La Multi Ani Iulika-Dovlecei in sarbatoare173

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

sunt foarte neatenta

La multi ani Rita Ioana!



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbâtii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Urez si eu ,,La multi ani!" Rita Ioana
Primul anisor din viata sa-ti aduca numai bucurii!

Si aniversatilor zilei ,,La multe lunite!"

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

va astept cu ce va pofteste inima, mancare, bautura, prajituri si voie buna !!!
am implinit 11 luni mai avem putin si facem anu'...

La multi ani si la multe lunite sarbatoritilor de 28

Multumim fetelor pt urari

Ehe ...azi e dubla sarbatoare .... implinim si 3 ani de ..."la bine si la greu" ....

Deci va rog eu nu va sfiiti ... va astept cu drag sa savurati alaturi de noi

De asemenea, vreau sa-i felicit pe noii mergareti ... la mai multi pasi si cat mai safe, fara probleme !!!

Suede rochia este fenomenala ... sunt cateva rochii de la ei care imi plac tare mult (ma refer la cele de ocazie, ca nu cred ca voi mai imbraca vreuna de mireasa...sper )

Monica sa va fie de bine concediul, pozele sunt minunate, iar Dragoselul e super !

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mai gagici (am voie sa va zic asa?)

hai ca de cand vreau sa-mi dau si eu cu parerea si junioru nu ma lasa. Se trezeste la 6 dimi, ziua se termina la 23 noaptea si intre timp are doar doua somnuri de vreo 45 de minute . In rest, stiti, doar in brate plimbat sau sa stau cu el pe jos, sa bushilez cu el. Daca ma vede la laptop e bai mare. Asa ca apuc sa va citesc cand mananc dar nu apuc sa si spun ceva.

Acum l-am pasat la taica-meu ca nu a vrut sa suga la 3, ca de obicei. Il enerveaza cred atata ploaie...

DECI eu recunosc ca atunci seara am avut impresia ca lumea se mistocareste reciproc foarte comic. Chiar asa am crezut. Am crezut ca si Lali se distreaza. Si la treaba cu faptul ca ea e tanara nu am luat-o ca o jignire. Nici ce spuneau fetele inapoi, faptul ca se faceau ele babe, nu am inteles cum au jignit-o pe Lali. Chiar credeam ca toata lumea se distreaza.

Apoi am ramas paf la mesajul lui Lali in care se suparase. Da paf, ca l-am citit de vreo 3 ori sa pricep gluma . Nici n-am observat iar treaba cu mamaitza, cred ca am crezut ca asa vorbiti voi in sud , nici aia nu mi s-a parut jignire.

Oricum, s-a suparat si i-a trecut si vrea acuma sa se termine cu conflictul asta. Dar vad ca a luat amploare. Recunosc ca nu inteleg de ce se spune atata ca au fost prea multe mistouri. SI IN REST SE FAC MISTOURI si toata lumea se distreaza. Dialogul dintre Ralu si techila de aseara de ce a fost ok? Pentru ca amandoua au prins glumele, nu? Cat am zis de scamele lui Luci de la doctor de ce a fost ok? Pentru ca am stiut ca e ceva distractiv. Pai daca nu putem noi aici sa ne distram si sa glumim ce sa facem? Sa impartim sfaturi de alaptare? Eu chiar nu cred ca suntem un grup de impartasit retete, nu de alta dar nu toate sunt pe placul tuturor , nu orice sfat de crestere a copilului e pe placul tuturor. Atunci e clar ca suntem niste prietene care am fost alaturi una de alta in niste momente incredibile. Si suntem in continuare alaturi una de alta, trecem peste probleme impreuna. Da, si glumele sunt bune la ceva, de vreo 2 ori mi-a trecut un inceput de depresie citindu-va.

Deci tot nu pricep fetele de pe margine care au zis de misto-uri de ce astea au fost altfel decat in alte dati, cand ziceam dimineata "uau ce am ras citindu-va azi-noapte".

Mi-a placut cel mai mult cum a descris Moni problema. De Daci nici nu mai vorbesc, ca oricat m-a intristat conflictul, am inceput sa rad numai cand am vazut ca a aparut.

Asa ca hai, PUPATI-VA SI IMPACATI-VA! Si exact cum a zis techila, nimeni nu trebuie sa plece, ar fi culmea. Vorbim fiecare cu cine vrem.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Hai ca pana se plange tati meu de pitic, mai profit putin:

La multi ani, Aricel fericiti in iubire si armonie cu sotul! Si la multe lunite Mariei!

Si la multe lunite Chiara! Pupam mami frumoasa! Am vazut pozele mai demult pe fuga si n-am apucat sa-ti spun ce frumoasa esti! Radiezi! Te imbratisez!

Am mai vrut sa le imbratisez pe Croco si pe Luci pentru accidentele puilor. Croco sper sa iasa singura repede sarma aia! Nici nu-mi pot imagina cum as reactiona sa trec prin asa ceva!

Ahhh deja il aud pe junior. Trimit si vad daca mai apuc sa scriu.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Dragele mele,
citind in dunga ultimele 2 capitole eu am ajuns la o concluzie : e de bine, aveti energie sa va pese de una/alta
E mare lucru !

Dupa cum a remarcat o prietena de pe DC cu care ma vad cam la 1 luna, sunt cam "dusa", raspund absent, cu pauze de gandire. Pai normal, deabia acum imi revin.
Sotul a facut soc anafilactic de la un pumn de alune de padure. Toata copilaria a mancat alune din astea de la bunica lui din curte, na ca a trebuit sa faca 39 de ani si din senin sa fie la un pas de moarte ca a pus gura pe ele. La 11 noaptea am chemat 911 si au venit 6 paramedici in dormitorul nostru unde doarmeau si copiii deoarece varuiam in camera lor, plus ca au venit si socrii imediat din camera lor, mama soacra avand diabet puternic. Acum stateam cu grija sa nu pateasca si soacra ceva!
La mai putin de 1 luna l-am gasit pe Nicholas albastru. Fusesem la medic, avea cica un virus sezonier care produce doar febra, trebuie sa astepti sa treaca. Avea putin febra, i-an dat ibuprofen, l-am pus sa nani de dimineata, in 35 de min. s-a trezit plangand incet si era albastru vinetiu si tremura. Iar suna la 911, aceeasi parametri care intreaba :acum care-i problema? Fuga-n ambulanta, da Domnul si pana la spital se face roz la loc. Lucrul care m-a facut sa nu fiu marcata pe viata de toate testele si chinurile lui in cele 4 ore a fost ca seara la 7 vesel si zgolbiu ma duce la usa si-mi arata ca vrea afara. Il las sa mearga jumate de drum si ma prind ca vrea la locul de joaca la leagan Sotul imi zice "mie mi-e rusine de vecini ca am facut tot scandalul asta cu masini de politie si ambulanta tipatoare iar acum il dau in leagan 6 ore mai tarziu!?" [:-D]
O alta faza simpatica care mi-a ridicat moralul la spital e ca i-am dat de mancare si la sfarsit da din cap a negatie si arata semnul de "gata!" Eu: gata papa? El: nie! scutura tare capul a negatie si iar arata semnul de "gata", dar mai amplu si spre iesire. Eu: vrei acasa, gata totul? El zambeste, da sa sara de pe pat, il pun jos si de mana mea iese din rezerva, cautand mai departe iesirea din cladire. L-am intors de 3 ori, trebuia sa ne lase doctorii sa plecam, nu asa de capul nostru, nu?


Fragutza multumesc de intrebare, DA e sub control. In capul meu e inca acolo,eu inca vad pielea usor galbuie, dar uite ca o tanti la mall m-a acostat si m-a intrebat daca ma intereseaza ca Nicholas sa faca modeling. Multumesc din suflet de apreciere, dar nu merci, atata timp s-a uitat lumea cu mila la el, acum iar se se uite lumea, desi acum cu alti ochi, bineinteles? Are nevoie de liniste si un mediu normal.

A... deci despre ce vorbeati? aici am invatat o vorba "daca nu curge sange, e bine", asa ca va rog eu sa va re-imprieteniti sa sa mai puneti cate o tura de poze proaspete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Intru si eu bucuroasa sa citesc ca sunt la cap trecut si cand intru vad ca iar v-ati suparat. Nu stiu motivele dar nu-mi place. MIe nu-mi place sa ma cert pt ca apoi regret si ma necajesc tare de situatie si oricat as incerca nu pot sa fiu in relatii la fel de bune ca inainte de cearta. pt toate fetele si sa treaca supararea.


La multi ani Rita Ioana de starchi, sa ai sufletul frumos! Sa intri mami sa ne spui de printesa ta.

Sper sa nu cada mesajul meu ca nuca-n perete.

La multe lunite dovleceilor de 28!

M-am bucurat ca a intrat si cristina ca tare mult m-am gandit la ea. SA-ti traiasca feciorul! Tot asa nazdravan e?

Mie deja imi dau lacrimile gandindu-ma la momentul cand o sa plece in picioare puiul meu pt ca sta din ce in ce mai mult fara sprijin dar inca nu are curaj sa paseasca.
Felicitari Alba ca zapada pt reusita!


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Felicit toti noii plimbareti! mi se pare super bestial cum incep ei unul dupa altul!

Luci nu sunt de acord cu ce a zis doctorul de dulciuri recompensa. Asa puiul tine minte ca dulciurile sunt ceva super ce primeste cand e bun. Si asa ramane toata viata cu ideea gresita ce o avem si noi sa ne "tratam" cu ceva. Nu mai bine ar considera o recompensa ceva cu adevarat sanatos si util pentru el? O jucarie, un mers in parc, etc?

Uka bestiale sfaturile alea cu copy paste!

Iulika ma emotionez la toate mesajele tale de graviduta! Si m-ai mai emotionat o data cum ai povestit de nasterea ta

Moni esti o scumpa si iti multumesc mult de ce ai zis de pozele mele si de urarile pentru micul meu familion

(Apropo, vreau sa schimbam din nou parolele la mail si la unde vreti voi, pentru pedofilii aia )

Diamar esti foarte draguta cum iti amintesti tu de mine si de mami meu (dresat). Si de mine cu alaptatul, sunt sigura ca la fel ar face oricare de aici daca doar asa ar manca puiul

Moni imi pare tare rau ca te-am vazut mai suparata zilele trecute Pupam Zgatixul sa fie cuminte .

Ralu sa folositi sanatosi cumparaturile!!! Si vrem poze cu ferari-ul si cu cine vrei tu in/langa el

Mada abia astept reactia surorii tale! Esti tare dulce cum vrei sa-i faci surpriza

Hepi imi pare rau ca ai sters blogul. Sper doar ca ai salvat undeva ce ai scris acolo, ca tare erau de suflet, sa le citeasca Maia cand va fi mare

Elle sper sa se faca bine fetele. Nu stiu de ce iti e dat sa treci prin atatea! Sper din suflet sa se termine incercarile astea!

Moni tin pumnii cu febra sa nu mai vina si sa iasa dintucul usor

Recunosc ca mi-am facut niste notite gen Hepi-blog . Daca am uitat pe cineva, ma iertati, dar cand mananc nu imi pot scrie nici notite


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna ziua fetele!!

In primul rand urez si eu La multi ani, Rita Ioana! desi nu stiu nimic de ea.

fetele mele dragi , nu stiu ce så zic cu acel coflict iscat zilele astea.Chiar nu stiu.Dar am si motiv.Nu imi sta mintea la asa ceva.Sincer!



Liliac, Techiluta mami eu lucrez la munca la 'zvårlt' cu cartule si bila ..credeti ca imi mai arde de facut mancare si altele?!La mine acasa arata intr-un mare fel dar eu sunt tare relaxatå.Am dus copilul la soacra pt ca i-a facut vreo 2 nopti albe Bubului si era ca o mumie ambulanta dimineata dar el såracu cica mai poate o noapte poate va dormi mai bine.

Si eu fiind la servici de la ora 00.00 ora Romaniei aveti la dispozitie bufetul suedez.In colt sunt beuturicile.
Nu stiu maine cum voi putea intra dar sper så ma iertati da?!Oricum eu va iubesc fetelor stiti asta da?

Am vazut poze tare faine cu Zgåtixul cel frumos.sa stii ca si eu am vazut ochii tot albastri.Asa se vad , dar daca zici ca nu e asa atunci e smecher rau.ne påcåleste asa si cu aparatul de foto.

Soniae superbå.Nu imi vine så cred cum face ea pasi.E minunatå.


ioanna felicitari mami!!De acum incep dovlecutii unul cate unul.

oricum eu felicit toti dovlecutii care au luat-o la pas.



Elle mi-a ramas gandul la tine mami så stii.Cred ca asa de greu iti este cu copilasii bolnavi.Si te simt asa trista.Må rog la doamne-doamne så se faca repede bine printesucile.

Azi am fost pt prima data la moaså.Nu mi-a spus nimic nou decat ca o så fie mai multe vizite la medic eventual ecografii , de data asta, din cauza pietricelei la rinichi care nu e 100% ca exista.Si medicale peste medicale.Adica mi-a zis cum nu ma simt in stare sa lucrez så imi iau medical.

Brucu meu in ulimele 2 zile a fost tare agitat.Pe langa faptul ca adormea ff tarziu pe la 23 , la ora 2 incepea foiala si zbieratul.Eu m asteptam si la asta ca am vazut ca e umflat in vreo 3 locuri la gingii dintre care si un canin.Cred ca ala e buba mare.

Va pup!

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 8+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Diana, ce mult ma bucur ca ai mai scris. Tare imi plac postarile tale. Imi pare rau pentru ca ati avut atatea rpobleme de sanatate, dar dupa tonusul tau sunt sigura ca aveti forta necesara sa le depasiti cu bine.
Si zici ca ti s-a propus o cariera de fotomodel pentru Nicholas? Sa veti ce-o sa-ti reproseze peste vreo 10-15 ani ca i-ai refuzat statutul de vedeta.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput