Prietene la bine si la greu 37

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Iesencele,eu vin sigur. S-ar putea sa intarzii putin,nu stiu,dar voi incerca sa fiu punctuala



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

a adormit maimutelul meu drag...asaaaa...
first: La multi ani Chiara, Maya Teodora, Ariana si Danut sa cresteti mari, voiosi , sanatosi, sa va bucurati parintii care va iubesc atat de mult.
second: i'm not pregnant

Ralu felicitari pt Mateiut
Diana dau roade abdomenele alea?
Fetele din Iasi intalneala placuta , ce-as fi vrut si eu sa fiu cu voi
Andre, scumpa, ai vazut ca e de laudat Chiara mica? Sabina nu vrea sa spuna tata si pace, oricat o toc eu la cap ta-ta-ta-ta...pup italiencele

si apropos de ma-ma constient, si pe mine ma striga Sabina cand ies din camera...sau daca e cu soacra sau sotul si eu ma invart prin casa, tot asa ma striga...in rest nu spune decat daca e suparata si vrea sa o alint...eu cred ca stie pe cine striga mama

RamoC pai si detaliile cand sa le asteptam?
Lili ia trimite vrabiuta aia soptitoare si la mine, ca-s curioasa mai rau ca pisica cine-i domnita lui Santiago

mami.ilinca "identic si la fel" e si la noi cu somnul...dupa lapticul cu cereale de la ora 9 jumate parca ii schimb bateriile asa energie si chef de joaca are...adoarme abia pe la 11, 11 jumate...ca sa nu mai spun ca inainte de papa e rupta de somn si miorlaita ...nu inteleg dar m-am obisnuit asa, cu programul asta

ioi, Monis si voi cu indigestie? offf...ma bucur totusi ca e vesel si ii place la mare...distractie placuta in continuare

Lumi ce fetita bilingva avem noi acolo ...da da dei dei di di zice si a mea cand are logoree

Licuriciule daca te-au apucat nostalgiile pune repede de bebe 2 si imediat iti improspatezi memoria

Crissa ce frumos ca Robert zice si mama si tata...te cred ca e dulce foc

Dana vad ca multi fulgusori spun tata, a mea zice "t" dar in te-te-ti ...si atat ..pupam Davidutul

Raluci felicitari pt dintisorul no 4...poate luati si voi o pauza bine-meritata ... pauza de dinti, nu de munca pt bebe 2

Micuta Chiara te pupam si noi si sa ne lasi si noua o feliuta din tortul ala bun, da?
hai ca te pun cu Sabina pe skype sa povestiti de toate, daca tot vorbiti aceeasi limba ... si pt mami tau

va pup, ma pregatesc sa scot printesa la plimbare cand se trezeste, de cand am venit de la mare numai in casa a stat mititica, a plouat intr-una

pupici to everybody in the house

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ancutzule din mine, cand am aflat ca Iuli are iubitzica la dovlecei si ca o cheama N (mai multe nu mai spun nici eu ) am citit cateva pagini pe acolo si am identificat pe mami de N. Mai mult am nimerit un post in care vorbea de Santi. Acum chiar m-am linistit ca nu este concurenta, momentan. Vlad mai suspina dupa micuta Lila, dar sapt. viitoare mergem cateva zile la Buc. si musai sa o vedem.
Raluci 4 dintzi?
Monis refacere rapida lui Iuli
Lyly, sa scapati de febra

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Ma bag si eu repede ( printre cuscre, gineri si nurori ).
Plec la munte si sunt pe fuga.
Va multumesc ca nu v-ati suparat pe mine. O sa incerc sa mai scriu.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

btw, linkul la Mare lista medicamente concediu postat de Dozz mie nu imi merge. E ceva ce nu stiu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari,

sunt nerecuperata dar citesc hoteste, de la coada spre cap....si am ajuns la mami.ilinca si somnul fetitei
si noi am avut o perioada in care mucosii nu adormeau mai devreme de 22.30-23 in conditiile in care si ei prestau un somn pe la 19, nu conta ca le faceam baia pe la 21, tot la 23 adormeau
Cred ca diferenta fata de voi este ca somnul il prestau afara. Asa am observat ca daca adormeau afara , clar acasa se culcau la 23, daca reuseau sa nu adoarma, adormeau acasa imediat dupa baie, asa ca la ora 18, cu catel si purcel eram afara si incercam sa-i tin ocupati ( ei oricum sunt f atrasi de copii si animale, daca exista asa ceva in jur nu le mai trebuie nimik)
Pe la varsta asta eu stiu ca se pregatesc sa treaca de la 3 somnuri in timpul zilei la 2, iar primul eliminat e cel de seara cu consecinta coborarea orei de nani....noi l-am eliminat si acum adormin la 21.30 max 22

bafta si voua


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

coque, cum e Matei?

monis- totul bine ?

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Ancutzule din mine, cand am aflat ca Iuli are iubitzica la dovlecei si ca o cheama N (mai multe nu mai spun nici eu ) am citit cateva pagini pe acolo si am identificat pe mami de N. Mai mult am nimerit un post in care vorbea de Santi. Acum chiar m-am linistit ca nu este concurenta, momentan. Vlad mai suspina dupa micuta Lila, dar sapt. viitoare mergem cateva zile la Buc. si musai sa o vedem.
Raluci 4 dintzi?
Monis refacere rapida lui Iuli
Lyly, sa scapati de febra

mami de Vlad (29.10.2009)



eiiii...iti dai seama ca mi-am bagat si eu nasul pe-acolo ...vazut, notat, stiu unde sa trimit paparazzi

ce revedere cu artificii o sa fie intre Vladut si Lila...de cand suspina ei saracutii


_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Nu am reusit sa citesc nimic.Revin cand voi fi in stare(maine daca Geo va fi mai bine la noapte).
Alaltaieri noapte si ieri a ajuns sa aiba si 39.5 temperatura.Abia a zcazut.De dimineata am fost cu el la Grigore.Are rosu in gat.Am refuzat internarea.Ii dau Ospamox si ar trebui Eurespal dar dupa prima doza a varsat tot.Nu stiu daca ii dau si a doua doza azi .Vad cum evolueaza.Acum doarme de la 14.00.Nu mai are febra.Si ieri pe zi a dormit mai mult ca nu a facut febra.A fost cuminte la gratarul dat de ziua lu' taica-su si s-a jucat cu verisoara.Cand primesc pozele le pun.
Febra nu a scazut decat cu bai si multe sosete cu otet,cearceaf cu otet.Nu ne-a ajutat nici un antitermic.
Diana ce stii de supozitoarele novocalmin?Am inteles ca sunt bune daca nu ii scade febra cu altceva.
.Nu va suparati ca fug,dar Geo nu vrea decat in brate si noptile astea doua nu am dormit.Sunt franta.Incerc sa fur putin somn cat mai doarme.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Nu am reusit sa citesc nimic.Revin cand voi fi in stare(maine daca Geo va fi mai bine la noapte).
Alaltaieri noapte si ieri a ajuns sa aiba si 39.5 temperatura.Abia a zcazut.De dimineata am fost cu el la Grigore.Are rosu in gat.Am refuzat internarea.Ii dau Ospamox si ar trebui Eurespal dar dupa prima doza a varsat tot.Nu stiu daca ii dau si a doua doza azi .Vad cum evolueaza.Acum doarme de la 14.00.Nu mai are febra.Si ieri pe zi a dormit mai mult ca nu a facut febra.A fost cuminte la gratarul dat de ziua lu' taica-su si s-a jucat cu verisoara.Cand primesc pozele le pun.
Febra nu a scazut decat cu bai si multe sosete cu otet,cearceaf cu otet.Nu ne-a ajutat nici un antitermic.
Diana ce stii de supozitoarele novocalmin?Am inteles ca sunt bune daca nu ii scade febra cu altceva.
.Nu va suparati ca fug,dar Geo nu vrea decat in brate si noptile astea doua nu am dormit.Sunt franta.Incerc sa fur putin somn cat mai doarme.

de George-Stefan (15.11.09)




eu stiu ca novocalminul este de fapt algocalmin. pupici lui Geo bolnavior. Noua ni l-a recomandat pedi. daca febra trece de 39-39,5, pana acum nu a fost cazul

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput