Dovlecei in sarbatoare *177*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

buna dimineata

O las pe Alex sa dea cafeaua,poate apare

Cu intarziere,La multi ani Diamar!

La multi ani Ionika!Sa ai parte de multe bucurii in viata!

Multa sanatate dovlceilor bolnaviori,ii pup pe toti in parte

Felicitari pt primii pasi ai lui Josh

Dana,te tare tare si ma bucur pt progresele prichindutei.Mi-a fost dor de voi,mami

Noi ne-am intalnit zilele trecute cu vecinii nostri,gemenii.4 baieti scumpi focde o parte niste dolofani de-ti venea sa-i papi si de cealalta parte niste "cantareti",n-au tacut un minut cat au stat acolo.Toti 4 au niste ochi superbi
Iar mamicile lor,fete super de treabasi super slabe (pe langa vaca de mine)
Acum ca am spart gheata,ne vom mai intalni,cu siguranta
Trimit linkul cu poze pe mail

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Ionika

La multe lunite Emma Ioana, Alexandra Isabella, Alexandru si Alex.

Ioana tare imi pare rau ca aveti probleme si voi. Sper sa nu fie nimic grav si sa va faceti bine curand.

Raluk, pfuuuuuu sa plece norul ala de la voi de acolo. Eu i-am bagat orez in alimentatie imediat cum am vazut ca face mai des dar i-am dat si diverse picaturi, care nu sunt chiar medicamente si niste fermenti lactici de fapt care sa regleze flora intestinala. Nu i-am dat pastile. Te

Alex, ai plecat la mare?

Lali, eu zic ca tu ne urmaresti din umbra si ne ajuti cu capitolele. Pai te rog sa ne mai povestesti de Paul in interiorul capitolelor.


Rares e putin mai bine. Nu mai face chiar diaree dar tot face foarte des. Deja i-am dat cu o crema cu oxid de zinc(ms Raluk, la asta ma gandeam si eu cand am vazut ca nu merge cu galbenele si alte cremute) dar.... vom vedea. A baut ieri cam 700ml lichide deci suntem pe drumul cel bun.

Doris . Stiu ca fiecare incearca sa ajute cum poate si asta e de apreciat.

Kawa .

Fug pe mail sa vad poze de la intalneala.

O zi buna tuturor.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Asa cum se cuvine, revin in forta cu multa pentru toata lumea.

Recunosc ca ieri am avut asa o stare proasta si asa m-am suparat din nou de situatia de aici incat impulsul de moment mi-a dictat sa nu mai scriu DAR pana la urma s-a nimerit sa plec la mama unde nu a mers netul si uite asa nu am avut practic cum sa scriu. Aseara am citit tot si mi-am dat seama ca eu nu pot fara voi, asa ca iata-ma.

Ioanna tinem pumnii sa fi scazut febra lui Carol, cica pentru gat e foarte buna lamaia, daca ai putea sa ii dai cateva picaturi ar fi bine.

Monikus ma bucur ca suteti pe drumul cel bun.

Anomis welcome back.

Anco am vazut niste minuni de baieti, sa fiti sanatosi.

Dana tare ma bucur sa citesc despre progresele prichindutei, mi-era dor de voi.

Manga ma bucur nespus ca a papat 3 mese Piski ieri, cat despre sare, eu nu as da cu bata, avand in vedere ca are 10 luni si sunt sigur ca nu ai pus decat un strop.


Am citit tot, tot dar nu ma mai ajuta memoria sa raspund organizat ca in alte dati, va pup pe toate.

Noi suntem bine, la capitol dinti suntem insa varza. Incisivii laterali superiori sunt umflati de saptamani bune, cel din stanga aproape ca a spart gingia, celalalt e lasa asteptat, si ca sa fie tacamul complet s-au umflat si incisivii laterali de jos. Cred ca o sa plec pe campiile patriei cat de curand.

In rest suntem bine, asa ca nu ma plang de nimic, nu imi doresc decat sa fie saatoasa, ca restul le trecem noi cumva.

Sigur mai aveam cate ceva de zis, dar am uitat, sper sa revin cand imi amintesc.

O zi buna sa aveti.

PS: eu am facut capitolul, ca sa nu mai suspectati pe nimeni.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

PS: eu am facut capitolul, ca sa nu mai suspectati pe nimeni.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!





Edit: Lasa supareala la o parte ca sunt fete multe si tare de treaba aici.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Alex,

Am trimis pe mail link cu poze din iulie,inclusiv cele de la munte

Ma bag la hranit cupiii,acum s-au trezit amandoi

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

'Neata.
Selen, eu am intrebat-o pr dr. si mi-a zis ca mai este draga pana la 1 an?Am sa ii fac niste analie sa vad daca are si ea intr-adevar.
Noi va pupam , zicem tuturor sarbatoritilor. Plecam la tara.Poate stam si saptamana viitoare.Sanatate bb-ilor bolnavior.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Astazi nuam prea mult timp de forumeala, dar am intrat sa va salut si sa va urez o zi buna.
Va multumesc pentru toate mesajele frumoase. Sunteti tare dragi.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Bine mai Alex ca te-au asteptat fetele ieri sa le dai cafea si tu nimic. La mare cand plecati?
Ioana, cum mai e Carol?
Doris, sedere placuta la tara.
Manga, imi dau seama ce bucuroasa esti de cele 3 mese solide ale lui Aidan. Sa o tina tot asa.
Biaz, aseara m-ai facut sa deschid Biblia la corinteni 13. Mi-am adus aminte cu drag de Parintele Teofil Paraian, Dumnezeu sa-l odihnesca ca asa frumos recita el capitolul asta cu dragostea. P.S. Aseara am citit un post al tau si mi-a placut mult.

La multi ani Ionika si dovleceilor sarbatoriti pe 5!

Si noi ne pregatim sa mergem la tara maine sau poimaine. Asteptam banii. Ca o drogata ce sunt am strans tot maruntisul din casa sa fac de o doza de cola.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza!

LA MULTI ANI IONIKA!
LA MULTE LUNITE EMMA, ISABELLA, ALEXANDRU (ANAMARIA) SI ALEX (LULLABY)!


Lullaby, pe unde mai esti??

nici Anamaria n-a mai dat un semn demult...

Ioanna si eu zic ca e mare temperatura pt dinti....acum cum e, dupa medicamente? speram sa nu fie ceva urat...

Bia, Mosorel cum mai e, a mai vomat?

Alex, cum sa ne lasi mai mami??!

Manga, bine ca ai gasit secretul! si eu zic ca putina sare acolo nu-i bai....daca vedeam si eu ca Ebru nu papa, faceam la fel...oricum in painea pe care i-o dau este sare, deci poti sa zic ca si eu ii dau...

Doris, asa e, nu mai e mult pana la un an parca nu ma pot obisnui cu gandul asta inca

mandra mea a dormit f bine azi noapte i=am mutat patutul inapoi la ea in camera...de vreo 2-3 sapt i-l mutasem intr-o alta camera, pt ca la ea ne cursese apa cand au fost ploile alea mari, si pana am dat cu o solutie anti-mucegai, pana am varuit coltul ala, am mutat-o....si in camera cealalta cam bate soarele toata ziua, era mai cald, lumina ca n-avem draperii.....aseara i l-am mutat inapoi si a dormit pana la 7 cand a papat laptic,, si apoi pana la 10 daca stiam, ma culcam si eu la loc, dar fiind obisnuita sa se trezeasca pe la 8-8.30, am zis ca n-are rost...
si alta veste: sunt din nou femeie cum zicea Luci nu demult

va pupacesc

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza fetele
ALEX multumim de cafeluta si capitol,ma bucur ca ti-a trecut supararea si ai revenit la noi,trebuie sa recunoastem ca noi astea de intram mai des o sa ne fie imposibil sa nu intram chiar daca mai disparem cateodata din peisaj
BIAZ mami ai un mod foarte frumos de a vorbi si merg la suflet vorbele tale,ma bucur ca l-au gasit pe mosulica si spor la treaba azi
MANGA ma bucur ca Piski a papat bine ieri si eu zic ca nu-i capat de drum ca i-ai pus un pic de sare
ANCO baietii tai sunt minunati la fel ca mami lor
IOANNA multa sanatate lui Carol,sper sa scapati de febra si sa nu fie nimic grav
KAWA felicitari pentru primii pasi ai lui Joshulin
MARY sa-ti fie de bine intalneala,imediat ma bag la poze
DANA bine ai revenit,ce frumos povestesti tu de prichinduta
SELENE ma bucur ca Ebru a dormit mai bine
Atat am retinut,oricum la toate fetele
Aaa DORIS multa sanatate la ambii copii si sa speram ca Theo nu are giardia
Mai fetelor de ANDRA mai stie cineva ceva?oare sunt bine ea si Shopie?daca ne citesti da-ne si noua un salut si suntem ok please
MAMIDEANDREI sper sa aveti si voi o zi linistita
Noi ieri am fost la un mall mare cu multe magazine dar din pacate nu am avut timp sa intram in toate,nu mi-am luat decat un costum de baie si o bluza dar ma mai duc
Iri e bine un pic mai maraici dar deja m-am obisnuit cu starea lui,pe care o are si acum asa ca dispar,v-am

Am editat ca scrisesem cafeluta si laptic in loc de capitol

Mergi la inceput