La dovlecelu' vesel ! *2*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Raluk, ce ca lumea ca ti-ai luat blugi si ca ai iesit un pic. Esti fan Kenvelo, bag de seama. Parca ti-ai mai luat de la ei si niste panataloni scurti (oare am retinut bine?). Toata pustimea se imbraca de Kenvelo. Bine, si eu .

Si eu vreau sa-mi mai niste pantaloni. Eu acum am 52 kg, exact cat aveam cand am ramas insarcinata. Daaaar, nu ma mai incape niciun pantalon. NICIUNUL. Mai, si aveam enspe mii de perechi si de culori si de modele. Eu sunt mai sport asa, imi plac pantalonii . Pur si simplu nu ii pot trage pe mine de la pulpe in sus . Raman acolo. Asa rau imi pare dupa toti pantalonii mei.

Poate ajung si eu pe la Kenvelo. Desi, mi-am propus cam multe pentru un w/e.

Iulia - nu ma bag in d-astea cu TVA ca nu ma pricep. In rest, sunt o enciclopedie...hihihi....

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

am vrut sa dau un reply with quote la un mesaj din cap trecut, si nu gaseam butonu...am crezut ca mi s-a dat banned la subiectul asta...din cauza de lipsa de umor

Uka, de unde iei tu peste?? ai vreo sursa sigura? si ce peste i-ai dat Carinei?
la noi in CT etse painea Bongrana fara conservanti si alte alea....e de la Dobrogea, nu stiu daca e si in tara....
eu ii pun bucatele mici pe masa si le ia singura si le molfaie....in 2 timpi si 3 miscari le termina...dar nu-i dau mult, tot din cauza de sare....chiar cu painea a invatat si ea sa duca mancarica la gura, ca inainte nu facea asta....



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Hello Selen!
Azi i-am dat cod congelat, nu a avut succes, cam fara gust..mamaliga a bagat la greu, apoi niste paine
Dar chiar in seara asta merg la socrul meu care are un prieten care ii va aduce de azi inainte peste proaspat, pe pat de gheata Inca nu stiu ce fel de peste, dar te tin la curent. Daca vrei pt Ebru vedem cum facem si rezolvam. Banuiesc ca e de incredere sursa.
Si eu de mult caut.. I-am mai dat merluciu si somon - nu pot spune ca face diferenta intre ele, somonul facut la cuptor i-a placut foarte mult.
Te pup, ramane sa-ti dau detalii.

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

am vrut sa dau un reply with quote la un mesaj din cap trecut, si nu gaseam butonu...am crezut ca mi s-a dat banned la subiectul asta...din cauza de lipsa de umor



Abia acum am vazut..ma doare capu' tare, vad in ceata
Da' m-am ras !!
Ar fi tare sa existe un detector de umor


_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Hepi, ai grija cui spui de kenvelo. Ca surorile lui Relu mi-au zis acu doi ani ca nu prea mai e la moda printre tineri. Doar cei mai saracuti sau mai fara personalitate de la ele din liceu/facultate se mai imbracau de la kenvelo. Mai da mie imi plac de numa .

Si sa stii ca e bizar cu silueta. Eu mai am 7 kile pana la greutatea dinainte de sarcina. La cea din iarna. Ca aia din vara 2008 era mai mica... DAR hainele imi sunt bune doar cele din sarcina de prin luna a treia, cand pusesem vreo 12-15 kile! Si e chiar asa cum zici, la coapse si la solduri!

Luci zi-ne cum esti cu maseaua!!!

Hai mai, daca si la mare trebuie sa ai pile sa ai peste, apoi aici ce sa zicem?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

hai mai raluk, ca mie imi plac tare hainele de la kenvelo. si am multe. si panatalonii mei preferati tot de la ei ii am. serios? numai pustimea saracuta se imbraca de acolo? pai mie nu mi s-au parut super ieftine . adica gaseam si mai ieftine. si pana la urma ce conteaza daca-s ieftine / scumpe...mie imi place stilul kenvelo. asta-i ideea .

selen salutare! si la multi ani pentru ebru. ieri a facut 11 luni, luna viitoare vei avea un dovlecel vesel de 1 an. draga de ea. cum e? mai merge? incearca singurica? maia de vreo 2 zile se ridica singura, fara sprijin in picioare. dar doar o data pe zi, cica asa are pe agenda .
chiar asa, vorba lui raluk, voi acolo la mare si nu gasiti sursa safe de peste? eu nu i-am dat inca maiei peste tocmai din motivul asta. asa ca fac un apel la lume : caut surse safe de peste si carne de vita.


mai, in tara asta se fura orice. m-a sunat mama plangand sa-mi spuna ca de la mormantul bunicii mele s-a furat crucea. va vine a crede? era saraca asa de suparata. doamne, doamne.

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Hepi cam 70% din garderoba mea e de la kenvelo. Vreo 10% de la HeLeNe, si-n rest chestii din astea de piata . Asa ca pe mine scrie Kenvelo Anywhere. Ce sa fac? Imi plac, ma nimeresc ca stil si mai ales ca silueta. Cand a aparut Kenvelo am putut si eu sa ma imbrac modern, pana atunci in orice magazin de tineri intram, aveau doar pentru fotomodele. Acolo la Kenvelo, ma simt tare bine cand vad ca nu trebuie sa caut xxl ca sa-mi fie bun, deci e ca si cum eu as fi media .

Si eu am nimerit doar pe haine de calitate la ei. Uite, mi-am luat in 2006 un costum de baie pe care inca il foloseam cand am ramas gravi. Zilnic la bazin! Nu numai in concedii. Si am dat pe el cam cum ar fi acuma 10 ron. Nu mai stiu, foarte ieftin. Nu s-a largit, nu s-a deformat.

In schimb, de la clujenii mei de jolidoni, am avut doua costume de baie superbe, cu vreun milion luate. Mai mult de 5 zile nu m-au tinut. In valuri, e drept, dar se largea elasticul de la chiloti de numa. Acuma nu stiu, poate astea de la jolidon is numai de parada pe plaja .


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Hehehe...daca puneam pariu cu mine macar, sigur il castigam. Sotul meu tocmai ce-a sosit chiar inainte de 16:30. Nici urma de soacra-mea


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Mai eu m-am gandit la pariu da' n-am pus ca si eu tot asa as fi zis:ca vine fugutza!eu stiu marfa de buzau ,restul doar il banui

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



Si eu care-mi faceam procese de constiinta ca detin marfa de contrabanda...si aia pe cale de disparitie. Deja m-am linistit!!

Deci...neinteresant dar...a plecaaaat!!!
Si le-a placut fasolea mea.
Si am fetita acasa asa ca sunt superfericita!

Ia sa vedem noi care-i power-play-ul discutiei...Kenvelo...hmmm, da, stim cum e. Sa-ti fie e bine Ralukule. Lasa draga, o sa creasca Alex si-o sa-l iei cu tine sa-si dea cu parerea
Si daca tu porti xxl...pai eu nu stiu ce sa mai zic. Zici de blugi marimea 32. Fericito!!!! Eu atat purtam inainte de a ramane insarcinata si aveam doar 54 de kile. Acum... oare ce marime sa cer la 10 kile-n plus?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Hehehe...daca puneam pariu cu mine macar, sigur il castigam. Sotul meu tocmai ce-a sosit chiar inainte de 16:30. Nici urma de soacra-mea


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Mai eu m-am gandit la pariu da' n-am pus ca si eu tot asa as fi zis:ca vine fugutza!eu stiu marfa de buzau ,restul doar il banui

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



Si eu care-mi faceam procese de constiinta ca detin marfa de contrabanda...si aia pe cale de disparitie. Deja m-am linistit!!

Deci...neinteresant dar...a plecaaaat!!!
Si le-a placut fasolea mea.
Si am fetita acasa asa ca sunt superfericita!

Ia sa vedem noi care-i power-play-ul discutiei...Kenvelo...hmmm, da, stim cum e. Sa-ti fie e bine Ralukule. Lasa draga, o sa creasca Alex si-o sa-l iei cu tine sa-si dea cu parerea
Si daca tu porti xxl...pai eu nu stiu ce sa mai zic. Zici de blugi marimea 32. Fericito!!!! Eu atat purtam inainte de a ramane insarcinata si aveam doar 54 de kile. Acum... oare ce marime sa cer la 10 kile-n plus?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Nici nu mai conteaza ce si cum!Bine ca a adus fata,restul e neinteresant pentru tine!E si daca nu-i placea fasolea,ce? Credea ca-i oropsesti odorul?Ce,mie imi place mereu ce face ea?Cred ca-s cam aspra vis-a vis de subiect....

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Vezi ca eu iar vorbesc de autohtoni...pup

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput