Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

dandanaG, multumesc pentru urare! Ai fost prima!

Edit ca se intelege gresit: ai fost prima in noul capitol!

de Isabela si Irina (februarie 2010)


nu am fost niciodata prima




asta si pentru ca nu scriu prea des

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

[quote]citat din mesajul lui Nik0le



multumim mult

suntem bine acum

in schimb de cand am iesit din spital e f f marait si nu doarme decat cate 10 min ziua, noaptea se trezeste de 3-4 ori

acum pun asta pe seama dintelui , credeam ca e de la tratament
acum citeam pe net ca poate sa aibe insomie in timpul eruptiei dentare

eu sunt capiata cu el plangacios, nu pot sa fac nimic, si vineri se cununa sora mea cea mai mica si trebuie sa ma pregatesc si eu

na, daca m-ai intrebat m-am plans

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze


dandanaG, o sa-i mai treaca puiului maraiala, acum ca i-a dat dintisorul. Sau dupa ce-i iese si al doilea... Casa de piatra surorii tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:



noi am mai scris un mesaj doua dar nimeni nu ni-a bagat in seama

noi nu ne suparam numai asa un pic !!! stiu a fost un pic de galagie pe aici si eu nu prea am timp sa activez deci si consecintele !!! dar eu sunt aici sper ca nu m-ati uitat!!!!

am intrat repede doar sa va spunem ca facem bagajele,plecam la tara pana in septembrie,deci nu o sa am ocazia sa intru pe aici caci nu am net acolo!!!!!

bebe e bine,papa bine fructele dimineata desi innainte se stramba!!! eu coc marul si piersicii ii pasez si ii pun la congelat si scot cand am nevoie!!!

am si noutati nu prea bune in ceea ce priveste sanatatea mea!!
de curand am inceput investigatiile p-u hepatita mea si am aflat ca genotipul pe care il am se trateaza foarte greu,si cantitatea acesteea in sange e mai mult de mediu desi eu speram ca e la minimum!!! acum cred ca v-oi face tratamentul desi sansele sunt mici!!! si dupa cate mi-a zi dr. tratamentul e un pic agresiv si dificil si dureaza 48 de sapt. in septembrie cred ca incep si asa nu vreau ce bine era daca nu aveam si eu porcaria asta!!!

eu va las cu bine sper sa va gasesc tot cu bine!!! frumosi si sanatosi!!!

ne auzim in septembrie si sper sa va gasesc aici!!

PS: daca se intampla ceva schimbari iar,gen parole noi sau mai stiu eu ce... as dori si eu un PM!!!

sa aveti un sfarsit de vara frumos!!!!!






Am p-u cine trai!!!! p-u tine puisor!!!


de Dionisios-Ionas 03.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Vi4i, ai PM. Sanatate multa, sper din suflet sa dea rezultate tratamentul! Drum bun si petrecere frumoasa la tara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

dandana felicitari pt dintisor!
casa de piatra surorii tale!

vi4i multa sanatate,putere sa incepi si sa termini cu bine tratamentul! distractie placuta la tzara!

nikole sar`na de capitol nou
succes la redecorat bucataria in culori vesele!
si alex este destul de carait/marait...pun pe seama dintisorilor,chiar daca nu se vede inca nimic la orizont

virusul ca virusul,da-l incolo...merge cum poate acum ca nu am vrut sa mai dau bani pe reinstalarea windowsului pt o sapt...ma ia ameteala pt mutat......am tot felul de liste cu ce mai am de facut aici,ce/cum pe unde pun...ce iau cu noi...am inteles ca peste 2 sapt incepe scoala......imaginati-va voi reactia lui radu cand a aflat......asa ca...neuronu` meu e electrocutat rau zilele astea...


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

MP... oferim una bucata pres de cauciuc sa protejeze neuronul electrocutat.

nikole, de capitol nou si asa... pt tot, in general!

dandanag... pt dintisor!

vi4i... imi pare rau sa aud ce uratul genotip al hepatitei, dar sper ca desi greu de tratat, vei fi printre cei care reusesc!

am o pastaie... ce nu pot povesti! e vesel, rade, se taraste in orice directie, canta, vorbeste, molfaie tot, cred ca nu e anormal sa il iubesc, nu???

seara, fetele!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG



avem primul dinteee!!!



Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze


FELICITARI, dandanaG! Pup micutul . Cum mai sunteti?

de Isabela si Irina (01.02.2010)


multumim mult

suntem bine acum

in schimb de cand am iesit din spital e f f marait si nu doarme decat cate 10 min ziua, noaptea se trezeste de 3-4 ori

acum pun asta pe seama dintelui , credeam ca e de la tratament
acum citeam pe net ca poate sa aibe insomie in timpul eruptiei dentare

eu sunt capiata cu el plangacios, nu pot sa fac nimic, si vineri se cununa sora mea cea mai mica si trebuie sa ma pregatesc si eu

na, daca m-ai intrebat m-am plans

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze


Si Vladi a fost marait cand am iesit din spital si si-a dat peste cap tot programul si de somn si de masa si ziua si noaptea. Acum dupa 2 sapt a inceput sa isi revina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

nikole,of,of...eu am avut si am noroc sa nu-mi fie dificil alaptatul...toata stima pt tine,onitza si catalutza ...eu nush daca rezistam in locul vostru...

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna ziua si de la noi,dupa ce ieri am avut o zi grea,seara albinuta a adormit singurica......astazi greu am adormit-o de amiaza,sper sa nu-si piarda acest obicei,eu trag cu dintii cat pot ca sa aiba somn de pranz

MP 50 kg am ,dar mai mult cantaresc oasele si creierul ,daca mi-au murit laudatorii............

Cat despre albinuta,nu e de "furat" e de cucerit,....sper eu sa ii cucereasca inimioara un barbat care sa aiba in el omenie...va stii ea mai bine........cat despre un "sot virtual" cui ii face placere sa aiba o sotioara frumusica,cu inteligenta acumulata in 6 lunite si ceva gene furate de la parinti,harnicuta(ca nu arunca jucariile prea departe de locul in care sta) este bine primit(fidelitatea si bunatatea sa il caracterizeze ),o incuscreala virtuala e bine venita din partea noastra...

Apropo MP,va mutati?ce am pierdut?



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Plateea merci mult!
Eu asa sunt, citeodata nu e chiar bine, dar de cele mai multe ori merg bine pe directia asta.

Mergi la inceput