Bobocei de sept-oct 2008, 2 ani (305)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Claudinna, du-te la Decathlon, aia sint specializati in echipamente sportive. Noi de acolo am luat casca pt Elsa, plus bicicleta pt mine, scaunelul pt Elsa si multe altele!
Are si Elsa cizmulite din cauciuc, in interior au un mic material lipit de cauciuc, eu i le dau cu sosete mai groase, dar ea se mai incalta cu ele si prin casa... pe piciorul gol. Si vad ca e se simte tare bine, insa ea e o mare iubitoare de incaltaminte, nu stiu ce o sa ma fac cu ea.

Noi sintem in febra bagajelor, luam toata casa cu noi!!!! (si multe, multe incaltari pe Elsa, deja si le-a pus deoparte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Buna fetelor.
Am si eu o problema mare mare. Prietena mea cea mai buna are o bebelina mica mica, azi a facut 1 sapt. Si are un san super tensionat, cea mica nu suge mare lucru si le doarmeeee intruna. A incercat de toate ca la teorie stam bine amandoua, a sunat si la urgenta la Medicover i au spus sa puna doar comprese reci. Are deja o galma mare in partea de sus.

Ce sa mai faca? Daca ar fi supt Biancu as fi duso la ea , da nah noi nu mai stim ce e ala tzitzi. Nu vrea vreun bebel de la noi mai mult lapte?

Va rog un sfat, ajutoooooor!



Ramona -300 chiar a facut un apel umanitar pentru cine vrea sa doneze lapte pt un alt bebel.Si ea este forte documentata in ale alaptatului, te poate ajuta cu un sfat pntru prietena ta.Da-i un PM!

cu K2 in 27s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Nicolici multumesc pt sfat, o sa i scriu un PM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

dya acum nu suntem plecati nicaieri, abia am venit ieri de la mama, am stat acolo 3 zile ca vroia Matei sa mergem in tabara la bunica iar maine plecam la munte dar numai pt we. Asa ca zi suntem acasa

pio cred ca fetitele din ziua de azi se nasc cu febra pantofilor in sange! Si Daria are ff multe perechi si cand plecam undeva si le ia pe toate, iar ziua si le schimba de nenumarate ori Ahh, ce-mi place sa fiu mami de fetita!!!

laureta sper sa rezolvati cu Ramona, chiar nu stiam sa te ajut...

ange voi pe unde umblati??? Miss you!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laureta ti-am raspuns in PM. In niciun caz comprese reci, trebuie fierbinte, pentru ca i s-au infundat canalele. Rece are efect vasoconstrictor, nu lasa laptele sa curga. Aia la medicover sunt niste ... niste... nu mai scriu ce ca-mi iau avertismente pe-aici. Face probabil furia laptelui prietena ta.

Sa puna copilul des la san si sa se mulga cum ti-am scris, merge si manual. V-am lasat un nr de telefon, sunt available ORICAND.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:



Dya, CLau, Nocom pe aici sunt, am citi din urma, ici multi

Feli ingrozitoare intamplare, sper sa se rezolve situatia copiilor.
mie imi place de Vlad sincer, mai are si crina "valeitati" in a arunca cu cate ceva in televizor, insa la ea mai merge un nu rapid

Dya, Piolica concediu placut

Preety, te cu mare drag, stiu ca fiecare face cum considera si stie pt copil, sa fie in siguranta si in acelasi timp sa se simta confortabil. Eu de exemplu nu am masina, asa ca nici scaun nu am,... anul trecut am tras o fuga pana la tara cu masina firmei unde este angajat TC, in consecinta tot drumul a stat numai in brate si a fost un chin, pe langa caldura multa, eram si mai multe persoane in masina, insa fiecare moment m-am gandit la nspe mii de chestii ce s-ar fi putut intampla si o tinem strans rau...
Acum daca plecam undeva si e distanta mare iau taxiul, si sta cuminte langa mine pe bancheta din spate sau se mai uita in spate la alte masini...
Daca as fi avut masina probabil situatia era alta.

Gradi, nu stiu cum voi face, probabil si eu voi disparea, pt ca desi stie ca eu plec si ca ma intorc repede acasa tot plange dupa mine. Az ma mers la treaba, plecat la 07.30... m-am trezit eu la 06.30 Crina la 5min distanta, a presimtit ca plec, asa ca a stat numai cu ochii pe mine, micul dejun l-a luat cu tacsu, inainte sa plec mi-a lust piciorul in brate si ma tinea strans, ii explicam ca vin repede, dar s-a lasat totusi cu plansete, insa dupa s-au inteles fff bine, tare fericita a fost cand am venit cu niste cuburi din lemn si "bombo"

am disparut ca magarul in ceata, insa am atatea pe cap ca nu mai stiu cum sa fac sau ce, asa ca scuzati-mi absenta

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Iris, scuze de intarziere

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Cristina mai ai rabdare, accidente tot vor mai fi noaptea

Alexasimami, pt Cipri, nu te pot ajuta insa cu pipi la boscheti

inca ceva si ma duc la somn, deja am pus monopol pe forum.

Crina de la un timp face kk in apa de baie, cum o pot dezvata? sau tine cumva de noroc

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Buna fetelor.
Am si eu o problema mare mare. Prietena mea cea mai buna are o bebelina mica mica, azi a facut 1 sapt. Si are un san super tensionat, cea mica nu suge mare lucru si le doarmeeee intruna. A incercat de toate ca la teorie stam bine amandoua, a sunat si la urgenta la Medicover i au spus sa puna doar comprese reci. Are deja o galma mare in partea de sus.

Ce sa mai faca? Daca ar fi supt Biancu as fi duso la ea , da nah noi nu mai stim ce e ala tzitzi. Nu vrea vreun bebel de la noi mai mult lapte?

Va rog un sfat, ajutoooooor!



David trebuie sa fie fericit !

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole




NU COMPRESE RECI/GHEATA!!! AGRAVEAZA PROBLEMA!
Sa-si puna comprese calde, si sa-si faca aqua-masaj cu dusul, circular, cat de fierbinte poate ea sa reziste - sa lasa apa sa se incalzeasca treptat, tot mai tare, cat de fierbinte poate suporta.
Sa nu maseze sanul! Risca sa-l traumatizeze si sa se agraveze inflamatia. Singurul masaj permis: se ia sanul intre palme, si se roteste usor asa ca un mar, de jur imprejur.
Sa se mulga, dar cu atentie, fara sa raneasca/traumatizeze sanul, care-i f. sensibil in perioada asta.
In plus, sa stea culcata langa bebelina, dezbracata, in contact piele la piele, ca sa-i dea sansa copilului sa suga putin si des, asa cum au nevoie nou-nsacutii. Daca poate, sa nu faca nimic altceva in perioada asta, sa lase toate grijile casei in seama altcuiva.

Sa nu-i da copilei suzeta DELOC!

cam atat imi vine in minte acum...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.



Dya cum stai cu bagajele??Cand plecati?

Pio voi cand plecati??

Lau ce mai faceti??? Esti busy cu bb mic?

Niko ma bucur ca progresati cu cresa.Referitor la intrebarea ta:ar fi fost ff greu cu amandoi,dar am avut si zile din astea.De ex.:cand sotzul meu era plecat pe mai multe zile nu-l duceam pe Andy la gradi.La tine cine o va duce pe K1 la cresa dimineata? In aceste zile imi organizam altfel programul si parca apucam mai mult timp cu Andy,nu eram stoarsa ca si atunci cand ajungea el de la gradi.Tin pumnii sa fie bine

Claudinna ce tare e Razvanel...e bine ca incepeti sa va intelegeti


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput