Prietene la bine si la greu 37

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ramonika, uite aici: http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;108/3/776/T6
Scurt ca suntem la ai mei in Timisoara. Pupilici!

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu am inteles ca Ancutza e



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
De o perioada buna ne confruntam iar cu trezitul des ptr tzitzi. Cam la doua ore . ma intreb: oare nu mananca cam mult avand in vedere ca are trei mese solide pe zi iar intre tzitzi?


Si noi la fel, noaptea se trezeste des, inainte se trezea la 3 ore, acum si la 2 ore si la o ora jumatate. Ma tampeste efectiv. Faza e ca nu papa mult..doar cred sa faca check in-u sa vada daca is prin zona. Daca nu o iau sa ii dau sa pape atunci, pai deschide ochii mari, se trezeste, si atunci chinu lumii vreo ora pana adoarme la loc. Nu mai am rabdarea sa o iau in brate sa o plimb..
Eu ma intreb, oare nu se satura???

Dar totusi se satura, caci cand am fost acasa la mine, 3 zile a fost pe tatzi aproape exclusiv, exceptand 2 mese de fructe(in 3 zile) care le-a papat... Si in rest alaptat la 3 ore si era ok, deci o tine satula totusi lapticul..

Or avea ei o perioada mai proasta, si tot ne verifica sa fim langa ei nonstop??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu am inteles ca Ancutza e



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Citat:
citat din mesajul lui crissa13

Citat:
citat din mesajul lui Biara

a si sa nu plec inainte sa va spun daca nu stiati si la fulgusori de la malul marii s-a spart gheata la bebe 2





Inteleg eu bine din mesajul asta al Biarei?? Avem o graviduta printre noi??




Intelegi bine. Este vorba despre Pishko. Scrie la fulgusori.




Foatre tare!! Nu am mai citit de mult la fulgusori!
Asteptam sa vedem si la noi cine sparge gheata!!Raluci??

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ramonika, uite aici: http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;108/3/776/T6
Scurt ca suntem la ai mei in Timisoara. Pupilici!

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2

Diana cu Vlad(16.05.04)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)



sarumana, nu e trecut ce ma intereseaza (Urovaxom), insa ii dau inainte, n-am ce face, e deja a treia infectie, nu se mai poate asa...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu am inteles ca Ancutza e



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz







oare Ancutza stie?

eu tot pe Raluci pariez

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
De o perioada buna ne confruntam iar cu trezitul des ptr tzitzi. Cam la doua ore . ma intreb: oare nu mananca cam mult avand in vedere ca are trei mese solide pe zi iar intre tzitzi?


Si noi la fel, noaptea se trezeste des, inainte se trezea la 3 ore, acum si la 2 ore si la o ora jumatate. Ma tampeste efectiv. Faza e ca nu papa mult..doar cred sa faca check in-u sa vada daca is prin zona. Daca nu o iau sa ii dau sa pape atunci, pai deschide ochii mari, se trezeste, si atunci chinu lumii vreo ora pana adoarme la loc. Nu mai am rabdarea sa o iau in brate sa o plimb..
Eu ma intreb, oare nu se satura???

Dar totusi se satura, caci cand am fost acasa la mine, 3 zile a fost pe tatzi aproape exclusiv, exceptand 2 mese de fructe(in 3 zile) care le-a papat... Si in rest alaptat la 3 ore si era ok, deci o tine satula totusi lapticul..

Or avea ei o perioada mai proasta, si tot ne verifica sa fim langa ei nonstop??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)



Nici eu nu pot intelege care este problema. Eu zic ca primeste suficient ziua (papica si tzitzi). Totusi noaptea daca incerc sa ii dau apica bea putina dar nu se culca pana nu suge putin. Nici suzeta nu il multumeste. Pur si simplu o scuipa.
Mie imi este mai usor ca doarme langa mine.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)


Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Da nu e acolo, si nici pe net n-am gasit... Dar nu vad de ce n-ar fi compatibil, practic sunt niste culturi de E.coli care nu se absorb, doar stimuleaza sistemul imun tintit pe mucoase (in cazul asta urinara).

Am mai gasit un link ptr medicatia din alaptare dar nici aici nu apre dar ii fain oricum linkul: http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

si noi tot atarnati de tztz zi si noapte, noaptea doar de verificare, mai bea si apa.

avem 4 dinti, urmeaza nr 5, care mai are puuutin si iese

evident nu a mancat morcovu', tot tztz

ah, s-a nasolit treaba si pe la dovlecei...

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput