FIV in Ungaria 112

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Tu,Arici-pogonici cand vei merge in Budapesta pt a venii cu copilasii la purtator?
Pupici

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

mami_vreau ce bine ca ai schimbat luna(Martie) eu sunt cu superstitiile, sa fie intr-un ceas bun.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Anticorpii antispermatici, Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
fancy_mona tu cand esti la budapesta in septembrie?
Laura

Eu am prima eco in 29 august deci cel mai probabil voi fi in Budapesta pana prin 7 , 8 septembrie .
In 24 incep sa ma injectez , sper sa gasesc Gonal , ca nu se prea gaseste in depozitele farmaceutice , doar daca reusesc sa gasesc in farmacii , ma pun azi pe umblat .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

Scuzi , nu in 29 , ca in 28 august trebuie sa fiu la PK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raysa74 spune:

Multumesc din suflet fetelor pentru felicitari! Eu intru mai rar ca nu prea am timp,dar pentru incurajari sunt buna......acuma,ca inainte eram si eu suparata ca nu voi avea un bebe .
Nu va lasati fetelor ! trebuie sa reusiti! Va tin pumnii la toate care incercati in aug-sept.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

aristica tu tine-te de cuvant si ramai gravi in sept ca iti luam noi femibion, nu-ti fa griji...
Bafta multa!

alina felicitari inca o data pt decizia de a adopta. insa poi demara procesul si totodata va mai puteti acorda o sansa si cu un alt fiv... asa veti avea mai multi copilasi!

_carmen bine ai venit! sa stii ca noi discutam si in pauzele dintre fivuri asa ca te primim cu draga inima pe aici chiar si inainte de a te hotari asupra unui alt fiv...

tannoo multumesc din suflet!
si eu va urez multa, multa bafta!

denisa mhmmmm... la asta nu ma gandisem... da' stii ca ai dreptate??? ca doar toamna se numara bobocii!


fancy_mona asta inseamna ca nu ne vom potrivi ca perioada... da' nu=i bai ca iti tin pumnii de acasa!
Bafta!



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

stie cineva cind are PK concediu / cit timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

bombi eu stiu ca pk are concediu in luna august insa nu stiu daca e plecat toata luna... incearca sa il intrebi pe mail daca e urgent!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

fancy_mona succes la injectat si la ouat. Daca incepi pe 28 si pleci pe 6-7 sept, asta inseamna ca esti pe protocol scurt? vei face fiv simplu, sau cu icsi? vrei sa mergi pe blastociti?

Este formidabila ideea adoptiei, pacat ca statul pune destul obstacole in calea cuplurilor dispuse sa faca acest gest minunat.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira tu mai iei ceva naturiste in afara de vitex agnus? vitex iei 2/zi? ca ar trebui sa mai lucrez si eu la progesteron...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput