iar cu o intrebare
daca ai o mutatie (MTHFR, FVL, FII) trebuie sa faci tratament inainte de a incerca sa ramai insarcinata?
ca eu sunt aproape la ovulatie si as vrea sa incerc si intre timp sa-mi fac si analizele pt mutatii
eventual sa iau preventiv aspenter
credeti ca este bine?
cum se procedeaya?
ce tratament trebuie luat inainte de sarcina? nu aspenter si apoi pe la cateva sapt de sarcina clexane sau ceva de genul


ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna fetelor
Am si eu nevoie de ajutorul vostru
Stiti cumva daca Femibion se gaseste in Germania ?
Pleaca o prietena acolo si vreau sa o rog sa mi cumpere , in cazul in care gaseste de care sa i spun sa cumpere ?, ca stiu ca sunt 2 feluri
Va rog sa mi spuneti denumirea exacta ,sa i dau informatia corecta
In cazul in care nu gaseste Femibion , este la fel de ok si Medyn Forte ?

Plizzz , ajutati o posesoare de mthfr A1298C - heterozigot care habar n are ce sa cumpere , nu i gravida , da ea spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria76 spune:

Tamaryllis, ti-am trimis PM. Sigur ca ma intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

JadeJador In Ungaria stiu sigur ca se gaseste, scrie pe cutie- Femibion 800 folsaure metafolin ptr. prima perioada de sarcina (pana la 12 sapt.) Iar Medyn Forte este la fel de bun ca femibionul.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

lorena_86 Draguta fetele care sunt pe val te pot ajuta, acum cred ca au plecat la dar, acum serios , au discutat problema cand trebuie sa inceapa tratamentul in cap.29. cum? si in ce fel? daca citesti putin poate intelegi ceva, pana apar ele.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput