Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (112)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

Ma laud si eu pe unde apuc, AVEM UN DINTEEEEEEEEE. Nu ma laud ca foloseste tzitzi pe post de jucarie de dentitie , si ma termina de nervi

Elena de Iustin Gabriel
Felicitari pt dintisor.........

Miremia,multumesc de raspuns vis-a-vis de mujdei.........si eu stiam ca cu ce il obisnuiesti pe bebe in timpul sarcinii nu ar fi prb in timpul alaptarii,dar cu usturoiul am feeling negativ........nu pot explica.....o sa incerc un picut si eu

Bea,iti inteleg ingrijorarea vis-a-vis de Ivan ca nu mananca ca si noi ne chinuim sa fie bine

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Feteleeeee! nu stiu zau ce avem ca pe gingii nu se vede nimic dar cozonacelu meu e tare agitat! Nu plange dar e mai marait decat de obicei, mai suparat cand dispar din raza lui vizuala, f agitat, roade tot, nu scoate diversele chestii (orice ii pica in mana) din gura. numa cand mananca si cand doarme nu isi freaca gingiile cu ceva....si nu doarme decat daca il dau cu Dolgel sau gingivel ca le-am luat p amandoua dup mine aici....

ma rog...asta e motivul ptr care nu am avut timp sa va scriu

Onitza drum bun , vacanta frumoasa! relaxare multa multa multa si alaptarea ca un vis! Stiu ca suna idealis dar asta-ti doresc!

gmilady welcome si multumim mult ptr generoasa poveste a odiseei tale . Sa nu te superi dak te trezesti intampinata cu o atitudine de Serviciile decontraspionaj dar trecem printr-o perioada mai delicata....suntem toate la ciclu! LOL!

sunt la pag 11, ink recuperez dar trimit sa nu s inchida cap pana recuperez io




de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Feteleeeee! nu stiu zau ce avem ca pe gingii nu se vede nimic dar cozonacelu meu e tare agitat! Nu plange dar e mai marait decat de obicei, mai suparat cand dispar din raza lui vizuala, f agitat, roade tot, nu scoate diversele chestii (orice ii pica in mana) din gura. numa cand mananca si cand doarme nu isi freaca gingiile cu ceva....si nu doarme decat daca il dau cu Dolgel sau gingivel ca le-am luat p amandoua dup mine aici....

ma rog...asta e motivul ptr care nu am avut timp sa va scriu

Onitza drum bun , vacanta frumoasa! relaxare multa multa multa si alaptarea ca un vis! Stiu ca suna idealis dar asta-ti doresc!

gmilady welcome si multumim mult ptr generoasa poveste a odiseei tale . Sa nu te superi dak te trezesti intampinata cu o atitudine de Serviciile decontraspionaj dar trecem printr-o perioada mai delicata....suntem toate la ciclu! LOL!

sunt la pag 11, ink recuperez dar trimit sa nu s inchida cap pana recuperez io




de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


WB
Sper sa se linisteasca puiul de grec cat mai repede. Recupereaza in liniste, promit ca nu fac capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

LOL! nu te stiam asa razboinica MP!!! am vazut mesajul tau ptr gmilady! esti buna in aparare! te propun responsabila cu primele 15 probe de foc LOL! DC are 15 mesaje moderate, noi facem 15 probe de foc!

Oani WB! multzumim de complimente

Lucia felicitari ptr spectacol! f frumos va prezentati! noi la 69 de cm aveam 7,9 kile...grasi domne grasi....Darvoi! adevarati atleti! Eu am cumparat Nestle 5 cereale ptr peste 4 luni. Eu am preferat sa iau fara LP, fara fructe fara nimic, eu le combin cu LPul meu Atamil am zis sa nu zapacesc copilu cu 15 mii de gusturi ca poate ma trezesc apoi ca nu-i mai place laptele meu sau ca nu-i mai plac fructele crude din piure ca alea din cereale-s mai dulci. Mie nu imi face cocoloase , dar nici nu pun cat scrie pe cutie, mie dr mi-a zisnuma o masura sa pun ca suntem grasi si saii dau cu iaurt...io ii pun 2 masurisi ii dau cu lapte....I-am cumparat si milupa 8 cereale parca, totasa fara lapte, fara fructe, o sa le incerc si pealea si ma decid la final in functie de ve zice imparatu'. Tu nu poti lua cereale simple tot asa si sa le amesteci cu LM? asta daca ai provizii da stiu ca tu ai mult lapte.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

decenuela multzam de complimentu cu rochia... inca lucrez sa revin la ce eram inainte si anume cand imi intrebam partenerii cu ce sa ma imbrac sau cum imi sta mai bine imi ziceau ca nu conteaza pot purta ce vreau ca tot dezbracata imi sta mai bine LOL! si nu e lauda...e.....visul unei nopti de vara....ca la varsta si salele si coapsele mele dupa bb nu cred sa mai aud asa ceva. plus ca asta poate insemna si ca ma imbrac nasollll

dulcineea daca tu vrei poza cu mima si eu vreau dovada permanentului speram sa-ti stea bine ca mai sunt de iesit chiar daca ies 1-2 acuma , glumesc desigur, si okhiu meu curios vrea sa vaza mamica sexy si bruneta

Mima pediatrii spun sa incepi cu mar si sa dai mar zile bune suc apoi piure....noi am discutat aici despre suc vs pire, totally agree, dar un sambure de adevar tot are ce zic pediatrii si anume bagi un aliment nou la distanta de cateva zile si nu numa in motivul de a depista posibile alergii si intolerante, dar cred ca e imp ptr bb sa se obisnuiasca cu un gust nou. Asa cum e si cu jucariile. Eu nu cred ca unui bebe "nu ii place" ceva ce nu a gustat in viata lui, nu a re termen de comparatie, simplu cred ca trebuie insistat. ok mai incolo cand isi formeaza gusturile intervine si argumentu "nu ii place" dar ptr acum mie mi s pare vax...Ca de obicei ma pierd in propria-mi logoree....Ideea e: si yannis scuipa tot ce e nou in prima zi, prima zi e cel mai rau e fantana arteziana, mai ceva ca alea de la unirii, a doua zi i se mai prelinge pe langa gura, mai inchide gura dar in a 3 a zi linge tot. Deci ramai 2-3 zile pe acelasi gust/fruct.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Bea te astept in vizita.
Sa ne anunti din timp sa te primim ca la carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:


Mima pediatrii spun sa incepi cu mar si sa dai mar zile bune suc apoi piure....noi am discutat aici despre suc vs pire, totally agree, dar un sambure de adevar tot are ce zic pediatrii si anume bagi un aliment nou la distanta de cateva zile si nu numa in motivul de a depista posibile alergii si intolerante, dar cred ca e imp ptr bb sa se obisnuiasca cu un gust nou. Asa cum e si cu jucariile. Eu nu cred ca unui bebe "nu ii place" ceva ce nu a gustat in viata lui, nu a re termen de comparatie, simplu cred ca trebuie insistat. ok mai incolo cand isi formeaza gusturile intervine si argumentu "nu ii place" dar ptr acum mie mi s pare vax...Ca de obicei ma pierd in propria-mi logoree....Ideea e: si yannis scuipa tot ce e nou in prima zi, prima zi e cel mai rau e fantana arteziana, mai ceva ca alea de la unirii, a doua zi i se mai prelinge pe langa gura, mai inchide gura dar in a 3 a zi linge tot. Deci ramai 2-3 zile pe acelasi gust/fruct.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)
[/quote]

Mara nu prea vrea sa deschida gura cand vede lingurita. Nici nu stiu ce sa fac exact....sa-i fac maine supa de morcov sau sa insist cu marul?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

LOL! nu te stiam asa razboinica MP!!! am vazut mesajul tau ptr gmilady! esti buna in aparare! te propun responsabila cu primele 15 probe de foc LOL! DC are 15 mesaje moderate, noi facem 15 probe de foc!

Oani WB! multzumim de complimente

Lucia felicitari ptr spectacol! f frumos va prezentati! noi la 69 de cm aveam 7,9 kile...grasi domne grasi....Darvoi! adevarati atleti! Eu am cumparat Nestle 5 cereale ptr peste 4 luni. Eu am preferat sa iau fara LP, fara fructe fara nimic, eu le combin cu LPul meu Atamil am zis sa nu zapacesc copilu cu 15 mii de gusturi ca poate ma trezesc apoi ca nu-i mai place laptele meu sau ca nu-i mai plac fructele crude din piure ca alea din cereale-s mai dulci. Mie nu imi face cocoloase , dar nici nu pun cat scrie pe cutie, mie dr mi-a zisnuma o masura sa pun ca suntem grasi si saii dau cu iaurt...io ii pun 2 masurisi ii dau cu lapte....I-am cumparat si milupa 8 cereale parca, totasa fara lapte, fara fructe, o sa le incerc si pealea si ma decid la final in functie de ve zice imparatu'. Tu nu poti lua cereale simple tot asa si sa le amesteci cu LM? asta daca ai provizii da stiu ca tu ai mult lapte.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


multumim frumos pentru aprecieri.
Noua pediatra nu ne-a pus restrictii la cantitatea de cereale.
Cred ca asa am sa fac, o sa incerc sa le amestec cu laptele meu.
Provizii nu am ca nu am facut, dar am lapte la purtator.
Si cum teo nu vrea biberon va manca cereale cu linguritza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

miremia si nou pediatra totcu mar ne-a zis sa incepem.
intai suc si treptat ajuns la piure.
Ea a zis ca dpdv al alergiilor la alimente sunt suficiente 24 de ore ca sa apare.
Ea zice sa nu introducem mai mult de un aliment nou intr-o zi
dar asta mai tarziu dupa ce ajungem de la stadiul de suc de mar la stadiul de piure de mar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Bea ma bucur ca ai gasit timp sa ne scrii.Yannis nu da semne de durere, il pot atinge pe gingii,eu il dau cu gel pe gingii si nu riposteaza. Evyme nu stiu ce e aia cu ce il dai dar la mine acum doarme de mai bine de o ora de la gingivel desi fusese young and restless toata ziua obosit, somnoros da nici vorba sa adoarma si din cauza asta marait, ciufut etc...

lucia stiu si io un site frumu cu rochii asos

ma fac ca nu am vazut postarile cu dulciurile bune ale Luciei si punga magica a decenuelei...

Elena Felicitari pentru dintisor! LOL! pai si lui tati ce jucarii ii mai raman? nu se supara?

Simplicity asa stiam si eu, in afara de fasole si astea de dau gaze de gusturi nu treb sa te feresti, le stie din burtica

Al3csa eu am 4 biberoane in dotare, la 2 am tetine 3+ cu 3 gaurele, la 2 am tetine 3+ variable flow care au o taietura pri care curge bine laptele cu cereale (nu f gros), una din tetinele astea variable flow pre mancare semi-solida am taiat io cu cutintu mai mult si curge orice prin ea . Exista si cu 4 gaurele alea sunt 6+ dar inca nu am cumparat.



de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput