Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Balanta, daca mai esti, eu tot la Timisoara o sa nasc, daca ramanem pe planul initial. Acolo e doctorul meu si la Odobescu practica. Mi-a oferit varianta de a naste la privat, dar m-a asigurat ca va fi la fel de ok si la spitalul de stat. Oricum, Odobescu e maternitate, plus ca intr-adevar pesonalul e implicat in munca pe care o face. Ce doctor iti monitorizeaza sarcina?
Olga, eu am propus prima varianta cu schimbatul parolei... daca se hotaraste, eu ma supun, pentru ca n-as vrea sa nu ne mai postam pozele de teama. Iar solutia cu schimbatul parolei mi se parea cea mai la indemana. Dar trebuie luat taurul de coarne. Adica sa discutam clar zilele urmatoare si una din noi sa si faca modificarile de rigoare. Eu am tot asteptat sa mai ziceti ceva de asta... acum, ramane sa mai insistati fiecare, pana ne decidem clar sa facem ce trebuie. Pup.

Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

O burtica de la odiseea de septembrie-octombrie, a pierdut sarcina la 25 de saptamani. Doar 3 saptamani a supravietuit micutul. Mi-e si teama sa aflu de ce si cum. Trist.

Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu n-am parola ca sa fac capitol. am tot cerut-o, dar nimeni nu mi-a dat-o, desi eu am deschis odiseea, dar eram plecata cd s-a facut contul comun

Legat de scutece de unica folosinta: cel mai mult am folosit Pampers. am mai incercat Huggies (sunt ok, dar cam late intre picioare si deranjeaza) si Libero.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 25+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

mie pampers nu-mi plac deloc..mi se par plasticosi..huggies mi-au placut iar fetele de la nov-dec 2009 ziceau si de babylove.



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, mie imi monitorizeaza sarcina dr Budau, dar, din pacate, el este la maternitatea Bega, care este cu mult sub Odobescu. Plus de asta, nu sunt sigura ca dr Budau va fi in Timisoara cand am sa nasc eu si nu imi plac medicii cu care lucreaza el, deci nu as vrea sa nasc cu unul din ei. Nu sunt sigura ca raman la el pana la finele sarcinii (plus ca dr Budau nu lasa tatii la ecografie si m-am cam saturat sa ma strecor cu sotul meu pe la alti medici ca sa isi vada si el bebele din cand in cand), asa ca am nevoie de o alternativa, care sa fie insa de la Odobescu.
Pe Olaru senior il stiu, mi s-a parut ok, profesionist, dar a fost prea putin comunicativ cu mine. As incerca o consultatie/o eco la fiu lui, despre care am auzit din foarte multe surse (inclusiv de la tine) lucruri bune.
Eu sunt dispusa sa nasc ori la stat ori la una din maternitatile private, dar nu sunt sigura ca neonatologia de la privat e la fel de buna ca cea din spitalele de stat (la modul general vorbesc).


21+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala
FIV1 reusit, Wunschbaby Viena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Hai ma Ana nu mai citi si tu toate nenorocirile ce naiba..! Iti faci singura rau..

sugubina +20 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Doura, multumim mult de capitol! Am mai deschis si eu cateva, dar acum plecasem de la job.

Legat de scutece, eu le-am descoperit la final pe cele de la farmaciile DM (sunt in galeriile Auchan), de departe cele mai ok si ca pret si calitativ. De data asta as vrea sa incerc si www.organicbaby.ro/scutece-lavabile-eco-c14/scutece-itti-bitti-p149.html#detaliiProdus" target="_blank">scutece lavabile.

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Vasari, am vrut sa mentionez doar burticile care au facut mai tot simplul capitol nou, cele 3... Sa nu te superi, nu am vrut sa atac pe nimeni, sunt oricum jenata cand vad ca tot Doura sau Allexxia sau Miruna se apuca de cap. nou.
Sugubina, eram curioasa, eu maine incep saptamana 26 si cum bebe prematur se nascuse la 25 de s, am vrut sa stiu care au fost cauzele. Oricum, trist.
Balanta, Flavius Olaru este un doctor deosebit, este OM, in primul rand, si apoi medic. Ti-l recomand din suflet. Taica-su are un fix, nu ia pacientele altor doctori, asta e etica lui. Poate de asta a fost retinut. Stiu de la Flavius acest aspect si mi l-a spus de vreo 5-6 ani. Asa e ta-su si ii respecta felul de a fi. Daca vrei alte detalii sau vrei sa vorbesc cu el pentru ceva... ma anunti si te ajut cu mare drag.

Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Ca sa scap de mustrari, i-am calcat domnului iubi 3 camasi. Sunt multumita. Dupa saptamana asta de greva, cand a ajuns acasa si a vazut totul impecabil, m-a intrebat daca am sa-i dau vreo veste proasta, ca e "prea" perfect totul...


Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Salut!

Am luat initiativa si am schimbat parola la contul gmail si yahoo. Am trimis-o fetelor care au postat la noul capitol. Va rog sa o dati mai departe cu responsabilitate, burticilor active, pe PM.

Pentru nou veniti propun un minimum de 2 sapt de activitate la noi pt a primi parola

Victoria, mami de Anna Sofia, 23+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput