Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Lorex transportul la asos e 6 lire indiferent de cate produse cumperi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Lorex transportul la asos e 6 lire indiferent de cate produse cumperi

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


oau, numai atat?? in cond in care in ro prin curier e 25 lei....

merci mult!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

plateea da merg in toate locurile ca va fii luna noastra de miere...cam saracuta dar e foarte buna ca voi fi doar eu si sotul..pe copil il lasam cu soacra acasa desi ma cam codesc eu dar acum si gata dupaia nu ne mai despartim atata.nu stam mult doar vreo 2,3 zile in fiecare loc sau na...depinde cum ne simtim.
cu diversificatul asta ma confrunt si eu si raul...papa bine piersica cu biscuite,caisa,mar para,babana,morcovi,patrunjel,cartofior,telina un varf de cutit,dovlecel,toate legumele fierte si pasate plus zeama de la supa pentru facut pasta mai apoasa...dar...nu mai stiu ce sa-i dau am citit la voi iaurt?cum il fac cum il dau?cu fructe?branzica am incercat facuta cu picaturi de lamaie si am lasat-o prea mult la scurs si era prea seaca.....mai incerc,carnita?sa-i dau?mai da-ti si voi retete ca nu mai stiu....zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Xela, merci!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

plateea musai, nu stiu cum necum, se zice in popor ca ti-e data o cruce pe care o poti duce, nici mai mult nici mai putin de atata, si eu cres/sper ca cine da cruce asta pe spatele nostru stie de ce o da, stie ce scop are cu ea si ne da la un moment dat si putere sa ducem..........


acum............la ce ma si refer?
cred ca a fost o strigare la adresa sotului treaba asta, nu ca ar fi el rau si asa, dar a promis, ca dupa ce am ramas insarcinata si am nascut ca va merge "mai des" la biserica........
la noi e un obicei, si ma bucur ca a ramas asa, e asa frumos cand vezi lumea ca se imbraca si se duce la biserica...........

normal nu mergi ca e un obicei, si fiecare merge pentru sufletul lui, desi eu ma rugam tot timpul pentru toata lumea, dar el numa nu vroia sa vina nici in ruptul capului.....tot timpul trebuia sa ma cert cu el, hai ma si tu nu rezisti o ora acolo?ca la noi nu se sta asa mult..hai ma si tu hai hai hai mereu ne certam duminica pentru asta dar nu a venit decat foarte foarte rar, si chiar si dupa promisiune..eram suparata pe el, tot timpul ii ziceam, vezi ca nu vii pentru mine ca acum ai un MOTIV pentru cine sa vii, si in primul rand mergi pentru sufletul tau, nu pentru mine...........

tot timpul ma intreba lumea ca de ce singura?
sotul?
apoi stiti ca se uita la F1 sau doarme sau se uita la film.......


el mereu zicea ca el se roaga si acasa si ca el crede c a ajunge ata ca bla bla bla
mai zic, dar daca ne putem ruga cu totii acasa, atunci de ce s-au mai facut bisericile?
ca nu aveau oamenii ce lucra?
sau de ce crezi?



ma rog povestea e lunga, dar in timp ce scormoneam prin gand ce si cum, asta mi s-a aratat si i-am zis si lui, si culmea ca a zis ca si el s-a gandit la asa ceva

si cand am fost la el, tot timpul imi zice, lasa ca de aici ma intorc alt om acasa, ca tot va fi altfel, lasa ca vezi tu

zic eu om trai si om vedea.........


mno v-am tarasit aici o pove intreaga, daca nu va intere,.....jumppppppppppppppppp it................nu ma supar, am scris si eu sa ma mai descarc..............






treaba e ca azi merg iar la el, pe la 4 cred ca ar trebui sa imi iau zborul sii-am facut orez in lapte si a zis sa ii duc si lapte cu nesquiq...si tre sa fac cartofi prajiti cu okiuri ca de asta i se facu pofta, si tre sa spal masina, si sa ma spal pe mine, mi=-a venit si ciclul..................ooooooooff of mai mai toate deodata

v-am zis ca nu mai iau nik?
nu ne mai protejam cu antibaby...........si m-am reglat inapoi, adevarul e ca la 34-35 de zile, dar asa eram eu si inainte............dar ma bucur ca ovulez si ca vine totusi la timp.............slava domnului..............ca in caz de o fetita sa stiu si eu o treaba.............



na va las, ca v-am spus prea multa politica, si ma duc repde sa fac tot sa fiu gata, ca adormi si piciu' si ma grabesc pana se trez sa termin cat de cat....................


pup you all

sper sa pot intra pe seara, daca nu-s prea obo, si daca nu m-a durea burta sa ma urc pe pereti...............pana atunci sper sa avem parte de vesti bune si sa fie plin capitolul asta.....................

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Stiu ca ti se pare putin lorex, si mie mi se pare la fel.
Produsele sosesc cam intr-o saptamana.
Eu mai cu,par si de pe un site de produse sportive.
Am luat de acolo echipamentul sportiv in care e teo fotografiat pe blog cu 3 lire
Insa aici e cam scump transportul (29 lire) dar noi ne-am strans mai multi si am dat cate 4-5 lire de caciula.
Oricum acolo cand au reduceri gasesti "adidasi" nike, adidas, puna pe la 20 lire. si sunt si de piele.
Ar fi cazul sa plec si eu din romania, nu sa-mi fac numai cumparaturi din-afara ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

am uitat sa va spun de roco..
cica alex are deja 2 dintisori si ii asteapta pe urmatorii 2

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

plateea da merg in toate locurile ca va fii luna noastra de miere...cam saracuta dar e foarte buna ca voi fi doar eu si sotul..pe copil il lasam cu soacra acasa desi ma cam codesc eu dar acum si gata dupaia nu ne mai despartim atata.nu stam mult doar vreo 2,3 zile in fiecare loc sau na...depinde cum ne simtim.
cu diversificatul asta ma confrunt si eu si raul...papa bine piersica cu biscuite,caisa,mar para,babana,morcovi,patrunjel,cartofior,telina un varf de cutit,dovlecel,toate legumele fierte si pasate plus zeama de la supa pentru facut pasta mai apoasa...dar...nu mai stiu ce sa-i dau am citit la voi iaurt?cum il fac cum il dau?cu fructe?branzica am incercat facuta cu picaturi de lamaie si am lasat-o prea mult la scurs si era prea seaca.....mai incerc,carnita?sa-i dau?mai da-ti si voi retete ca nu mai stiu....zau.


Felicitari pt luna de miere .
Eu iaurt ii dau de la napolact sau tnuva ... Iaurt usor (cel mai slab) ... branzica eu o cumpar de la mili sau i-am luat ieri fagaras care i-a placut la nebunie si iaurtul sau branzica i le dau cu fructe le fac la blender. Carnita ii dau deocandata de pui .. pot sa-i dau si de vaca dar inca nu i-am dat.
Retete - eu fac tot ce imi trece prin cap, orice combinatie dar care sa-mi placa in primul rand mie la gust.

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Apropo de branzica mie pediatra mi-a zis s-o fac din laptele din magazine si cu calciu lactic.
Cand eu i-am zis ca eu stiu ca nu au voie lapte de vca pana la un an mi-a zis ca substanta care le face rau nu ramane in branzica.
Iar despre iaurt a zis pas ca iaurtul din comert are conservanti si ca noi vom introduce iaurt mai tarziu, aproape de un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

am uitat sa va spun de roco..
cica alex are deja 2 dintisori si ii asteapta pe urmatorii 2

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Multumim de vesti dar dc nu intra ea sa ne zica?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput